עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

ליקר קפה תוצרת בית - מדריך מצולם

01/09/2011 - 12:00


הקדמה | המאמר המלא | עמוד הבא: המתכון המלא >

 
 
 

הקדמה 

אם הייתם מספרים להורים שלי לפני 10 שנים שאני עומד לפרסם מאמר הנחיות להכנת ליקר קפה, הם היו צוחקים עליכם. עד אותה התקופה, לא שתיתי כמעט אלכוהול (אם שתיתי זה היה בעיקר יין, אני ממשפחה של כורמים) ולא נגעתי בקפה (אפילו הריח לא הסתדר לי).
אבל, זמנים משתנים, מתבגרים והעיקר - מתחילים לשרת בצבא (אין סיכוי לשרוד בלי קפה, בפרט כשאתה גולנצ'יק) ואז מתחילים ללמוד באוניברסיטה (אין סיכוי לשרוד בלי בירה, בפרט כשאתה לומד בירושלים).
האלכוהול בהחלט הפך להיות תחביב - בירות היו רק ההתחלה ומהר מאוד גיוונתי לכיוונים חזקים יותר, אבל כשהתחלתי לשתות קפה, לא הלכתי רחוק יותר מאשר שחור מבושל (עד היום אני לא אוהב בוץ...), כאשר הצריכה העיקרית הייתה נס על חלב (או בלשון הפורום - "אוי האימה"!). 

אבל, רצה הגורל ונפתח האתר HT cafe ובזה גורלי נחרץ - היום אין כמעט בקרים שנפתחים בלי מנה כפולה מהבריקה (ואם לא הספקתי, אני מרגיש את זה בכמה השעות הראשונות של הבוקר), ולרוב אני נהנה במהלך היום מעוד סיבוב או שניים (שלפעמים מובילים לתוצאות פיוטיות מעט, כפי שניתן לראות בפוסט הזה או בפוסט הזה).

גם במפגשי פורום כבר הספקתי להיות (מישהו אמר 14 מנות אספרסו בשעתיים וקצת?) ובעקבותיי גם משפחה וחברים הצטרפו למעגל (אח עם מכונת קפסולות בבית ובריקה + מקציף חשמלי אצל ההורים לביקורים, חבר עם בריקה ומטחנה והיד עוד נטויה).

לא מזמן נתקלתי בפורום בהודעה של coffeeaddict (אדי) עם מתכון לליקר קפה. בתור חובב אלכוהול (וקפה) הנושא קרץ לי והחלטתי לשמור את ההודעה להזדמנות המתאימה. לפני שלושה שבועות החלטתי שהגיע הזמן, והיום הסתיים התהליך (כמעט - ייקח עוד שבוע עד שהתוצאה תגיעה לאיכותה המקסימלית).

אומרים ש"טוב מראה עיניים", ולכן אפרט קודם כל את המתכון, ולאחריו תמצאו מדריך מצולם ומקוצר.


הקדמה המאמר המלא עמוד הבא: המתכון המלא >עוד מ: uriler
תגיות


דרגת קושי: 1
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0
(2) הצבעות

בהקשר זה

 עוד על HTCafe


המאמר הפופולרי ביותר בתחום HTCafe:
ציוד והכנת קפה: מדריך נבוכים חלק 1
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht