קפה איכותי מאירופה וארה"ב

המקום לשאול שאלות על קפה, קפסולות, מכונות קפה, סוגי קפה ירוק, חנויות
סרבי (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 0

קפה איכותי מאירופה וארה"ב

נושא שלא נקרא #1 

אהלן,

אחרי נסיעות רבות לאירופה וארה"ב בשנה האחרונה, הבנתי שעם כל הכבוד לקפה הקלוי שאפשר לקנות בארץ, יש מבחר כל כך הרבה יותר איכותי בחו"ל שזה מתסכל שאני לא יכול להחזיק בבית באופן קבוע קפה שנקלה בבתי הקלייה האהובים עלי בגרמניה, אנגליה, ארה"ב וכ"ו. מישהו מכיר בית קפה או חנות בארץ שמייבאים באופן קבוע קפה איכותי מאירופה מבתי קלייה כמו The Barn, Drop Coffee, Workshop, Stumptown, Square Mile וכ"ו?

מחלקם אני יודע שאני יכול להזמין לארץ באופן פרטי, אבל המחיר יהיה מאוד מאוד גבוה ולכן מחפש יבואן.

תודה!

danimili
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 148 פעמים
קיבל תודות: 156 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

אני בספק אם יש שמייבאים את השמות שציינת. זה נכון שאיכות הקפה הירוק שמגיעה לחו"ל יכולה להיות גבוהה יותר ממה שיש לנו בארץ (וגם לא תמיד), אבל גם בארץ יש בתי קלייה נהדרים. ניסית את הקפה של גלעד?
נערך לאחרונה על ידי danimili ב 19/06/2016 21:54, נערך פעם 1 בסך הכל.

itamars2
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 242 פעמים
קיבל תודות: 329 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

עצם הבקשה שתהיה עוד יד שמשלמת מיסים וצריכה להתפרנס באמצע בינך לבין בית הקליה ועדיין לקבל מחיר נמוך יותר ממשלוח ישיר היא לא הגיונית.

כשאתה מקבל משלוח כזה בן כמה הקפה?

דבוטאנט
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום קפה
אחראי תחום קפה
נתן תודות: 282 פעמים
קיבל תודות: 1130 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

כשקונים בארה"ב אתה יודע בדיוק מתי קלו אותו. פעם הזמנתי קילו בלאק קאט מאינטיליגנציה והוא הגיע בזמן סביר רק שהמכס פתוח את השקית עם סכין לכל האורך לראות מה יש שם.
זה לא בסיסטם שלי (א.פולמן)

itamars2
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #5 

השאלה גם עד כמה עם כל הסיפור של דואר ישראל הוא מגיע טרי ובשיא שמדובר בקלוי, תיעוד התאריך הוא חלק מהעניין.

סרבי (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #6 

לא בהכרח. סיטונאות יכולה לחסוך עשרות אחוזים במחיר ואז למרות מיסוי עדיין אפשר למכור ברווח גדול, בעיקר שרוב בתי הקלייה הקטנים יחסית ישמחו להגדיל את השוק שלהם. הרווח הגולמי במכירת קפה קלוי הוא די גדול, אז גם אם היצרן מקצץ בשולי הרווח, זה עדיין מצב של ווין-ווין ליצרן וליבואן וגם לצרכן כל עוד היבואן לא מתנהג כקרטל (כמו מה שקורה ברוב שוק המזון בארץ).

כל עוד אין תקלות במכס (שזה דבר לחלוטין לא צפוי), מדובר בכשבועיים מאז הקלייה.

Alb17
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 14 פעמים

Re: קפה איכותי מאירופה וארה"ב

נושא שלא נקרא #7 

@סרבי
·
אני מזמין מThe Barn את הTESTROAST שלהם,1ק"ג 100ש"ח כולל משלוח, בשביל Aeropress.
Square Mile מאוד יקרים, Tazzad'oro מחיר סביר ל2-3ק"ג. מאנגליה משלוח מגיה תוך 7-10 יום.

דבוטאנט
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום קפה
אחראי תחום קפה
נתן תודות: 282 פעמים
קיבל תודות: 1130 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

יש את היבואן של סן ג'וסטו: http://espressotech.co.il/%D7%A4%D7%95% ... %A8%D7%94/

כשהוא מייבא נגלה אתה יכול לקנות קפה איטלקי בן שבועיים
זה לא בסיסטם שלי (א.פולמן)

itamars2
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #9 

@סרבי

אם שאתה מביא אתה לא משלם 17% מע"מ או אגרות הטלים בדיקות של משרד החקלאות ואישורים(לא יודע אם זה עולה עוד כסף)

היבואן משלם 25% בערך רק על ההובלה ביטוח ומעמ בטח ואיפה עלויות מימון עלויות המרה ואיפה עוד הרווח שלו?

לדעתי בשביל להגיע למרווח סביר של 25% הוא צריך לקבל בסביבות ה70 ש"ח לקילו קלוי וארוז בנמל וזה בלי הוצאות שיווק ופרסום.

Gingi
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 7 פעמים

מספר המלצות

נושא שלא נקרא #10 

ראשית אני עושה את זה כל הזמן. מזמין קפה מארה"ב. האיכות והקלייה בארץ פשוט מגוחחות לעומת הרמה שם.
בכל אופן הנה טיפ - כנס לזוכים השנתיים בתחרויות הבריסטה ותראה מאיפה הקפה שלהם ותמין משם.
המלצה חמה MADCAP ממשינגן. בית קלייה אדיר עם קפה לא מהעולם הזה.

NEGRO
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום קפה
עוסק בתחום קפה
נתן תודות: 95 פעמים
קיבל תודות: 252 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

תודה גינג'י :-)
כיף לשמוע מחמאות
גלעד שמחי
מומחה לקליית קפה

http://negro.co.il/

dubik
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 66 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

אם הצלחתי להבין לאן אתה מכוון, אז התחום של third wave coffee הינו תחום שלצערי כמעט ולא קיים בארץ (גם אם יש מקומות שמתיימרים להיות כאלה) ורוב השוק עובד עם פולי קפה די סטנדרטיים שמגיעים לכאן. אמנם חלקם באיכות טובה, אבל בהחלט לא מתקרב לאיכות של בתי הקליה שציינת.
אכן קשה מאוד למצוא מקומות שניתן דרכם לקנות specialty coffee, או קפה שנקנה בסחר ישיר מהחוות ואפילו סתם קפה לאפסרסו בקלייה בהירה הוא מצרך נדיר, בגלל הטעם המקומי שמעדיף את הקליה המסורתית האיטלקית.
מאחר וגם אני התרגלתי לקפה ממקומות כגון אלה שהזכרת (ולצערי לא יכול לחזור אחורה וכמעט כל קפה בארץ מרגיש לי שרוף), המקומות שאני מכיר ויכול להציע לך לבדוק הם:
1. Brewshop בגורדון בתל אביב (חפש בפייסבוק - כי עד כמה שאני יודע אין אתר) - זהו בית קפה קטנטן שנפתח לפני כשנה על טהרת החליטות (אין אספרסו).
ג'מה, בעלת העסק מביאה קפה מכל מיני בתי קלייה נחשבים בעולם כגון the barn שהזכרת ודומיו באירופה וארה"ב. לדעתי המחירים שלה זולים יותר ממה שיעלה לך להזמין מחו"ל ולאור הבעייתיות של המכס והדואר בהזמנה מחו"ל, בטוח שתקבל קפה טרי יותר. היא בד"כ מפרסמת בפייסבוק כאשר מגיע משלוח חדש. החיסרון הוא שהיא מזמינה רק זנים שנקלו לפילטר ואם אתה מעוניין באספרסו, כנראה שלא תמצא שם את מה שאתה מחפש. אבל אולי היא תוכל להביא לך קפה שנקלה לאספרסו כאשר היא מביאה משלוח.
בלי קשר, ממליץ לך לטעום את ה-Cold Brew המדהים שם.
2. קפה נחת בתל אביב, אמנם לא מביא קפה מבתי קליה בחו"ל אבל הם מתבססים בעיקר על ירגשף והראר מעולים שתוכל לקבל בקליה מקומית וטריים ביותר. מכל המקומות שאני מכיר בארץ, הקלייה שלהם היא היחידה שנוטה לצד הבהיר כמו שנהוג במקומות שהזכרת בחו"ל, ככה שיש מצב שאולי תמצא שם את מה שאתה מחפש.
3. קפה Mae, גם הוא בתל אביב, מביא קפה חד זני מקוסטה ריקה בלבד. הבעיה שגם אצלם הקליה יחסית כהה ובפעם האחרונה ששאלתי (די מזמן) היה להם במקום קפה בקליה בהירה, שהיה לגמרי לא רע, אבל כנראה שבשל חוסר דרישה בשוק המקומי הם לא מציעים אותו למכירה. מציע לך לבדוק, אולי דברים השתנו.

