שרשור תגובות: תכירו את madVR Envy - מעבד תמונה למאה ה-21

מקרנים קידמיים - Front Projector.
mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 306 פעמים
קיבל תודות: 636 פעמים

נושא שלא נקרא #31 

RanMoyal כתב:@mulder

אם זה לא היה מספיק ברור, מדובר במעבד וידאו ולא מחשב שמנגן סרטים, באמצעות תוכנות שונות, הגודל נחוץ לחומרה האולטרה חזקה שיש בפנים.
התוכנה הזו תבצע טרנספורמציה מטורפת לכל מסך קיים, בהרבה מאוד תחומים.
...
"מחשב שמנגן סרטים" זה הגדרה כוללת מדי. גם לפטופ מסכן לשימוש משרדי מלפני כמה שנים יכול לנגן סרט, השאלה באיזה איכות.

מחשב שהורכב למטרה של קולנוע ביתי/משחקים עם רכיבים חדשים יחסית שיכולים להריץ 4K HDR (כולל כרטיס גרפי שתומך בזה) בא עם כוח עיבוד אדיר, ונגנים כמו mpc או potplayer יש להם כל כך הרבה אפשרויות בפנים, גם הם לא אותם נגנים מלפני 15 שנה. וכמובן אפשר להתקין את ה renderer של madvr עצמם שיש לו גם עשרות מדדים בתוכו (שנגנים אלה עובדים איתו). וגם עם חלונות 10 התאפשרה סוף סוף קפיצת מדרגה לגבי HDR, אז לדעתי, כשרואים סרט על מחשב כזה הוא למעשה הופך למעבד וידאו חזק מאוד.

יכול להיות שהם מציעים את הקופסה הזאת כפיתרון למי שלא משתמש במחשב נפרד אלא מחבר למכשיר אחר, נגן בלו ריי למשל.

אולי התמונות שצורפו לא ממש מראות הבדלים "דרמטיים", אני כן רואה קצת יותר פרטים בשלג, ובקצף של הגלים. המחיר שווה את זה? well...

RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 611 פעמים

נושא שלא נקרא #32 

למען האמת, לא ממש מבין על מה אתה מדבר.

מדברים איתך על קוקוסים ואתה מספר לנו על קלמנטינות ומחשבי על...

זה מעבד וידאו, אין קשר בכלל לתגובה שלך ולשלל התוכנות שמנית.

אתה מבין בכלל מה זה מעבד וידאו? מה הם עושים בכלל המכשירים האלה?
אתה יכול להשתמש גם במחשב שנמצא בחדר הבקרה הראשי של נאס"א, זה לא באמת יעזור לך.

מציע לך לראות משהו כזה בפועל ולהבין שהמחיר כאן הוא סביר מאוד (על תחום הנמוך...) ביחס למה שהוא עושה.

ואגב, אם תכנס לשירשור ב AVS אז תבין שהם לא בדיוק עסוקים בלהציע יותר מדיי, החברה לא עומדת בביקוש והם מעדכנים את המחיר כל הזמן...כלפיי מעלה.

רן

oferlaor (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #33 

mulder כתב:
...
...
"מחשב שמנגן סרטים" זה הגדרה כוללת מדי. גם לפטופ מסכן לשימוש משרדי מלפני כמה שנים יכול לנגן סרט, השאלה באיזה איכות.

מחשב שהורכב למטרה של קולנוע ביתי/משחקים עם רכיבים חדשים יחסית שיכולים להריץ 4K HDR (כולל כרטיס גרפי שתומך בזה) בא עם כוח עיבוד אדיר, ונגנים כמו mpc או potplayer יש להם כל כך הרבה אפשרויות בפנים, גם הם לא אותם נגנים מלפני 15 שנה. וכמובן אפשר להתקין את ה renderer של madvr עצמם שיש לו גם עשרות מדדים בתוכו (שנגנים אלה עובדים איתו). וגם עם חלונות 10 התאפשרה סוף סוף קפיצת מדרגה לגבי HDR, אז לדעתי, כשרואים סרט על מחשב כזה הוא למעשה הופך למעבד וידאו חזק מאוד.

יכול להיות שהם מציעים את הקופסה הזאת כפיתרון למי שלא משתמש במחשב נפרד אלא מחבר למכשיר אחר, נגן בלו ריי למשל.

אולי התמונות שצורפו לא ממש מראות הבדלים "דרמטיים", אני כן רואה קצת יותר פרטים בשלג, ובקצף של הגלים. המחיר שווה את זה? well...
...
·

מחשב, חזק ככל שיהיה, עדיין לא יכול לקבל סיגנל של HDMI ולשדרג אותו בלי קשר לכח העיבוד שלו.

זה נכון ש-MadVR נותנים גרסא של תוכנה שמשדרגת ניגון של נגן HTPC מובנה.

זה ממש לא מה שהמכשיר הזה עושה, מה גם שזה לא משתמש באותם אלגוריתמים בדיוק. כלומר, זה ממש תפוחים מול תפוזים - זה לא תחרות אחד לשני.

מי שרוצה להשתמש בנגני HTPC הם מוזמנים לעשות זאת, אף אחד לא מונע מהם את התענוג. המחירים אגב, לא זולים בשביל מחשב מסוג זה.

מי שרוצה להשתמש במקורות אחרים (במקרה שלי, נגן בלוריי, appleTV 4K) ואין לו HTPC זה ממש לא עוזר לו לרכוש מחשב HTPC.

RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #34 

ועוד תוספת קטנה וחשובה עפר:

לכל אותם אנשים שיבחרו לבנות מחשב רב עוצמה כמו ה- Envy ולהשתמש בתוכנת MadVR (שהיא התוכנה הרלוונטית ולא שלל התוכנות הלא קשורות שאוזכרו על ידי ערן) , אזי מעבר לעובדה שיהיה מדובר ב
1. מוצר יקר מאוד,
2. ביחד עם תפעול לא פשוט והתקנה וקינפוג לא פשוטים של התוכנה

כל זאת בניגוד ל Plug and Play שמציע ה- Envy, הרי אותו מחשב לא יידע ולא יהיה מסוגל בכלל לטפל בכל תכני הסטרימינג למינהם, כדוגמת נטפליקס או אמאזון.

אז מה עשינו בזה בכלל, במיוחד שהרוב המוחלט של החומר מגיע משירותי הסטרימינג.

רן

istarmini
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
נתן תודות: 1001 פעמים
קיבל תודות: 2180 פעמים

נושא שלא נקרא #35 

@mulder
·
...
בטח שהמחיר שווה מה לא שווה לשלם 45000 ש"ח כדי לקבל עוד קצת שחורים ולראות את הילת האור שבתוך המנורה? באמת מתפלא עליך שאתה מטיל ספק בכדאיות :lol:

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #36 

oferlaor כתב:
...
...
·

מחשב, חזק ככל שיהיה, עדיין לא יכול לקבל סיגנל של HDMI ולשדרג אותו בלי קשר לכח העיבוד שלו.

זה נכון ש-MadVR נותנים גרסא של תוכנה שמשדרגת ניגון של נגן HTPC מובנה.

זה ממש לא מה שהמכשיר הזה עושה, מה גם שזה לא משתמש באותם אלגוריתמים בדיוק. כלומר, זה ממש תפוחים מול תפוזים - זה לא תחרות אחד לשני.

מי שרוצה להשתמש בנגני HTPC הם מוזמנים לעשות זאת, אף אחד לא מונע מהם את התענוג. המחירים אגב, לא זולים בשביל מחשב מסוג זה.

מי שרוצה להשתמש במקורות אחרים (במקרה שלי, נגן בלוריי, appleTV 4K) ואין לו HTPC זה ממש לא עוזר לו לרכוש מחשב HTPC.
...
אתה יכול לומר מה ההבדלים הגדולים? האם ערכת השוואה בין HTPC מספיק חזק ל envy ?

איזה רכיבים או עלות כוללת למחשב נייח/ HTPC צריך להערכתך שכן יהווה תחרות ?

לפי ההודעות האחרונות ב AVS יש כבר הערכות מה יש בפנים, אלה רכיבים של מחשב, כרטיס מסך, לוח אם, לא דברים סופר יקרים... המארז עולה פחות מ 200$. עוד מישהו אמר שם שהוא מגיע לתוצאות מעולות ב HTPC שלו עם התוכנה של madvr.

אני מניח שיש כאן חברים שעבורם המחיר המבוקש לקופסה היפה הוא כמו לקנות גרעינים.. :) אז לבריאות.

yarino
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 118 פעמים
קיבל תודות: 203 פעמים

נושא שלא נקרא #37 

mulder כתב:
...
...
אתה יכול לומר מה ההבדלים הגדולים? האם ערכת השוואה בין HTPC מספיק חזק ל envy ?

איזה רכיבים או עלות כוללת למחשב נייח/ HTPC צריך להערכתך שכן יהווה תחרות ?

לפי ההודעות האחרונות ב AVS יש כבר הערכות מה יש בפנים, אלה רכיבים של מחשב, כרטיס מסך, לוח אם, לא דברים סופר יקרים... המארז עולה פחות מ 200$. עוד מישהו אמר שם שהוא מגיע לתוצאות מעולות ב HTPC שלו עם התוכנה של madvr.

אני מניח שיש כאן חברים שעבורם המחיר המבוקש לקופסה היפה הוא כמו לקנות גרעינים.. :) אז לבריאות.
...
מדהים שאתה כל פעם מתווכח על מוצרים שלא ראית או שמעת.
מצד שני אם אתה משווה רסיבר לטרינוב אז אני לא מתפלא...

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #38 

RanMoyal כתב: החברה לא עומדת בביקוש והם מעדכנים את המחיר כל הזמן...כלפיי מעלה.

...
הרי לא נולדת אתמול.. זה שיעור מספר אחת בשיווק, אני לא מתרגש מזה.

אז על כמה המחיר עומד עכשיו ?

RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #39 

ערן.

אכן לא נולדתי אתמול ואני גם לא בתחביב הזה ובמיוחד בכל נושא הוידאו מאתמול. יתכן וזה תרגיל בשיווק ויתכן ולא, השיירה עוברת והמוצר ממשיך להתרחק מהאנשים מאחורי המקלדת..

ולגופם של דברים:

מחשב HTPC חזק (רק כרטיס המסך שמשתמשת החברה, עולה כ- 1,000 דולר) לא יהיה מוצר זול והקינפוג שלו עם התוכנה, לא יהיה הכי פשוט בעולם, אבל הוא בוודאות יגיע לתוצאות מצוינות. אתה בהחלט צודק.

למותר לציין, שזה דומה לשאר ה- "שווה, לא שווה" שיש בתחום הזה:

ישנם אנשים, שגם התוצאות המצוינות שאותו HTPC יגיע אליו, ביחד עם התוכנה, לא יהיו "שוות", היות ואין להם הבנה מהי בכלל תמונה, אין להם את היכולת להתבונן בתמונה, להבין את היתרונות והחסרונות שלה והם רגילים למקרנים מאוד מיושנים, לא מכוילים, עם תמונה חשוכה, ביחד עם מסכים זולים, שלא מסוגלים בכלל להראות את הרזולוציה המלאה וגם גורמים נוסף לכל הצרות ל- color shift נוראי, מבחינתם תמונה זו תמונה זו תמונה חחח..

אז ברור שזה לא מיועד עבורם, בדיוק כמו שמרצדס, לא מטרגטים כאלו שנוסעים בגולף ישן, היות ומבחינת בעלי הגולף, שתי המכוניות מגיעות לירושלים...

כפי שעופר הסביר לך, ההשוואה היא לא נכונה, החברה משתמשת כבר כעת באלגוריתמים חזקים יותר מהתוכנה החינמית, הודיעה שהיא מתכוונת לפתח פיתוחים שונים, כגון תנועה שיופיעו רק ב- ENVY ועוד ועוד ואת העיקר, שכחת:

כל אותם מחשבים שאיזכרת, חזקים ככל שיהיו, אחרי שנלחמת בקינפוג וההתקנה והתפעול שלהם, לא יכולים לטפל בשום תוכן שמגיע דרך חברות הסטרימינג. נקודה.

רן

totlip
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 41 פעמים
קיבל תודות: 75 פעמים

נושא שלא נקרא #40 

ולכן הצעתי לנדב את המדיה סנטר שלי לביצוע השוואה..
לגבי הקינפוג לא מסכים שזה מסובך..
לדעתי יש הבדל לטובת ה ENVY לעומת גירסת הPC החינמית..
לגבי ההפרש במחיר זה ויכוח ישן נושן שכל אחד יעשה את שיקוליו הם..כן שווה לא שווה לא ממש מבין מה רוצים האנשים .
מי שיש לו אהלן וסהלן שיהנה נקודה למה לא?
כל הזמן חופרים שבמסך ככה וככה רואים הכי טוב ובמסך כזה או אחר רואים פחות או יותר אותו הדבר.
ב5000 שח פחות.
לא זכור לי שמישהו הכריח לרכוש את המכשיר למעט להמליץ למי שהכסף מצוי בכיסו.
בכל מקרה מי שירכוש שאפו ושיהנה מפרגן !
להנות וכמה שיותר :)
OLED77G3 / htpc RYZEN 9 3900X GTX1080 madvr / PIONEER LX504 /
MOREL MT3

oferlaor (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #41 

@mulder

אוקיי, זורם.

יש לך את המחשב החזק שלך ויש לך MadVR רץ.

איך אתה יכול להפעיל אותו על Netflix? על מקור חיצוני (AppleTV 4K שמוציא חיבור HDMI עם הצפנת HDCP)?

totlip
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 41 פעמים
קיבל תודות: 75 פעמים

נושא שלא נקרא #42 

בגדול יש תוסף לקודי לנטפליקס שמאפשר את זה רק שתהיה מוגבל לhdr10 ולא תוכל להריץ dolby vision.
להנות וכמה שיותר :)
OLED77G3 / htpc RYZEN 9 3900X GTX1080 madvr / PIONEER LX504 /
MOREL MT3

RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #43 

בזמן שאתה מפעיל MadVR?

רן

oferlaor (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #44 

כלומר, חייבים להשתמש ב-Kodi ובהאק של נטפליקס לקודי וזה עובד עם MadVR?

אוקיי, עכשיו מה עושים עם דיסני+ ואמזון פריים וכמובן AppleTV+?

עוד שאלה. איך מפעילים את Yes+ והאם אני יכול לעשות auto aspect ratio דרך KODI עם זה?

MarioMan
עוסק בתחום
עוסק בתחום
שם מלא: יונתן פת-יה
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 195 פעמים

נושא שלא נקרא #45 

אני רק אציין שלהריץ Netflix בתוך Kodi לא נתמך בגרסת ה-DSPlayer (הגרסא הכי מאוחרת בנויה על גרסא 17 של Kodi) אלא בגרסת ה-HDR של Kodi המבוססת על גרסא 19 אשר אינה כוללת נגן מבוסס DirectShow ולכן לא מסוגלת כלל להריץ madVR.
Vermoze - Innovative Technology Solutions Ltd.

שלח תגובה

חזור אל “מקרנים”