שאלת אמזון והחזר מיסים - האם אקבל החזר?

פורום לדיון על נושאים הקשורים לפן המסחרי ו/או השירותי של התחום (איפה קונים? כמה עולה? מי הייבואן? המלצות על חנות? ענייני ייבוא/מכס וכו').
zaxxon82
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 38 פעמים
קיבל תודות: 82 פעמים

נושא שלא נקרא #46 

@EyeKey
·המרת מטבע כפולה מפאונד לדולר ומדולר לפאונד. שערי ההמרה של אמזון גרועים במיוחד.

EyeKey
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 48 פעמים

נושא שלא נקרא #47 

אני מדבר על רכישות מאמזון.קום בדולרים...

mayeast
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 87 פעמים

נושא שלא נקרא #48 

shuali כתב:תגידו נראה לכם באמת שאמאזון מתעסקים בשטויות האלו? יש להם עמיל מכס לוקאלי בשם UPS שעושים הכל בשבילם.
עמיל המכס מגיע למוכס עם 1000 תעודות משלוח ומשלם את מה שנדרש לפי הצהרת השולח.
במידה ושמים לב לטעות לא ישולם מס , במידה ולא שמים לב הם משלמים כפי שאמזון הצהיר. לפעמים המוכס יכול להיות שמוק ולדרוש שחרור פרטני בהתאם למצב רוח שלו או הערת לקוח במחשב (לפי תז), ואז הבדיקה קפדנית ויכולים אפילו לקבוע שקיים גרעון ואז אמאזון יצטרכו להוסיף כסף (על חשבונם כמובן).
בסוף כל חודש UPS מעבירים חשבונית חודשית מרוכזת לאמאזון, ובמידה ויש הפרשים לטובת הלקוח יזכו אותו בהתאם (באופן אוטומטי, לא יושב מישהו ועושה החזרים בצורה ידנית).
...
·עם כל הכבוד, אתה כנראה לא מכיר את התהליך.
לא הולכים למוכס עם שום טפסים.
90%+ מהשיחרורים מהמכס נעשים אלקטרונית מהעמיל למול מערכות המכס. וכל זאת, אפילו לפני שהמוצרים נוחתים בארץ.
מערכת המכס מחזירה את הסכום לתשלום (0, או אחרת) או שיש להעביר ל INSPECTION כלומר טיפול ידני.
כל התהליך מבוסס על כך שעמילי המכס מבצעים סיווג למוצר עפי מה שמועבר להם אלקטרונית מהסניף השולח (שהוא מקבל/מקליד מהספק).
מהסתכלות על ה INVOICES של אמזון, יש חלוקה ברורה של המוצרים ועלות השילוח. ככה גם החוקים הבינלאומיים קובעים.
ולכן, אמור להגיע זיכוי במידה והמוצר פחות מ 75$. אמזון פשוט הולכים על ה SAFE SIDE או שהם לא יודעים לחשב נכונה (הרי ראינו את זה בעבר כבר...)

shuali
סמל אישי של משתמש
טרול
טרול
נתן תודות: 228 פעמים
קיבל תודות: 753 פעמים

נושא שלא נקרא #49 

זה בדיוק מה שהתכוונתי... לא התכוונתי שהעמיל מגיע עם 1000 טפסים פיזית ועובר אחד אחד עם המוכס הרי אם זה היה ככה, המצב היה גרוע פי 10 מעכשיו. בדיקה פיזית של ניירת זה בשחרור פרטני שדורש בדיקה פיזית של המוצר, או מוצר שנשלח בדואר רגיל ונעצר לביקורת.
החבילות מאמזון עוברות שחרור קולקטיבי שכשמו כן הוא, שחרור המוני של מספר פריטים.
הרי התעודות משלוח עוברות במכס לפני שהחבילות מגיעות פיזית לארץ, כבר אז יודעים מראש איזה חבילה תעוקב ואיזה תדרש לתש"ר.

דרך אגב, גם לאמאזון יש המון טעויות בחישובי המס שהם גובים. לפעמים גובים רק 17% במקום תוספת של מכס \ מס קניה.
ודרך אגב2 , אח שלי עובד במכס מטעם משרד התקשורת (רכז רישוי בניהול ספקטרום ורישוי תדרים, זה שחותם על האישורים לרחפנים שלכם שנתקעים), אז אני יודע מעולה איך זה עובד

alon24
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 102 פעמים
קיבל תודות: 95 פעמים

נושא שלא נקרא #50 

@shuali
·אני חושב שלא קשור לתרד, זו היתה ההודעה הכי חשובה פה :)

rotman24 (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 66 פעמים
קיבל תודות: 57 פעמים

נושא שלא נקרא #51 

אגב , לא פוסל גם פניה לתקשורת עם הנושא הזה.
בטוח שיהיו כתבים כלכליים שישמחו לסקר את הנושא הזה קצת ולבקר את התנהלות רשות המיסים / חברות השילוח

shuali
סמל אישי של משתמש
טרול
טרול
נתן תודות: 228 פעמים
קיבל תודות: 753 פעמים

נושא שלא נקרא #52 

alon24 כתב:@shuali
·אני חושב שלא קשור לתרד, זו היתה ההודעה הכי חשובה פה :)
...
·

אין טובות הנאה חח

dima_vy
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 135 פעמים
קיבל תודות: 298 פעמים

נושא שלא נקרא #53 

shuali כתב:
...
...
·

אין טובות הנאה חח
...
·טוב, נו באמת... אז אני ארוקן את הסל עם 100 רחפנים שאספתי כבר :)))

rotman24 (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #54 

אז מקודם קיבלתי חבילה מאמזון גרמניה ובפעם הראשונה הסתכלתי על ההצרה שמודבקת על החבילה , בהצהרה רשום רק פירוט של הפריטים ושוויים בנפרד וגם הכולל.
לא מוזכר שם בכלל מחיר המשלוח.

