האתר שלנו מבוסס על פרסומות. ללא פרסומות לא נוכל להתקיים כלכלית.
כנראה שנעשה שימוש בדפדפן שלך בחוסם פרסומות אשר פוגע בנו כלכלית
אנחנו מבקשים שתוסיף אותנו לרשימה הלבנה Whitelist בתוסף חוסם הפרסומות שלך

תודה והמשך גלישה נעימה באתר!


עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG
google bookmarkסימניית גוגל

מאמרים מהקבוצה

הוספת טיימר למטחנת Rancilio Rocky

מאת: אבשלום גיל-עד
13/07/2011 - 07:00


הקדמה | המאמר המלא | עמוד הבא: יוצאים לדרך >

 
 
 

הקדמה

כפי שידוע, אחד הפרמטרים החשובים המשפיעים על איכות האספרסו הוא כמות הקפה הטחון אותו חולטים. השאיפה כמובן, היא לשמור על אחידות ככל הניתן בכמה שיותר פרמטרים ולנתון זה יש השפעה משמעותית יחד עם עובי הטחינה, יציבות הטמפרטורה, וזמן החליטה.

קיימות מספר שיטות על מנת לשמור על אחידות בכמות הקפה. הידועה והפשוטה בינהן היא מילוי הסלסלה עד סופה בקפה וישור בעזרת האצבע או מכשיר אחר. שיטות נוספות הן שקילה של הקפה או קציבת זמן הפעלת המטחנה על ידי טיימר.

שיטה זו האחרונה יושמה במספר מטחנות כגון ואריו המספקת ממשק ידידותי ומאצ'ר אלקטרונית אשר ידועה באיכות הטחינה המעולה שלה. מאפיין נוסף של מטחנות אלו הוא מחירן הגבוה - 2000 ₪ וצפונה.

ברשותי קיימת מטחנת רוקי של רנצ'יליו שרכשתי מיד שניה. מטחנה אמינה וחזקה שלא ראיתי צורך בהחלפתה הן משום שענתה לצרכי והן מסיבות פיננסיות אך מכיוון שרציתי ביכולת לשחזר פעם אחר פעם את כמות הקפה הנטחן התחלתי לחשוב כיצד ניתן להוסיף טיימר למטחנה בצורה חיצונית.

בחירת הטיימר והרכישה

החיפוש אחר הרכיב המתאים באינטרנט לא ארך זמן רב, לאחר עיון קצר בטיימרים של תאורה לחדרי מדרגות ורכיבים אחרים שמתי עיני על הטיימר הזה של חברת סינית בשם SESTOS מדגם B2E-2R-220 שענה לכאורה על כל הדרישות ויותר (מה שיסתבר בהמשך כדבר לא הכי פשוט ויצריך מניפולציות על מנת לענות באמת על מה שצריך) ובמחיר של כ-30$ כולל משלוח לארץ, כשליש ממחיר של רכיבים דומים. לרכיב יש גם תו תקן אירופי CE מה שמעיד על איכותו ואמינותו.

הטיימר הוצג כמאפשר ממסור (RELAY) של שני מעגלים בקבוע זמן שונה עבור כל מעגל, תכונה שבה התכוונתי להשתמש עבור מנה רגילה וקבועה אך בדיעבד הסתבר כי הדבר אפשרי רק במתאר הפעלה שלא מתאים לשימוש במטחנה ולכן עבורי היה רלוונטי רק למיתוג מעגל יחיד.

לטיימר מסך בעל 2 שורות,אחת עבור הזמן הרץ ואחת עבור זמן היעד וממשק הפעלה נוח יחסית.

הזמנתי את הרכיב שהגיע אחרי כשלושה שבועות ללא דרישה למכס באריזה קטנה וקומפקטית כמו כל ההזמנות מאתרים סיניים כמו DEALEXTREME ודומיו.


הקדמה המאמר המלא עמוד הבא: יוצאים לדרך >


נושאים מקושרים

HTCafe
HTCafe
תגיות

דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 עוד על HTCafe


המאמר הפופולרי ביותר בתחום HTCafe:
ציוד והכנת קפה: מדריך נבוכים חלק 1
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht