כיבוי והדלקה ומה שביניהם

פורום מכונות קפה ידניות (לא אוטומטיות), ומטחנות קפה
ZoharKantor
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
שם מלא: Zohar Kantor
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 27 פעמים

נושא שלא נקרא #46 

@coffeeavi

באופן אישי יצא מלא פעמים להתקשר הביתה ולבקש שידליקו את המכונה. בדרך הביתה שממש מתאים אספרסו שאני מגיע.
נכון...אפשר להגיע ולהדליק...לחכות 30-40דק׳...למה פשוט לא ללחוץ על כפתור בטלפון וזה נדלק.

לגבי ברזים פתוחים...אני לא יודע למה הכוונה. המכונה מחוברת בחיבור ישיר, ראש E61 עם ידית למטה...מה כבר יכול לקרות?

עניין של העדפה אישית כמו שאתה אומר. לי זה ממש שדרג את ההנאה שלא נדבר על טיימר....

ZoharKantor
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
שם מלא: Zohar Kantor
קיבל תודות: 27 פעמים

נושא שלא נקרא #47 

@zvibl

לא בדקתי ואני מניח שאתה צודק לגבי 110 ו 220.
אממה בכל מקרה הייתי צריך תקע מהמכונה אמריקאי ושקע מהקיר בצורה כזאת או אחרת לקבל את הבלקין עם חיבור אמריקאי...אז מה ההבדל?

AdiKid
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 20 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #48 

משהו התחדש בתחום לאחרונה?
מוצר שלא דורש החלפת שקעים?
AdiKid

katzer
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 13 פעמים
קיבל תודות: 39 פעמים

נושא שלא נקרא #49 

כיוון שללה פבוני לוקח 6-7 דקות להגיע לטמפ׳ עבודה, עבורי זה לא עניין של להדליק אלא להיות בטוח שאכן זכרתי לכבות, ופעם חזרתי הביתה מהעבודה כי לא הייתי בטוח (היתה כבויה).
אני לא אוהב את השעונים המכניים שמתלבשים על השקע כי אין להם תו תקן, כנ״ל לגבי התוצרת הסינית עם ה wifi מאיביי שאינה תחת מותגים מובילים, וגם אז אני לא עף על זה.

מה שהכי התאים לי זה טיימר מכני של וויסבורד שמותחים על קפיץ לעד שעתיים, במקרה שלי 30 דקות ואם שכחתי לכבות אז זה יכבה. זה נותן לי שקט נפשי. טיימרים כאלה המובנים בתוך הקיר די נפוצים באירופה, במיוחד במטבחים של גני ילדים ובתי ספר.

AdiKid
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 20 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #50 

ואין בעיה עם זה שהסוויץ׳ של המכונה במצב "ON" באופן קבוע? אין חשש?

coffeeavi
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 62 פעמים
קיבל תודות: 276 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #51 

AdiKid כתב:ואין בעיה עם זה שהסוויץ׳ של המכונה במצב "ON" באופן קבוע? אין חשש?
...
תגדיר בעיה עדי?
כל שעוני השבת/מפסקים חכמים למינהם הם בסופו של דבר מפסק שמותקן לפני המכונה ומספק/מנתק אספקת חשמל למכונה.
אין כל חשש טכני/חשמלי להשאיר מכונה במצב כח ON וללא אספקת חשמל אליה, בדיוק כמו שהיית מנתק את השקע מהתקע בקיר.

נכון, רצוי מאוד לודא שרק מפסק הכוח במכונה במצב ON ולא מפסק המשאבה, מפסק החליטה, מפסק ההקצפה וכד' שיש לך במכונה
גם רצוי כמובן לודא שהפורטפילטר על ראש החליטה ולא על השיש...

בדיקה כנ"ל זה המחיר הקטן שאתה צריך ל'שלם' עבור הנוחיות שהמכונה תהיה חמה בזמן שאתה רוצה ולחסכון בחשמל.
אם לא מתאים לך מצב כזה ו/או אם יש אחרים בסביבה שיש מצב שיפעילו בטעות (או לא) מפסקים במכונה כשהיא במצב stand-by,
אזי פתרון שכזה כנראה לא כדאי שתאמץ ותאלץ לחכות למכונה או לקום מוקדם או להשאירה דולקת לשעות רבות :)

קופי
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
קיבל תודות: 15 פעמים

נושא שלא נקרא #52 

אני משתמש ב SONOFF.
6 7 דולר באליקספרסס.
אפשר לכוון גם תוכנית קבועה וגם לשלוט מרחוק. עובד כבר חודשיים בלי בעיה.

haranza
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 117 פעמים
קיבל תודות: 57 פעמים

נושא שלא נקרא #53 

גם אני משתמש ב-Sonoff pow, מאוד מרוצה עד עכשיו. אפשרות שליטה מרחוק, עוזר לי מאוד כשהחזרה לבית לא צפויה. מעבר לנוחות גם מבצע מעקב על צריכת החשמל, אין לי מושג לגבי הדיוק אבל אני מניח שהאומדן הכללי מספיק טוב.

moti_r
עורך ראשי HTCafe
עורך ראשי HTCafe
נתן תודות: 219 פעמים
קיבל תודות: 682 פעמים

נושא שלא נקרא #54 

גם אני עם sonoff.
קניתי את הדגם שנשלט גם ע"י שלט RF כי ככה יותר נוח להדליק את המכונה - יש לי שלט קטן, כמו של אזעקה של רכב, שיושב ליד המכונה ולחיצה עליו מדליקה אותה. השקע שלה נמצא למטה מאחורי השידה, אז הגישה אליו לא נוחה.

