איך שראיתי את כל התמונה - מחדל קורונה!

נושאים שאינם קשורים בהכרח לתחום הקולנוע הביתי או האודיו אך עדיין עשויים לעניין את הקהל שלנו.

חשוב שלא לערב נושאים שנויים במחלוקת (פוליטיקה למשל).
Amir64
גורו
גורו
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 1733 פעמים

נושא שלא נקרא #91 

בוודאי שזה יכול להיות.
זה לא ברמה של אי קיום פקודות.
זה ברמה של "החלטנו שמשהו ייעשה, ובזה סיימנו את העבודה". מצד הממשלה.
ולא מעניין אותנו האם אפשר ליישם את ההחלטה, באחריותו של מי ליישם את ההחלטה, באחריותו של מי לבדוק שההחלטה מיושמת, מה הסנקציה נגד מי שלא מיישם את ההחלטה.

שוב, אני הולך לכיוון נתב"ג.
מתקבלות החלטות על הגבלות תנועה של השבים מחו"ל.
מנכ"ל נתבג אומר שלא קיבל שום הנחייה בקשר להחלטה על התנהלות נתב"ג, אז הוא לא עושה שום צעד ללא קבלת הנחייה.
מוציאים הנחייה שאסור לשבים לארץ לנוע בתחבורה ציבורית, אבל תחבורה ציבורית ממשיכה לפעול בנתב"ג.

אתה ממש ממעיט ביכולתו של השלטון לדאוג שהחלטותיו ייושמו.
אנחנו מדינה קטנטונת, יש ראשי עיר בעולם שאחראים על יותר אנשים מאשר יש בישראל.
אצלנו יש ברדק נוראי.
על כל החלטה הנוגעת לשני שרים או יותר, לא מתקיים דיון משותף לתיאום מה על כל משרד לעשות, כדי לקיים את החלטת הממשלה, שהם עצמם, כשרים שממשלה, שותפים לקבלת החלטה.

מחליטים החלטות סותרות, או כאלו שאי אפשר לאכוף.
זכורה לי האמירה של ראש עיריית תל אביב שאמר על ההנחיה לאכוף עטיית מסיכות, אבל שמותר לעשות ספורט ללא מסיכה:
"אם פקח רואה איש יושב על ספסל בטיילת, והאיש אומר: אני עושה ספורט אז לא צריך מסיכה", צריך לתת לו דו"ח או לא?
זה היה כמובן בדיחה, אבל הוא ממש היה מתוסכל מההנחיות הסותרות.

moco
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו
נתן תודות: 198 פעמים
קיבל תודות: 349 פעמים

נושא שלא נקרא #92 

לא נראה לי שאתה מבין אותי.
אני יודע שהיה ויש ברדאק. לא קיימו החלטות וכו.
אני גם חו"ח לא טוען שלא צריך לפעול לתיקון מנגנוני ביצוע, ההיפך.

אני רק אומר שזה מסוג הדברים שלא לגמרי מפתיע, ולא קרה רק בישראל, כאשר כזה ארוע מתרחש.
היו מלא החלטות שנגעו להמון גופים. זה בלתי סביר לצפות שהכל יתנהל כמו שצריך.

הנקודה שבה לדעתי אתה טועה, היא התפיסה שזה היה יכול להיות לגמרי אחרת והיה יכול להיות שכל מה שהוחלט היה מבוצע.
הסיפור הזה היה גדול מאוד וחריג מאוד. המדינה, אף מדינה אך בוודאי מדינה כמו שלנו, לא יכולה להיות ערוכה לדבר כזה מראש כי לא היה עוד דבר כזה.

שמע, כולנו נתקלנו בהתנהלויות מוזרות עם סתירות בין יד ימין ליד שמאל בארגונים קטנים יחסית כמו מקומות עבודה ובתי ספר. פה היה מדובר במשהו שהיה קשור להרבה יותר אנשים + משהו חסר תקדים מסוגו. למלחמה אנחנו ערוכים יותר טוב (אני מקווה) , פשוט בגלל הניסיון.
משה

Amir64
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #93 

moco כתב:אני רק אומר שזה מסוג הדברים שלא לגמרי מפתיע, ולא קרה רק בישראל, כאשר כזה ארוע מתרחש.
היו מלא החלטות שנגעו להמון גופים. זה בלתי סביר לצפות שהכל יתנהל כמו שצריך.

הנקודה שבה לדעתי אתה טועה, היא התפיסה שזה היה יכול להיות לגמרי אחרת והיה יכול להיות שכל מה שהוחלט היה מבוצע.
הסיפור הזה היה גדול מאוד וחריג מאוד. המדינה, אף מדינה אך בוודאי מדינה כמו שלנו, לא יכולה להיות ערוכה לדבר כזה מראש כי לא היה עוד דבר כזה.
...
שוב, לדעתי אתה טועה.
כמובן שזה לא מפתיע כשזה מתרחש בישראל.
אבל זכותנו לצפות ליותר ממנהיגינו, או יותר נכון אילו שקוראים לעצמם מנהיגינו, והם כושלים בתפקידם.
אי אפשר לצפות שהתפקוד יהיה מושלם, אבל אפשר לצפות שיהיה סוג של תפקוד.

בוודאי שהיה דבר כזה, מדינות עברו אירועים של התפרצות מגפות.
הן הכינו תוכניות פעולה בעקבות אותן מגיפות.
גם מדינה שלא חוותה מגיפות יכולה להתכונן למגיפה בשטחה, כי יש לה את המידע מה קרה במדינות אחרות בעבר, איך התנהלו, ואיך הן הגיעו למסקנות מה אפשר לעשות טוב יותר.

עובדה שהתנהלה עבודה יסודית על התכוננות למגיפה בישראל, ונבנה פרוטוקול התמודדות.
לפי התקשורת, לפחות, דברים התנהלו, מבחינת התפשטות המחלה בישראל, בהתאמה גבוהה למה שצפה הפרוטוקול.
עד לירידה לפרטים כמו כמות המעבדות שחייבות להיות מסוגלות לעבוד בו זמנית במקומות שונים בארץ, ומשרד הבריאות התעקש שהוא יהיה הסמכות הבלעדית לבדיקות, ובמעבדה אחת ויחידה, כשהפרוטוקול צפה את הבעייתיות שתהיה אם עובדי מעבדה ייחשפו למחולל המחלה, והמעבדה תושבת.
דבר שקרה די מהר בתחילת המערכה.
גם הבעייתיות של המגזר החרדי, וההבנה שיש לדבר אליו דרך מנהיגיו ולא דרך הוראות מהממשלה, שהם לא מתייחסים אליה כגוף שיש להקשיב לו, הועלתה בפרוטוקול שהוכן, והתעלמו מבעייתיות זו בכלל.

אי אפשר היה לצפות שאם המעבדה לא תעבוד יום וחצי בשבוע תהיה בעיה של עמידה בקצב הבדיקות הדרוש?
בוודאי שאפשר היה, ובכל זאת, לאורך כל הדרך, לא ניתן לכל המעבדות אישור לעבוד בשבת.

ומנהל בית חולים אחד, שהחליט שמשרד הבריאות טועה ועובד כמו עיוור, זכה לתואר בוגד מהנהלת משרד הבריאות.
בינתיים נראה שהוא חסך לנו הרבה הדבקות שיכלו לקרות, ולא קרו, בזכותו.

bariko
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1449 פעמים
קיבל תודות: 347 פעמים

נושא שלא נקרא #94 

Ufffnick
זה נכון שגם בגל הראשון בחודש מרץ, הוצגו תחזיות קודרות מאוד, של עשרת אלפים נפטרים ויותר.
ראש הממשלה בעצמו אמר זאת.
בסופו של דבר זה לא קרה, לדעתי רק בגלל הסגר הנוקשה שצמצם למינימום את פעילות המשק, והשאיר את מרבית האנשים בבית.
אחרת היינו מגיעים בקלות למספרים המבהילים של ארה"ב, איטליה, ספרד ובריטניה, שהגיבו באיחור רב להתפשטות הנגיף, ולכן שילמו ביוקר.
כעת יש תחושה של התפרקות כללית בציבור, וזה לצערי עלול להוביל בדיוק לאותו כיוון...

Amir64
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #95 

bariko כתב:Ufffnick
זה נכון שגם בגל הראשון בחודש מרץ, הוצגו תחזיות קודרות מאוד, של עשרת אלפים נפטרים ויותר.
ראש הממשלה בעצמו אמר זאת.
בסופו של דבר זה לא קרה, לדעתי רק בגלל הסגר הנוקשה שצמצם למינימום את פעילות המשק, והשאיר את מרבית האנשים בבית.
אחרת היינו מגיעים בקלות למספרים המבהילים של ארה"ב, איטליה, ספרד ובריטניה, שהגיבו באיחור רב להתפשטות הנגיף, ולכן שילמו ביוקר.
כעת יש תחושה של התפרקות כללית בציבור, וזה לצערי עלול להוביל בדיוק לאותו כיוון...
...
הוצגו תחזיות קודרות כאלו, כי לא באמת ידעו מה הולך לקרות, ורצו לעורר פחד ביבור, שיביא לשיתוף פעולה שלו.
התחזיות לא התממשו, ואולי זה קרה בגלל סיבות אחרות?
לדוגמה, המדינות השכנות לנו לא עשות את הפעולות שישראל עשתה, ובכל זאת הן לא מוצפות מתים כמו שקרה באירופה.
מצרים לא יכלה להרשות לעצמה סגר מלא, אז עשתה סגר חלקי ביותר.
ספגה 1300 מתים מדווחים, עם אוכלוסיה גדולה פי 10 מישראל.
ירדן גם היא לא ספגה יותר מידי אבידות, גם אם מתו שם פי 10 מהמדווח על ידם.
בשטחי A, B? מעט מאוד מתים.

יכול להיות שיש קשר ישיר בין הקלות של מעבר תיירים ממדינה למדינה, גרמה לאירופה לחטוף הרבה יותר מאשר מדינות באיזור שלנו.

יכול להיות שהבדלי מזג אוויר משפיעים.
אפילו אם לוקחים רק את איטליה וספרד.
הצפון חטף מכה הרבה יותר קשה מאשר הדרום.

claudia5
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 1110 פעמים
קיבל תודות: 313 פעמים

נושא שלא נקרא #96 

@Amir64
·
אני בהחלט מתחבר לחלק גדול מדברים שכתבת.
מציגים בעיקר נתונים שנוח להציג כדי להוכיח את צעדי הסגר שנבחרו.
המדינות שחיות סביבנו לא עשו סגר שקרוב לסגר של מדינת ישראל והמספרים זהים אז אולי אפשר להבין שהסגר הוא לא הגורם החשוב.
אם היום היו עושים במדינת ישראל ביום אחד בדיקות לכל האזרחים כנראה שהיו מגלים שיש כמה מאות אלפי אנשים שהבדיקות שלהם חיוביות.
התפשטות הקורונה טוענים התחילה בסוף קיץ 2019 בסין ומאז ועד מרץ 2020 נכנסו לארץ עשרות אלפי סינים שהסתובבו וחיו איתנו ומשום מה הנפטר הראשון היה בחצי השני של מרץ וחודשיים אחרי אין יותר נפטרי קורונה וניתן היה לפתוח את הסגר...מוזר קצת.
יש וירוסים רבים שקיימים במדינתנו שהורגים רבים יותר ולא זכור לי שסגרו את המדינה.
בתי חולים כרגע ריקים מחולה קורונה ,ומי שחושב שהסיבה לכך היא שהסגר עשה את העבודה פשוט טועה לדעתי.

Amir64
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #97 

אני חושב שהסגר היה דרוש, לאור מה שקרה במדינות הראשונות שאליהן הגיע הוירוס.
מדובר בזן שלפחות בחתחלה טענו שהוא גורם תמותה הרבה יותר גדול ממה שהוא באמת, היתה פאניקה, ולכן הסגר מוצדק.
ההתמהמהות הביזיונית בתחילת הסגר, בשלבים, כל יומיים צמצום נוסף.
לא רצו לבטל את חגיגות פורים רשמית (לחץ הדתיים?) אז נתנו לכל רשות להחליט לבד, מה שהסתבר כטעות קטלנית.
את פסח כבר סגרו, אבל לא אכפו.
המון מכוניות נסעו בעיר כשאסור היה.
באיזור מגורי שמעתי מספר משפחות גדולות חוגגות את הסדר ביחד, ברעש שכל שוטר או פקח יכל לזהות מרחוק.
אנשים הלכו ברחוב בערב הסדר עם מגשים וסירים. לבושים יפה.
לאן הם הלכו? לחגוג בביתם במסגרת המשפחתית?
כל בר דעת שראה אותם ידע בדיוק מה קורה.

החוקים המגוחכים, וחוסר האכיפה שלהם, גרמו לאנשים להבין שהכל לא רציני.

יש סימנים שאכן המחלה החלה בסין באיזור אוגוסט - ספטמבר 2019, ולא כפי שהסינים אומרים.

באפריל הודיעו שיתחילו לפתוח את מערכת החינוך כדי לאפשר להורים לצאת לעבודה, ושברור שתהיה עלייה בתחלואה.
פתאום מתרגשים מתחלואה קלה של 300 אנשים.

לדעתי, צריך בכל מוסדות הקשישים למיניהם, לבדוק לכולם כולל כל איש צוות שנכנס לשם נוכחות קורונה פעם בשבוע, ולבודד את כל החיובים.
כל השאר צריך להיות פתוח. ובלי מסכות.

אנשים הולכים שבועות עם אותה מסכה, כי אין להם כסף למסכה לכל יום וזו סכנה גדולה יותר מהקורונה.

אתה צודק לגבי וירוסים.
הוירוסים האלימים והעמידים הורגים יותר אנשים בבתי חולים, כל השנה, ואין היסטריה כזו.

הלוואי שהיו מדברים בנחישות כזו על תאונות הדרכים, שמאות המתים כל שנה, כולל עשרות ילדים, יחלו להיחסך, אם רק היו מטפלים בנושא ברצינות.

מכון ויצמן: "משרד הבריאות מעוות המציאות, ה'חולים' החדשים לא מדבקים"
https://www.ynet.co.il/health/article/ry46VZR3U

molvy
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 1245 פעמים
קיבל תודות: 1309 פעמים

נושא שלא נקרא #98 

לעניות דעתי אנחנו פה נחשפים לחוכמה שבדיעבד

אני חושב שבחוסר הידיעה שהיתה פה עם המספרים המפחידים מאירופה..... בגדול עשו צעדים נכונים ומאוזנים ותיקנו תוך כדי תנועה בדיוק כמו שראש הממשליה אמר

סה"כ התוצאות מדברות בעד עצמן

לדעתי

Amir64
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #99 

@molvy
אנחנו לא מדברים על חוכמה בדיעבד.
הדיון הוא לא האם היה צריך לסגור יותר ממה שסגרו, או פחות.
הדיון והתלונה הם על מה שלא עשו, למרות שהחליטו, לפחות בהצהרות, כן לעשות.

אנחנו מדברים על זה שהרבה לפני שהתגלה חולה ראשון בישראל, ראש הממשלה עלה כל יום לטלויזיה ואמר ש- "אנחנו נוקטים בצעדים כדי להיות מוכנים ליום שהוירוס יגיע לישראל, והוא יגיע", זוכרים?
ואז מה מגלים?
לא עשו כלום.
לא קנו מה שצריך כדי לבצע בדיקות, לא הכינו מעבדות וצוותים לביצוע הבדיקות
לא הכינו מלאי של ציוד מגן לצוותים רפואיים.
לא מיגנו את צוותי מחלקות המיון, למרות שהיה ברור שהם הראשונים שייפגעו, כי לשם מגיעים החולים.
לא פתחו את הפרוטוקול שהוכן מראש למקרה מגיפה, ושכתוב בו בדיוק הוראות להתנהלות.
* הערת אגב - דיווחו שבפרוטוקול כתוב שבעת מגיפה לא לסמוך על אספקה של ציוד רפואי כמו מסיכות, מבחנות ומטושים, ולדאוג ליכולת ייצור עצמי שלהם כדי לא להסתמך על ייבוא שלהם בעת מגיפה.

וכשהיה חסר, רצו כמו עכברים לקנות, במחירים מופקעים, מה שיכלו למצוא מראש בזול יותר.

אין לי בעיה אם היו מחליטים ב- 15 בינואר, ראשונים בעולם, להטיל סגר כללי על כל המדינה, ובדיעבד לגלות שזה היה מיותר.
אפשר להצדיק את זה כזהירות מונעת, לאור חוסר הנתונים על הוירוס החדש.

רוב החולים שהגיעו מחו"ל והדביקו את האזרחים שהיו בארץ, שבו מחו"ל לאחר ההחלטה שאין טיסות ממקומות נגועים לישראל, אותם חולים נכנסו ללא מגבלה לישראל, למרות החלטה שתהיה מגבלה כזו, ושבועות ארוכים של דיווחים שעדיין הפרצה פתוחה, לא נעשה דבר לסגור אותה.

שלא לדבר על כל הטיסות הפרטיות שהביאו חולים לישראל, כי החולים חשבו שעדיף להם להיות בישראל כשהם חולים, והם הסתובבו חופשיים לנפשם והדביקו אחרים.

הרי ברור שכשאומרים לאנשים כנסו לבידוד עצמי, יהיה מיעוט של לא ממושמעים, שיהרסו הכל לכל השאר.
כמו אילו ש-"היו בבידוד" בצימרים בצפון, וטיילו להנאתם.

מדוע לא הכריחו כל מי שרוצה לעלות על מטוס לישראל להציג בדיקת קורונה עדכנית, ואם לא יציג, לא יעלה על מטוס?

בגדול, אני מסכים עם רוב ההחלטות שנלקחו.
אפילו חושב שהן היו מדורגות מידי, והיה צריך לסגור מהר יותר את המדינה.
לא כי אני בטוח שהיה צריך, אלא כי אנחנו במדינה שקל לעשות זאת, ולתת למהומה לעבור לנו מעל לראש.

כל התלונה היא על הביצוע הכושל.
וזה לא קשור לחוכמה שבדיעבד.
כולנו יודעים שביצוע הממשלה (כל ממשלה בישראל, לא בעניין פוליטי) כושל בכל תחום שהיא נוגעת בו.

והתוצאות לא מדברות בעד עצמן.
כי, שוב, המדינות סביבנו במצב טוב יותר מאיתנו, ללא רוב הצעדים שבישראל כן עשו.

אם כבר, התוצאות מראות על מחדל.
רוב האנשים שמתו היו בדיוק מהגילאים והמקומות שידעו מראש שהם בסיכון הגבוה ביותר, ובכל זאת לא שמרו עליהם.
לא הסכימו לבצע בדיקות, למרות שכבר התגלו שם חולים, מה שהדביק עוד ועוד אנשים אחרים.
וכשהתחילו בבדיקות, זה כבר היה מאוחר מידי, וגם אז בחסכנות עיוורת.

בנוסף למחדל של השארת הכח בידי משרד הבריאות, עם מעבדה אחת, ללא גיבוי, וניהול רשימות ידני, כי לא קיימת בידי משרד הבריאות מערכת ניהול בדיקות כפי שקיימת בכל קופות החולים, ולא הסכימו להשתמש במנגנון קופות החולים המוכן והמנוסה
עד שממש לא היתה ברירה, ורק אז הסכימו לפתוח עוד מעבדות.

molvy
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 1245 פעמים
קיבל תודות: 1309 פעמים

נושא שלא נקרא #100 

ברור שהיו כשלים

אני לא מתווכח אם מה שאתה כותב

אני לעומת זאת רואה שהיתה התפתחות מדאיגה של נדבקים ומונשמים, ושהצעדים שהמדינה עשתה (למרות הכשלים שאתה מציג) גרמו לכך שמספר הנפטרים במדינה לא מתקרב למדינות אחרות באירופה

