עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

השוואה ראש בראש: סילביה מול אוסקר

מאת: כפיר שבו ומוטי רדומסקי
11/10/2011 - 07:00


הקדמה | המאמר המלא | עמוד הבא: על המכונות >

 
 
 

 

הקדמה

את שתי המכונות שעומדות כאן להשוואה אין צורך להציג. מדובר בשתיים מהמכונות המדוברות והמדוסקסות ביותר בכל פורום קפה בעולם, וכמובן שגם כאן אצלנו. Rancilio Silivia ממוקמת בעילית מכונות הקפה הביתיות לחובב הקפה "השפוי". מולה, Nuova Simonelli Oscar ממוצבת כמכונת פתיחה בעולם מכונות הקפה המסחריות. הסילביה תוכננה לשימוש ביתי. האוסקר תוכננה לשימוש מסחרי, בבתי עסק קטנים.

בפורום שלנו מתחולל במשך תקופה ארוכה דיון ער מאוד בשאלה: איזו מכונה עדיפה? האם חובב קפה המחזיק בביתו מכונה בסיסית (גאג'יה, למשל) ומעוניין לשדרג את הקפה, צריך להעדיף סילביה או אוסקר? ומה לגבי מי שחדש בתחום ומחפש את המכונה הידנית הראשונה שלו?

במשך הזמן הועלו טיעונים לכאן ולכאן, כאשר מגוון הדעות הוא כמספר המגיבים. יש האומרים כך ויש הנשבעים שכך. אך טרם ערכנו, במסגרת הפורום, מבחן של ראש-בראש בין שתי המכונות המדוברות.

עד עכשיו...

סיפור שהיה, כך היה

כבכל שבוע, נפגשו, כפיר ואני (מוטי), לארוחת צהריים. הפעם בחרנו ברמת החייל כמקום המפגש. תכננו לכרסם אליטיזם ב-"שגב אקספרס" אך ברוב תמימותנו הגענו מבלי להזמין מקום מראש. השעה היתה 12:00 ונתבשרנו באדיבות פלצנית כי השולחן הבא יהא פנוי בדיוק ב-14:30... אבלים, חפויי ראש וקיבה, שמנו פעמינו למסעדה תאילנדית קרובה. ישבנו, כרסמנו ובלסנו נודלס. בין לבין, שוחחנו על הדיון החדש ששב והתעורר בפורום... סילביה או אוסקר. אוסקר או סילביה.

החלטנו לבצע השוואה. לא משהו מסובך - נחלוט קפה, ראש בראש, נטעם ונחווה דעה. נפעיל את המכונות כמו משתמשים מנוסים ומבינים, אך לא נצא מגדרנו - כלומר, ננסה להפעיל אותן כמו חובב קפה ממוצע. זכרתי שאורי מקסטלו העלה בפורום הצעה להשוואה אצלו בחנות, והזמין אותנו אליו. עוד באותו היום צלצלתי לאורי ושאלתי אם אפשר להגיע לערוך מבחן. אורי, כהרגלו, היה חביב ומסביר פנים, והזמין אותנו להגיע מתי שרק נרצה.

כפיר רקח תערובת מעניינת ששנינו אוהבים, קלה אותה באותו היום, ויומיים אח"כ החלטנו לחזור אל רמת החייל ולבצע את ההשוואה.


הקדמה המאמר המלא עמוד הבא: על המכונות >


נושאים מקושרים

HTCafe
HTCafe


תגיות

דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0
(4) הצבעות

בהקשר זה

 עוד על HTCafe


המאמר הפופולרי ביותר בתחום HTCafe:
ציוד והכנת קפה: מדריך נבוכים חלק 1
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht