שרשור תגובות: חברת BOSE מודיעה: סגירת 119 חנויות ברחבי העולם

חדשות ועדכונים של HT Magazine
idm (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
כתב
כתב
נתן תודות: 26 פעמים
קיבל תודות: 114 פעמים
יצירת קשר:

שרשור תגובות: חברת BOSE מודיעה: סגירת 119 חנויות ברחבי העולם

נושא שלא נקרא #1 

למאמר: חברת BOSE מודיעה: סגירת 119 חנויות ברחבי העולם

תמונה
חברת BOSE הודיעה השבוע על סגירה צפוייה של 119 חנויות דגל בארה"ב, אירופה, יפן ואוסטרליה, תוצאה ישירה של מכירות דרך אתרי המסחר באונליין.

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 940 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

מעולם לא היה לי מוצר של BOSE בבית ולא יצא לי להאזין לרמקולים שלהם. יכול להיות שלמישהו אחר זה יהיה איכפת אבל עבורי אין לסגירת החנויות או לקיום החברה עצמה שום השפעה מעשית וזה גם לא מצליח לעורר בי התרגשות.

זה כבר עשרות שנים ש BOSE לא מוכרים מוצרי אודיו אלא משווקים Lifestyle ואני אפילו לא באותו איזור מיקוד.
מעצבן אותי כשאומרים "אני ילך, אני יקנה". מעצבן אותי עוד יותר כשכותבים את זה.

kobbi
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 223 פעמים
קיבל תודות: 377 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

תחילת המיתון בארהב ?
ניצחון הציוד הזול מסין?
המלך הוא עירום ואי אפשר רק לסנוור אלא גם צריך לתת ערך מוסף משמעותי אם דורשים מחיר אסטרונומי ?
אפל הבאה בתור ??

dragon
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 132 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

לפי לשון ההודעה המקורית, החברה עומדת לסגור את כל החנויות הנותרות שלה באזורים המצוינים. מכאן שכנראה חלק נסגרו כבר.
בכל אופן, הזמנים משתנים וזה מן הסתם צעד נדרש והכרחי לצורך התאמה מחדש (או הסתגלות).
מעבר לזה צריך גם לזכור, שבעבר העיסוק המרכזי של בוז היה רמקולים לסטריאו ולקולנוע ביתי, כמו גם מערכות הסאונד המשולבות שלה שהגיעו מאוחר יותר. אלה מוצרים שמטבע הדברים מצריכים חללי הדגמה ותצוגה גדולים יותר ויעודיים.
כיום החברה לא רלוונטית למעשה בשוק הרמקולים הביתיים הפאסיביים (היא מציעה רק מספר קטן של דגמים מיושנים, שמיוצרים כבר זמן רב ללא שינוי) ודי ברור שבעוד זמן לא רב היא תיטוש לחלוטין את השוק הזה. הפסקת הייצור של דגם ה-901 האגדי לפני כ-3 שנים היתה אינדיקטור די ברור לצעד הזה.
נשארים המוצרים הקטנים והניידים המבוקשים יותר כיום (אזניות, רמקולים ניידים / אלחוטיים וכד') שעבורם אין צורך בחנויות עם שטחי הדגמה ותצוגה גדולים, וגם קל יותר לרוכשם באינטרנט בהזמנה תוך ויתור על הדגמה אישית וכו'.
.Anything can be done, but it's only done if it's done

gkatz
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 81 פעמים
קיבל תודות: 88 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

צעד אמיץ ונדרש שיאפשר להם להמשיך להתקיים כחברה.

עופרפולק
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 21 פעמים
קיבל תודות: 403 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

כי יש עוד 9000 חברות של רמקולים בגלל זה אתה לא מתרגש אבל פעם הם היו כמעט היחידים הם ורמקולים של סוני . הבוס נחשב בזמנו לעילוי
Sony 1040
Monitor mass

soundster
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 8 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

נגמרו הפריירים שהולכים לחנויות שלהם בשביל עוד *** יקר להחריד שלא מצדיק את הסכום המנופח שהם דורשים..
שם מכובס להתייעלות

Amir64
גורו
גורו
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 1733 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

עופרפולק כתב:כי יש עוד 9000 חברות של רמקולים בגלל זה אתה לא מתרגש אבל פעם הם היו כמעט היחידים הם ורמקולים של סוני . הבוס נחשב בזמנו לעילוי
...
BOSE אף פעם לא נחשבו למשהו טוב, ובטח לא ל- "עילוי" בתחום הרמקולים.
באוזניות היה להם שם טוב.

fungiman
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #9 

עופרפולק כתב:כי יש עוד 9000 חברות של רמקולים בגלל זה אתה לא מתרגש אבל פעם הם היו כמעט היחידים הם ורמקולים של סוני . הבוס נחשב בזמנו לעילוי
...
אני חייב לדחוף כאן איזה תיקון קטן --
בוז 901 יצא לשוק ב-1968. סוני רק התחילו לקנות לעצמם שם בתחום ההייפיי באותם שנים. אבל לא היו חסרות חברות ידועות אז - קליפש, אלטק לנסינג, מוניטורים של JBL שקיבלו בהמשך מעמד מיתולוגי, קווד ואלו רק חברות שעולות לי כרגע בראש.
כמו שכתבו לפני - אז, כמו היום, הבוז סבל מ-VFM לקוי ביחס למתחרים ופיצה על זה בהייפ רציני ותקציב שיווק ופרסום גדול.