האמת שחשבתי בהתחלה שאצרוב עליו firmware שמאפשר כל מני יכולות מתקדמות אבל התוכנה שלו כ"כ נחמדה ונוחה שאין באמת סיבה.
בנוסף, בגלל שהוא נשלט RF ויש לי קונטרולר RF בבית, אני יכול להדליק אותו גם ע"י מערכת בית חכם פשוטה שיש לי.

שאלה לחבר'ה: חיברתי אותו עם שקע ותקע מאולתרים וזה נראה די רע... מאוד לא בטיחותי.
איך אתם עשיתם את זה?
- שינה היא סימפטום של מחסור בקפאין -

coffeeavi
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #55 

moti_r כתב:שאלה לחבר'ה: חיברתי אותו עם שקע ותקע מאולתרים וזה נראה די רע... מאוד לא בטיחותי.
איך אתם עשיתם את זה?
...
היי מוטי

למה מאולתר? כבל קצר (או ארוך אם אתה צריך) תקע ושקע בכל קצה זו הדרך לחבר מבלי לחתוך את כבל המכונה.
סופיות על קצוות החוטים ובידוד מתכווץ בחיבור ל-SonOff יתנו מראה טוב וגם בטיחותי יותר.
לצערי כל מכשירי ה-SonOff (לפחות אלו שאני מכיר) לא לקחו בחשבון עובי כבלים משמעותי בנקודת החיבור שמאוד צפוף שם.

לחלופין, אם בא לך ויש לך מקום, למה לא להכניס אותו בתוך קופסת החשמל בקיר ולחברו לאחד השקעים?
בכל מקרה, אני מקווה שכל משתמשי SonOff למכונות הקפה הידניות בעלות גוף חימום מעל 2000W משתמשים בדגמי ה- 16A :!:

moti_r
עורך ראשי HTCafe
עורך ראשי HTCafe

נושא שלא נקרא #56 

תודה על המידע. זה בערך מה שעשיתי, אבל זה מאוד לא בטיחותי. קצת מים - והעסק יקצר בשניות.
בכל זאת זה משהו שנמצא באיזור המכונה והייתי מעדיף שיהיה, גם אם לא אטום לגמרי, מוגן במקצת.
למשל, יחידה כזו , גם היא שלהם, היא הרבה יותר בטיחותית מאשר הקומבינה שבניתי שם.

הבעיה כפולה:
1. אי אפשר למצוא מוצר כזה שמותאם לשקע/תקע הישראליים, אלא אם קונים אותו בארץ. אלו שבארץ מאוד מוגבלים, במיוחד בהשוואה ל-sonoff האלו.
2. המוצר של sonoff הוא מצוין, משתמש באותה האפליקציה ואף ניתן לתכנות עם firmware צד שלישי - אבל הוא לא תומך ב-RF כך שאצטרך להדליק את המכונה רק ע"י הכנסת יד מאחורי השידה או חיפוש אחרי הסלולרי.

אולי בהזדמנות אבנה קופסה יותר איכותית אבל זה פתרון די רע, לצערי.

לגבי האמפר - דגם ה-RF תומך רק ב-10A אבל זה לא נורא. המכונות שלנו, ברובן, לא מגיעות ל-2000 וואט, הן אפילו רחוקות מכך, אז 10A יהיה סביר בהחלט.

coffeeavi
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #57 

מוטי אתה צודק לגבי יחידות שקע-תקע, השוק שלנו קטן ובעייתי למצוא.
אני אישית לא אוהב את האילוץ של מיקום יחידת שקע תקע שנגזר ממיקום שקע הקיר שנמצא בדר"כ נמוך.
עם כבלים, אני ממקם את היחידה במקום נוח בו ניתן לראות את הלדים וגם להגיע ללחצן ההפעלה שאני ניגש אליו כמעט
כל פעם כדי לכבות את המכונה אחרי השימוש, הרבה יותר מהיר ונוח מאשר לגשת לאפליקציה :D

אבל... מה עם אילתור?
למשל ניתן לרכוש יחידת שקע-תקע אירופאי או אנגלי, להחליף את תקע המכונה לאירופאי או אנגלי בהתאם
ולרכוש למשל שקע Gewiss אירופאי/אנגלי ולהחליף את אחד השקעים שלך שיהפוך לאירופאי/אנגלי.
מחיר שקע ותקע אירופאי/אנגלי ממש לא יקר...
אישית אני מעדיף את האנגלים, מסת המתכת per פין משמעותית יותר גדולה מכל שקע/תקע אחר שאני מכיר שלא לדבר
שהארקה הארוכה נכנסת למגע הרבה לפני שאר הפינים. בונוס נוסף, בתקע אנגלי תקני יש גם בדר"כ פיוז ואתה יכול להחליפו למה שמתאים לך כדי לקבל עוד הגנה למכונה.

moti_r
עורך ראשי HTCafe
עורך ראשי HTCafe

נושא שלא נקרא #58 

רעיון מעניין מאוד!! (Y)
אופציה לא רעה בכלל, כי גם ככה המכונה לא זזה לשום מקום.
תכל'ס המכונה הגיעה מראש עם תקע אירופאי :) זה אני שהחלפתי לישראלי...

coffeeavi
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #59 

בכיף, דווח לי מתי הקפה שלך זולג לו עם ניחוח אנגלי :D

שלח תגובה

חזור אל “מכונות קפה ידניות ומטחנות”