נורות לד ל-E27, החזיקו מעמד שנתיים ו-11 חודשים..

הודעות מערכת, והודעות שאינן קשורות לאף פורום אחר.
JamesStone (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
שם מלא: James Stone
נתן תודות: 485 פעמים
קיבל תודות: 142 פעמים

נורות לד ל-E27, החזיקו מעמד שנתיים ו-11 חודשים..

נושא שלא נקרא #1 

לפני כשלוש שנים, קניתי ב-eBAY שתי נורות לד כמוצגות בתמונה המצורפת.
כשהתקנתי אותן, רשמתי לעצמי (בטבלת מעקב) את מועד ההתקנה כדי לראות את "אורך החיים" שלהן.

לפני כשבוע, פתאום הפחת קפץ. הרמתי ושוב לאחר שתי דקות - קפץ.
באיתור בלשי זריז איתרתי את הנתיך שאחראי לעניין כזה שאחראי לחשמל עבור נורות הלד הללו.

העניין הוא שאני תוהה (:מבולבל:) איך ייתכן שנורות הלד הללו הקפיצו את מפסק הפחת כאשר הן מחוברות בחיבור E27 (תבריג נורה סטנדרטי) ללא חיבור להארקה.

מעולם לא קרה לי כדבר הזה (הקפצת מפסק הפחת עם סוגי נורות הלד האחרות).

אם מישהו מכיר ומבין את מנגנון העבודה של הנורות הללו בהשוואה לנורות לד "רגילות", אשמח להסבר.

ג'יימס
נורות לד מסוגננות שמקפיצות את הפחת
 נורות לד מסוגננות שמקפיצות את הפחת
נורת לד "רגילה"
 נורת לד "רגילה"

gmb
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 69 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

אצלך עוד החזיק הרבה זמן
אצלי כמה נורות שונות
חלק קניתי באליאקספרס, חלק בארץ, חלקם כמו התצורה הראשונה של הנורות שצילמת, חלקן מהתצורה השנייה
הכי הרבה שהחזיקו לי זה שנה, שנה וחצי

סתם שילמתי עליהם פי 10 מנורה רגילה שגם ככה החזיקה לי בין חצי שנה לשנה..

רמי

Aviv943
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 15 פעמים
קיבל תודות: 43 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

נורת לד של פיליפס כמו מהתמונה השניה שלך מחזיקה אצלי מהיום הראשון שהנורות האלו יצאו כדי להחליף את נורות ה CFL, בערך 7 שנים.
אחרות מחזיקות 5 שנים בערך.
אולי אתם קונים את הנורות במקומות הלא נכונים? נורת לד לא אמורה להחזיק בין חצי שנה לשנה.. יש להן אורך חיים מהפכני (לא פחות לדעתי) בתחום הנורות.

gmb
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #4 

בגלל זה רשמתי, בהתחלה הייתי מזמין מאיביי ואמזון, אחרי שנכוותי כמה פעמים קניתי בארץ של כל מיני חברות שונות, כולל כמה של OSRAM אם אני לא טועה
כולם הלכו פקקט....

חזרתי לנורות רגילות, גם ככה כל החשמל שהן מבזבזות זה כמה שקלים בשנה לדעתי, וגם ככה נשרפות מתישהו, לפחות הן עולות 5 שקלים, ולא 30 שקלים כמו הלדים למיניהם

רמי

מספיקלי
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 49 פעמים
קיבל תודות: 166 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

החולשה בלד זה במחזורי הכיבוי והדלקה.
בגלל הצריכה הנמוכה, יתכן ושווה להשאיר אותן דלוקות.
אינני מנוי הוט/יס

+K1 עם DVB וK18.4.

gmb
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #6 

לא ממש
רוב הנורות השרופות שהיו אצלי, היו במנורות שהיו דולקות כל הלילה ורוב היום (שרותים/אמבטיה גם בתור שימוש רגיל, וגם בתור מנורות לילה לחלל הבית לילדים במקום להדליק לכל אחד מהם מנורת לילה קטנה שלא עושה כלום בחדרים שלהם)

guyezra
חבר במועדון ה-20K
חבר במועדון ה-20K
נתן תודות: 181 פעמים
קיבל תודות: 622 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

אני רואה את זה כסוג של הונאה
נורות לד "חסכוניות"
עד שחוסכות לך 5₪ נשרפות, ויחד איתן עוד 15-25 ש"ח ששילמת על ה-"חיסכון" הזה

היו לי נורות ממחסני תאורה עם אחריות לשנתיים, בפעם הרבעית שהלכתי להחליף אשתי זרקה לי את הקבלה לדבריה "כדי שלא אקבל צו הרחקה לתמיד משם"

Aviv943
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 15 פעמים
קיבל תודות: 43 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

תקנו נורות לד של פיליפס או אוסרם.
עד עכשיו אף נורה של פיליפס לא נשרפה לי כבר לא מעט שנים.

הזמנתי עוד שישיה כזאת לפני חודש בערך ב 13 פאונד
https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01KHILTLI

snad
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 40 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

אולי הם הצטרפו להחלטת תאגיד הנורות שאסור למנורה להחזיק יותר מ1000 שעות...למי שלא מכיר: https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A0%D7 ... 7%94%D7%98

קונספירציית הנורה החשמלית
בסרט תיעודי שנקרא "קונספירציית הנורה החשמלית" נטען, כי החלטה משותפת של יצרני הנורות החשמליות הביאה ל"השבתה מתוכננת" של הנורה תוך זמן שימוש קבוע שקצר בהרבה מזה שיכול היה להיות לה על פי הטכנולוגיה הקיימת, כדי לכפות על הצרכן לרכוש נורות חדשות תוך פרקי זמן קצרים יחסית. בסרט נטען, כי הנורה המודרנית מיועדת לפעול כ-1,000 שעות אולם כבר הנורה החשמלית הראשונה של אדיסון בסוף המאה ה-19 פעלה זמן ממושך יותר, 1,500 שעות ברציפות, ואילו מאוחר יותר פעלו נורות במשך כ-2,500 שעות. לפי הסרט, בשנת 1924 הוקם בז'נבה קרטל של התאגידים הגדולים בעולם המייצרים נורות, שאחת מהחלטותיו הראשונות הייתה זמן הפעולה של 1,000 שעות עבור נורה חשמלית פשוטה[1][2]. כדוגמה ל"השבתה מתוכננת", מוזכרת נורת ליבון מסוימת שכינוייה "נורת המאה", שכבר דולקת באופן כמעט רציף לפחות 110 שנים, בתחנת הכיבוי בעיר ליוורמור שבקליפורניה.

HT-Assaf
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 147 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

מה שנהרס בנורות לד זה הדרייבר לא הלדים. כנראה מחימום יתר שהורס את ההלחמות.
בנורות זולות (כגון של מחסני חשמל, יונדאי, סמיקום וכו) יש פחות קירור לדריבר, במיוחד בפעולה רציפה, אז זה נהרס מהר יותר, במיוחד בגוף מנורה סגור.

היום גם אין להשיג נורות חוט להט איכותיות, וגם הן נשרפות מהר, עדיף לד מחברה מוכרת.

eizen5
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 520 פעמים
קיבל תודות: 92 פעמים

נמחק.

נושא שלא נקרא #11 

נמחק.
נערך לאחרונה על ידי eizen5 ב 30/12/2023 19:24, נערך פעם 1 בסך הכל.

שלגון
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 461 פעמים
קיבל תודות: 681 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

בהמשך למה ש- @snad כתב, צפיית חובה:
ואין לך "געוואלד געצרוכען"
שאין לו את ה-"פארפאלן" שלו...

shay3203
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 26 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

@HT-Assaf
·

בדיוק הפוך ממה שאמרת. מה שתמיד מת בנורות לד זה נורת לד מסויימת שנשרפת כתוצאה מחום ו/או איכות ייצור ירודה. בגלל שכל הלדים מחוברים בטור כל יתר הלדים מפסיקים לעבוד. אם מחליפים את הלד שנשרף כל המנורה חוזרת לעבוד.
נורות לד תמיד נשרפות בגלל חום רוב הנורות במיוחד הקטנות שעובדות בספק גבוה (מעל 10W) ואין להם קירור מספק (זה כמובן קשור לאיכות יצור מרובה וחוסר תכנון נכון של הנורה).