בהצלחה!

סרבי (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

תודה dubik

נושא שלא נקרא #13 

@dubik

האמת שאם זה מעניין אותך, האופטימיזציה שאני עשיתי בחודשיים האחרונים הובילה אותי למנוי החודשי לcoffee collective מקופנהגן. קפה סקנדינבי איכותי ב-130 שח ל-750 גרם כל חודש (כולל משלוח). ממליץ בחום.

dubik
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 66 פעמים

אשמח לשמוע עוד פרטים ורשמים

נושא שלא נקרא #14 

האמת שמאוד מעניין.
הקפה של coffee collective זכור לי כאחד מהטובים ביותר שנתקלתי בהם. חבר שגר בברלין ובריסטה במקצועו המליץ לי עליהם ובאמת קפה מעולה.
לא ידעתי שהם שולחים לחו"ל ועוד בלי דמי משלוח. אמנם, אבסולוטית, 130 ש"ח ל-750 גרם זה לא מאוד זול, אבל אם הרמה של כל הקפה שלהם באותה איכות כמו שזכור לי אז זה ממש לא יקר והרבה יותר זול מהרבה מקומות במחוזותינו, שמוכרים קפה באיכות שלא מתקרבת וולא מתביישים לקחת אפילו מחירים גבוהים יותר.
אשמח לשמוע רשמים בעיקר על הזמן שלוקח לקפה להגיע לארץ מרגע הקליה, כי זאת הסיבה שירדתי מהאופציה של קניית קפה בחו"ל בזמנו. אבל יכול להיות שהיה לי ניסיון רע עם זה כי הזמנתי בערך בתקופה שהיו כל העיכובים בדואר (נראה לי שהמצב השתפר לאחרונה. אני צודק?).
איזה קפה אתה מזמין? לאספרסו או לפילטר? ראיתי שיש אפשרות לבחור, אבל אין אפשרות לשלב ביניהם, שזה קצת חבל כי אני שותה גם וגם.
איזה זנים/תערובות הם שלחו לך? לפי מה שאני מבין במנוי אין אפשרות לבחור את הזנים, אז מעניין אם שלחו את הזנים הזולים יותר או גם מהיקרים (למרות שאם הזמנת מהפילטר, אז ה-Kochere שהוא לא מהיקרים, הוא קפה אליפות. אולי האתיופי הכי טוב שטעמתי).

Engineer
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 133 פעמים
קיבל תודות: 97 פעמים

Re: קפה איכותי מאירופה וארה"ב

נושא שלא נקרא #15 

Alb17 כתב:@סרבי
·
אני מזמין מThe Barn את הTESTROAST שלהם,1ק"ג 100ש"ח כולל משלוח, בשביל Aeropress.
Square Mile מאוד יקרים, Tazzad'oro מחיר סביר ל2-3ק"ג. מאנגליה משלוח מגיה תוך 7-10 יום.
...
לפי החיפושים שלי באתר שלהם נראה שקילו קפה (כל קפה) ממש יקר אצלהם הרבה מעבר ל 100 לקילו, וזה עוד לפני כל משלוח..

שלח תגובה

חזור אל “בית הקפה”