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 940 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

@עופרפולק
·בפעם האחרונה ש BOSE נחשבו לעילוי היה לפני שהמצרים חצו את התעלה ב 73.

זה לא שבתור חברה הם לא יכלו לייצר משהו טוב יותר מה 901 שזה המקבילה האודיופילית של לדבר אל הקירות. הם פשוט לא רצו ולא היו מעוניינים להישאר בתחום ה HiFi. הם צדקו. המתחרים העיקריים שלהם כמו Infinity, Altec, ואחרים או שנעלמו ונמחקו אן שהפכו לקריקטורות בעוד ש BOSE הצליחה להמציא את עצמה מחדש בתור סמל סטאטוס. האודיופילים עיקמו את האף - ובצדק, אבל BOSE לא התכוונה מעולם למכור לקהל הזה.

itay123
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 479 פעמים
קיבל תודות: 859 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

היה לי בבית הוריי לפני 20 שנה בערך
את הסט של Bose Lifestyle
לא זוכר את הדגם/סדרה המדוייקת
הסט היה מלא של סאב ו-5 CUBEים כפולים ויחידת בקרה
אני זוכר שאבי שילם דיי הרבה ממון עבור הסט הנ"ל.

הם נתנו יופי של פתרון, ואני זוכר את הסט הנ"ל לטובה, (באותם ימים היה לי אחלה סט דו/רב ערוצי)

היה לי את ה-901 סדרה 3 וסדרה 6
עם האקולייזר המצורף, הם נשמעו סבבה לגמרי.

BOSE חברה טובה שהוציאה דברים לגמרי לא רעים ודיי חדשניים.

idm (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
כתב
כתב
יצירת קשר:

אני שמח חברים

נושא שלא נקרא #12 

הי חברים
כמי שכתב את הידיעה הזאת, אני באמת שמח שהיא עוררה קצת "רעש", שזה מוכיח שלפעמים הידיעות שאני מקבל לכתוב עליהם מייצרות טראפיק.

ועכשיו לעניין מוצרי BOSE, בדרך למשחק הכדורסל ספרנו הבן הצעיר שלי ואני 6 מוצרי BOSE שנמצאים ברשותנו, רובם נרכשו בכסף מלא.

אני לא יודע מי מכם טס לאחרונה לחו"ל, אפילו טיסה של שעתיים. ועד שחברות שמייצרות מטוסים - בואינג - איר באס וכו' לא ימציאו פטנט שמנטרל HUM חזק של רעשי מנוע - בדרך כלל שניים או יותר - האוזניות של BOSE במחיר של כ300 דולר או פחות, עושות עבודת פלאים - מניסיון אישי - לא קריאת מאמר - בהפחתת רעשי המנוע הכבדים בתוך המטוס. נכון שיש עוד יצרני אוזניות מפחיתות, לי יש את ה-BOSE ואנחנו מאוד מרוצים מהם.

בבקשה על תקלקלו לי את חווית ההאזנה להם..

דניאל מטלון
דניאל מטלון
טכנאי מחשבים ורשתות , עיתונאי ובלוגר
www.facebook.com/pctlv

Belial
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

היה צפוי. הם אמנם אחת מחברות האודיו הכי נפוצות וותיקות, אבל אין להם מה להציע, מעבר למוצרי לייפסטייל. הם לעולם לא הכוונו לקהל האודיפילי או לכל אדם שאיכות סאונד חשובה לו. הם נמנעים מלפרסם מפרטים טכניים. הקהל שלהם זה בדיוק אלו שלא מבינים באודיו אבל מחפשים מוצר נוח ושנראה טוב. נראה לי שמבחינת WAF הם ללא ספק מובילים במקום הראשון. אם ההיתי נותן לאשתי לבחור את ציוד האודיו, ללא ספק היא הייתה בוחרת רק BOSE.

אגב יש לציין שלהבדיל ממוצרי האודיו הגדולים שלהם כמו רסיברים, סאונדבארים, ורמקולים, חטיבת האוזניות מבטלות רעשים שלהם מאד מוצלחת. במקומם ההיתי משאיר רק את קו המוצרים הזה, כי שם הם יכולים להתחרות גם בסוני בלי בעיה.

הנה סרטון שמסביר טוב את הרומן הגרוע בין החברה הזאת לקהל האודיפילים:

The Devil is in the details

dragon
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 132 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

Re: אני שמח חברים

נושא שלא נקרא #14 

@idm
יש דגם מסוים של האזניות שאתה ממליץ עליו? מנסיונך?
.Anything can be done, but it's only done if it's done

idm (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
כתב
כתב
יצירת קשר:

Re: אני שמח חברים

נושא שלא נקרא #15 

@dragon

הי