EyeKey
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 48 פעמים

נושא שלא נקרא #55 

@rotman24
·

אצלי תמיד בהצהרה על החבילות יש את מחיר המשלוח והסך הכל כולל אותו.

rotman24 (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #56 

EyeKey כתב:@rotman24
·

אצלי תמיד בהצהרה על החבילות יש את מחיר המשלוח והסך הכל כולל אותו.
...
מוזר.
אגב ,החבילה שעליה רציתי לעשות את הניסוי פוצלה ל 2 חבילות שונות שאף אחת מהן לא קרובה אפילו ל $75.
מה זה אומר לגבי המכס?

legopart
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 942 פעמים
קיבל תודות: 421 פעמים

נושא שלא נקרא #57 

מה אמזון רוצים?

rotman24 (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #58 

אז עדכון :

קיבלתי אתמול משלוח מאמזון איטליה (יצא שהוא הגיע ראשון) , המשלוח הספציפי הזה הגיע עם UPS ולא iparcel וחשוב לציין שמשום מה יצא מאנגליה למרות שהוזמן מאיטליה (רלוונטי להמשך).
על החבילה עצמה לא היה שום תיעוד לשווי התכולה , כמו כן בשטר המשלוח שאמזון מצרפים לחבילה לא היה מצוין שווי.

פניתי ל UPS עם מספר המעקב ושאלתי האם היה תשלום מיסים כלשהו על החבילה הנ"ל , התשובה שקיבלתי :

עבור המשלוח הנ"ל אכן היו עלויות שחרור.

עלויות השחרור הועברו לתשלום השולח בחו"ל ( צורת התשלום שהשולח בחר).

את עלויות המדויקות אינני רואה אבל הסעיפים בעליהם בדרך כלל משלמים:

עלות שחרור מהמכס
מע"מ
רשומון יבוא

ואז התעקשתי ששווי המוצר שהזמנתי הוא 56 יורו והוא פחות מ $75 . אז שלחה לי הנציגה את החשבון שצורך לחבילה (רצ"ב הסיכום שלו)
ושם רשום בפירוש ששווי התכולה 56 יורו , שווי המשלוח הוא 16.75 יורו והשווי הכולל הוא 72.82 יורו.

בנימוק שקיבלתי מהנציגה נרשם ששווי החבילה הינו 72.82 לירות שטרלינג (הטעות במקור) ולכן השווי גבוה מ $75 ולכן חלו מיסים על החבילה.
כמובן ששלחתי לה ציטוט מהסעיף הרלוונטי מהמדריך לייבוא אישי : "ערך כולל של עד 75$ - לא כולל הובלה וביטוח אם הם מחושבים בנפרד מערך הטובין."

וקיבלתי ממנה בחזרה ציטוט אחר : " ערך כולל של עד 75$ -500$ - לא כולל הובלה וביטוח אם הם מחושבים בנפרד מערך הטובין."

רשמתי לה בהמשך שניתן לראות בבירור שבמקרה הנ"ל שווי המשלוח חושב בנפרד מערך הטובין ולכן הסעיף הרלוונטי הוא זה שמדבר על ערך נמוך מ $75.
ובנוסף לכל זה , רשום שם בבירור שכל הסכומים הנ"ל הם ביורו ולכן היא טעתה בתשובתה ולא מדובר על ליש"ט.

השלבים הבאים שלי (את שלב מספר 1 רשמתי לנציגה) הם :

1) פניה לפניות הציבור במשרד האוצר ובקשת הבהרה לנושא.
2) באם ההבהרה שאקבל תואמת את דעתנו לגבי חישוב ערך התכולה , אפנה למועצה לצרכנות ואבקש מהם לברר אפשרות של בירור היקף התופעה ותביעה יצוגית.
3) במקביל לפניה למועצה לצרכנות , אפנה לכל העיתונים הכלכליים (אתחיל עם גלובס) ואנסה לגרום להם לפרסם את המקרה ואת שיטת המצליח.

אמשיך לעדכן פה ככל שיתקדמו הדברים.
אם למישהו יש דרך יותר מהירה לקבל הבהרות ולא בצינורות הרשמיים שבטח יקחו מלא זמן , אשמח אם יצור איתי קשר בפרטי.
תודה

legopart
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 942 פעמים
קיבל תודות: 421 פעמים

נושא שלא נקרא #59 

דבר עם נציג של אמזון, אולי זה מה שהיית צריך לעשות לפני שהתחלת בכל התהליך

rotman24 (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #60 

legopart כתב:דבר עם נציג של אמזון, אולי זה מה שהיית צריך לעשות לפני שהתחלת בכל התהליך
...
אין לי כרגע שום טענה מול אמזון.
עד כמה שידוע לי אמזון עושים את העבודה מעולה בדיוק כפי שנדרש מהם.

שלח תגובה

חזור אל “ייבוא, תמחור ושירות”