אני עדיין לא מבין איך אין התפרצות אצל שכנינו המוסלמים ובמרבית מדינות אפריקה, למרות שהם לא נוקטיבם באמצעי ההגנה האלמנטריים ביותר, אבל יכול להיות שאצלהם הגוף מחוסן יותר מאשר במדינות מערביות בהם ישנה חשיבות גדולה להגינה ועקב כך האנשים לא מפתחים מערכת חיסון עצמי כמו שכנינו

Amir64
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #101 

אולי מדובר על הבדלים גנטיים.
לדוגמה, בבריטניה ביצעו מיפוי גנטי של כל האנשים שנבדקו ונמצאו חולים, וזיהו שיש קשר בין הימצאותם של גנים מסויימים ובין חומרת המחלה אצל אותם אנשים (דרך אגב,, אותם גנים שחושדים שיש קשר בינם ובין אלצהיימר).

זה לא כל כך מסביר את ההבדלים באירופה, בין האיזור הקרוב לים התיכון, לאיזור המרוחק יותר צפונה מהים התיכון.
באיטליה ובספרד הצפון נפגע הרבה יותר מהדרום, ולא ברור למה.

דרך אגב, יש סטטיסטיקה שמראה שלאחר שהנגיף התחיל להתפשט במדינה, אחרי שעברו כ- 3 חודשים של עלייה בתחלואה, החלה ירידה, בלי קשר למה שעשתה או לא עשתה אותה מדינה.

לגבי רוב אפריקה, קשה להגיד מה קורה שם.
אי אפשר להגיד מה רמת התחלואה שם.
לא יודעים על סטטיסטיקת מקרי המוות לחודש במדינות אפריקה, בעבר ובהווה, כדי לשער אם בכלל יש עלייה, ובכמה, ואז אולי לקשר את הסיבה לעלייה עם מחלת הקורונה.

זו אחת הדרכים לשער קיומו של הוירוס,
כפי שמצאו שבווהן בסין, החל מספטמבר 2019 הייתה עלייה לא מוסברת במקרי המוות בכלל במחוז, ומשערים שלפחות חלק מהעלייה קשורה לתחלואה מהוירוס הזה.

liorp
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 169 פעמים
קיבל תודות: 205 פעמים

נושא שלא נקרא #102 

יש הרבה סימני שאלה על הוירוס הזה.
יש מדינות שעשו סגרים והגבלות ועדיין היו הרבה מתים ולהפך, יש מדינות שלא עשו מספיק סגר והגבלות ולא היו הרבה מתים.
יש גנטיקאי, ממכון וויצמן נדמה לי, שטוען שייתכן שיש קשר לגנטיקה.
רק לציין שעל וירוס האיידס לדוגמא התגלה שיש אנשים שיש להם גן שגורם שהם לא יידבקו בו, משהו שלא ידעו בתחילת ההתפרצות.

shlomis1zzz (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 783 פעמים
קיבל תודות: 119 פעמים

נושא שלא נקרא #103 

מספיקלי כתב:
בא תושיע אותנו ותגיד לנו מה לעשות היום , מה היום ?? עכשיו!!!

ועוד שאלה קטנה... איך אתה בטוטו וינר?
...
·

סורי שהגבתי לך עכשיו , רק עכשיו ראיתי...
זה כתוב ממש בתחילת הפוסט מה לעשות.
היו כנראה חצי חכמים ולכן סגרו חצי מדינה.
אני חכם שלם ואומר סגור מדינה שלמה .
אבל מה לעשות עכשיו סוגרים נקודות אדומות ,בתי ספר, ובנאום של ראש הממשלה הוא מאיים שנחזיר את ההגבלות נו באמת... וזה מה שיעזור :lol:
כל עוד יש פה אנשים מטומטים שלא איכפת להם להדביק ולא שומרים על "ממי" משמע מסיכה מרחק ידיים ואני לא בקבוצת הסיכון אז מה איכפת לי ? שיתפוצצו , תוסיף על זה את האכיפה "שנותנת" המשטרה ומה אגיד לך ? מדינת חכמי חלם !
קפיש ?
אה ואגב , הבאתי כבר מכה בטוטו 16 ,
אז בוא קפוץ לקפה ואייעץ לך (אני לוקח 25 %)

shlomis1zzz (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 783 פעמים
קיבל תודות: 119 פעמים