מנסיוני כבר תיקני בעצמי עשרות נורת לד שנשרפו שקניתי מאיביי ומעליאקספרס ע"י החלפת הלד הספציפי שנשרף ו/או מעקף שלו כדי לסגור את המעגל מחדש. כמו כן בניתי לדים בצורה עצמאית שחיברתי להם גופי קירור ואף מאווררים (גם גופי קירור של מחשב עושים את העבודה) והם עובדים שנים על גבי שנים ללא בעיות.

אם אתם רוצים נורה שלא תשרף אז רצוי נורה שעוצמתה קטנה יחסית עם קירור טוב. לצורך העניין הנורות של פיליקס להלן הם עד 13W שזה עוצמה סבירה. בתוכם ישנו גוף אלומניום שעליו יושבים הלדים כדי לפזר את החום הנפלט מהם. ברוב הנורות לד היצרנים לא טורחים לשים גוף קירור בכלל.

לצורך העניין הינה נורות שכל הגוף שלהם עשוי מאלומיניום לקירור:

https://www.aliexpress.com/item/3297351 ... b201603_53

legopart
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 942 פעמים
קיבל תודות: 421 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

הזולים בנויים מקבל , נגד ודיודה (לא משהו מורכב, משהו מאוד זול)

היקרים משנאי, ועוד מלא רכיבים

בית המנורה יכול להיות מחובר להארקה (שלא קשורה למגעים של המנורה) אלא כל דבר מתכתי אחר מסביב

משום מה מפסק פחת במצב של קצר קופץ גם... למה, לא יודע, אבל זה קורה בפועל.

אני אישית תכננתי להתחיל ולנסות להחליף גופי LED ובפועל אם המנורה מפסיקה לעבודה בגלל גוף שרוף אז אני פשוט מקצר אותו ונותן לה לעבוד על שאר הגופים בה.

ד"א: נותרו לי טונות של נורות ספירליות שאם חסר לי מנורה אז אני מבריג אחת כזו.
בעבר קראו לזה "המנורה החסכונית" ... היום אומרים לד....
וכן אני יודע שהיא מכילה עדי כספית ותאורה על בסיס כספית (לא חייב כמובן, אבל יש סיכוי שכן)
תמונה

udif
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 37 פעמים
קיבל תודות: 124 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

shay3203 כתב:@HT-Assaf
·

בדיוק הפוך ממה שאמרת. מה שתמיד מת בנורות לד זה נורת לד מסויימת שנשרפת כתוצאה מחום ו/או איכות ייצור ירודה. בגלל שכל הלדים מחוברים בטור כל יתר הלדים מפסיקים לעבוד. אם מחליפים את הלד שנשרף כל המנורה חוזרת לעבוד.
...
·
מעניין. אני תמיד הנחתי שמה שהולך שם אלו הקבלים האלקטרוליטיים של מעגל היישור.
יש לי ערימה של נורות מקולקלות בקופסא שחיכו להזדמנות שאקפוץ לאתר מחזור פסולת אלקטרונית. אולי אנסה לבדוק את הלדים בפנים עם מולטימטר (במצב דיודה כמובן) ואבדוק אם אתה צודק.

לגבי החסכון בחשמל אני חושב שזה עדיין כלכלי מאד - בהנחה שלד גרוע עובד 1000 שעות, ובהנחה של חסכון של 20W (נניח בקרוב שלד 10W מקביל לנורת פלורוסנט של 30W), ובהנחת תעריף חשמל של בערך חצי שקל לקוט"ש נקבל חסכון של 10 ש"ח שזה מעבר לעלות של נורת לד סינית היום, מה שאומר שגם אם הפלורסנט היה חינם, העלות הכוללת עם לד זולה יותר.

שלח תגובה

חזור אל “כללי”