יש עוד מישהו שמכיר את הבעיה במאווררי תקרה מודרניים של סטאר

פורום המתעסק בכל מוצר אלקטרוני אחר שלא בהכרח קשור לאודיו וקולנוע ביתי.
מקררים, שואבי אבק, תנורים וכו'
m31 (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 265 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

יש עוד מישהו שמכיר את הבעיה במאווררי תקרה מודרניים של סטאר

נושא שלא נקרא #1 

בהם התקלה שהם מקרטעים עד שמתחילים לזוז קבוע? (עושים ימינה שמאלה כמה וכמה פעמים)

Shtirlitz
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 351 פעמים
קיבל תודות: 116 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

זה לא בעיה, זה הבקר "חושב".
התחלתי את חיי מאפס ולקח לי שנים להגיע לשום דבר

m31 (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #3 

מה הכוונה הבקר חושב?
למה זה לא זז ישר בעצצם?
חוסר רגישות ואחריות משווע

Shtirlitz
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 351 פעמים
קיבל תודות: 116 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

יש דגמים עם מנוע DC, הוא מקבל פקודה, מכבה את המהירות הקודמת ומדליק חדשה, אתה תראה שהמאוור נכבה מיידת ועובר למהירות הבאה. הנדנוד הוא בגלל הנעה כמעט מיידת בניגוד למונע AC.
התחלתי את חיי מאפס ולקח לי שנים להגיע לשום דבר

m31 (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #5 

אני מוודא שהבנת
בהדלקה זה קורה שהוא עושה ימינה שמאלה לא בהחלפת מהירות.
זה הולך ככה:
מדליקים והוא זז 3-4 כיוונים לימין ולשמאל לפני שצובר את התאוצה
חוסר רגישות ואחריות משווע

Gad007
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 27 פעמים
קיבל תודות: 82 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

במאוורר יש מנוע BLDC זה מנוע DC תלת פאזי (כן זו לא טעות) שפועל ללא מברשות מגע כמו מנעוי DC ישנים. זה גם נקרא מנוע PMSM שזה אומר מנוע סינכרוני בעל מגנט קבוע ברוטור. שלושת סלילי הפאזות מוזנות ממתח בכל פעם 2 מתוך 3 שמתחלפות בהתאם למיקום הרוטור להבטחת סיבוב ומומנט רציף. בכדי לסובב את המנוע על הבקר לדעת היכן נמצאים הקטבים של הרוטור (המגנט) ולשם כך ישנו מקודד מסתובב מבוסס חיישני אפקט HALL. בתחילת ההנעה החיישנים מוציאים 3 ערכי מתח אקראיים (לוגיים) בהתאם למיקום הרוטור. על מנת שהבקר ידע את מיקומם המדויק הוא מפעיל מתחים לפי סדר, האחד יכול לגרום לסיבוב CW והאחר לסיבוב CCW ולכן הוא געתית קצת מתמעמע. לאחר 2 שינויי קודי חיישן רציפים, הבקר כבר הספיק ללמוד את מיקום הרוטור ותהליך הבקרה הופך למסודר.

בעבודה שלי יוצא לי לתכנת ולעבוד עם בקרי BLDC למנועים מאד גדולים. הבקרים של של חברת TI.

BrushLess DC

נראה לי שזה קצת יותר הסבר ממה שביקשת, אבל מקווה שעזרתי.

tomer953
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
שם מלא: tomer953
נתן תודות: 242 פעמים
קיבל תודות: 1452 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

Gad007 כתב:במאוורר יש מנוע BLDC זה מנוע DC תלת פאזי (כן זו לא טעות) שפועל ללא מברשות מגע כמו מנעוי DC ישנים. זה גם נקרא מנוע PMSM שזה אומר מנוע סינכרוני בעל מגנט קבוע ברוטור. שלושת סלילי הפאזות מוזנות ממתח בכל פעם 2 מתוך 3 שמתחלפות בהתאם למיקום הרוטור להבטחת סיבוב ומומנט רציף. בכדי לסובב את המנוע על הבקר לדעת היכן נמצאים הקטבים של הרוטור (המגנט) ולשם כך ישנו מקודד מסתובב מבוסס חיישני אפקט HALL. בתחילת ההנעה החיישנים מוציאים 3 ערכי מתח אקראיים (לוגיים) בהתאם למיקום הרוטור. על מנת שהבקר ידע את מיקומם המדויק הוא מפעיל מתחים לפי סדר, האחד יכול לגרום לסיבוב CW והאחר לסיבוב CCW ולכן הוא געתית קצת מתמעמע. לאחר 2 שינויי קודי חיישן רציפים, הבקר כבר הספיק ללמוד את מיקום הרוטור ותהליך הבקרה הופך למסודר.

בעבודה שלי יוצא לי לתכנת ולעבוד עם בקרי BLDC למנועים מאד גדולים. הבקרים של של חברת TI.

BrushLess DC

נראה לי שזה קצת יותר הסבר ממה שביקשת, אבל מקווה שעזרתי.
...
·

מגניב ממש, העשרת לי את הידע וגם ראיתי סרטון יפה ביוטיוב שממחיש את העניין

m31 (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #8 

מתחיל לחלחל :)

Gad007
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 27 פעמים
קיבל תודות: 82 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

@tomer953
·

דווקא הסרטון הזה במקרה (שמתייחס למנוע של מאוורר מחשב) מתאר בדיוק את המנוע של מאוורר תקרה. מנוע בו הרוטור נמצא בחלק החיצוני נקרא OUTRUNNER. זה המצב במאווררי תקרה ובמנועים של רחפנים (שם בכדי לאפשר קירור טוב יותר).

המנועים בהם אני עוסק אם INRUNNERS שזה אומר כמו במאוורר רגיל, מה שמסתובב זה הציר במרכז. אבל הרעיות דומה. יחס מומנט מרבי למסה במנוע BLDC גבוה פי 4 לערך מזה במנוע DC רגיל. מנוע BLDC במאווררי תקרה גם מפחיל פליטת EMI לציוד אלקטרוני. אגב מה הדגם של מאוורר התקרה הזה? לי יש אחד ישן שכנראה מבוסס על מנוע AC כי הוא מתחיל להסתובב מיידית כמעט.

שלח תגובה

חזור אל “מוצרי חשמל לבית”