נושא שלא נקרא #104 

אך ימדינה מטומטמת, אוי להתנהלות הקלוקלת שלה ,
אני בעצבים וכולי רותח מכעס !
אישתי אומרת לי שהייתה כעת עם חברה לעבודה שהייתה ביום ראשון בחתונה בדימונה שישבה ליד חולה מאומת , היום היו לה כאבי ראש בחילות ( וצלצלו אליה היום רק ב 16:00 ואמרו לה )
אבל מה קרה במהלך ה 3 ימים ? הלכה לעבודה הפרינססה והעמידה 300 איש בסכנה ! - אני לא מאשים אותה רק עכשיו קיבלה הודעה....
אני תושב רמלה וכבר חושש .
כי סוגרים ערים בודדות , ( אז מה שוב אהיה ללא עבודה ? )
אז ליסגור ערים זה הפיתרון ?
לטענת הממשלה סגר של שבועיים וחצי דאז היה אמור להעלים את הקורונה לא ? תקנו אותי ?
היינו בחצי ברוך מדינה שלמה לא עבדה - אז עוד טיפה מאמץ והיינו מגיעים להר הגבוה .
אז למה אנשים ללא מסיכות ?
למה אנשים בים ?
למה אנשים מתקהלים ?
איפוא האכיפה?
איפוא האחריות האישית ?
היכן שטיפת הידיים התכופה שאז ראינו אותה כל כמה דקות ועכשיו נעלמה ? ועוד הרבה שאלות!
למה??????????????????????????????
ולכן פתחו ופתחו ופתחו ופתחו והנה אנחנו לפני הלא נודע !
עפ"י המתונים ,קצב התחלואה גבוה יותר מאי פעם.
אני חוזר על דבריי כבתחילה ! אולי כבוד ראש הממשלה מר בנימין נתניה גולש לאתר זה :
1 ) אנו צריכים לבודד עצמנו מהעולם - כלומר אין יציאה / כניסה של תיירות ( בדומה מאוד לסגר על ערים ) - כך מונעים ערבוב בן אוכלוסיות - וזה מביא אותי
לסעיף הבא :
2 ) להצטייד במזון ותרופות לחודש שלם - כי בחודש זה יוטל סגר הרמטי ומלא .
3 ) במהלך חודש זה מבדילים בן שני סוגי אוכלוסיות : האחת : בריאה והשנייה חולה / בעלי תסמינים . - הצוות / הגוף שיטפל בחולים לא יתערבבו עם אוכלוסיה בריאה ! - ישארו שם ויתוגמלו ע"י הממשלה ( לגבי התגמול ותשלומים אני לא נכנס לזה עכשיו)
מה קיבלנו ?
מדינה שאין בה קורונה , כי הבדלנו את האוכלוסיות השונות והרווחנו את הנגיף שלא שורד על משטחים 72 שעות - כי אף אחד לא בחוץ !
העיקר בכו אנשים חכמי חלם אנו רוצים תאטרון / פאבים מקומות בילוי - יאלללללה לכו שנו על האף !
* כן אני מחכה לכל המשתמשים העוקצנים למינהם שצחקו עליי בתחילה - אני זה שצוחק עליכם !

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 306 פעמים
קיבל תודות: 636 פעמים

נושא שלא נקרא #105 

@shlomis1zzz

למה לעשות חתונות ואירועים עכשיו? כזה עם אובססיבי לחתונות עוד אין בעולם. מה הבעיה בלעשות טקס קטנטן למשפחה הכי קרובה ולשמוח שהאנשים הכי חשובים הם איתכם, וכאשר ייגמר הסיפור הזה לעשות מסיבה גדולה יותר? רק כי חייבים שופופו בפייסבוק?

נעול

חזור אל “ללא קשר”