איך לבדוק מטחנה משומשת

פורום מכונות קפה ידניות (לא אוטומטיות), ומטחנות קפה
MozesHainberg (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

איך לבדוק מטחנה משומשת

נושא שלא נקרא #1 

היי אני מתכנן לרכוש מטחנה יד שניה אגב מתלבט בין אסקסו i mini לקומפאק k3 , מה עלי לבדוק לפני הרכישה?

blueshaiku
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 5 פעמים

Re: איך לבדוק מטחנה משומשת

נושא שלא נקרא #2 

@MozesHainberg

היי משה.

1. קודם כל מומלץ לבדוק את המוכר לפני שאתה בודק את המטחנה. שאל אותו מתי קנה, האם יש לו קבלה, כמה גרם הוא טוחן בחודש (שיתן לך הערכה לפי מס' כוסות קפה במהלך השבוע), מה הוא אוהב יותר ופחות במטחנה. ההעדפה האישית שלי - לעולם לא לקנות ממוכר שניכר עליו שאין לו מושג מה הוא מוכר אלא רק מנסה להיפטר מהחפץ - לך תדע עד כמה הוא התעלל בו עד שהתייאש.

מבחינת המכונה עצמה -

2. קודם כל תגיע עם הפולים שאתה רגיל לטחון בבית, בדוק שהמכונה לא טוחנת את הפולים לגושים גדולים מידי או רבים מידי (שתי המטחנות שציינת יצרו גושים בכל מקרה, אבל זה צריך להיות סביר ולא מוגזם - אתה יכול להסתכל על סרטוני יוטיוב כדי לדעת למה לצפות פלוס מינוס). בקש לטחון את הפולים שהבאת לשלוש דגימות לפחות: הכי גס שאפשר, המידה בה הבעלים הנוכחי טוחן והכי דק שאפשר.אמנם העיניים שלנו לא בדיוק עובדות כמו מיקרוסקופ, אבל נסה לשים לב שהטחינות שונות זו מזו מהותית וכן שאין גרגרים שגודלם שונה באופן מובהק מהאחרים.

3. בדוק את המטחנה חיצונית - שים לב שהפלסטיקה שלה יציבה, שאין שברים או סדקים קטנים. שים לב שהכיול עובר בצורה נוחה וחופשית מגס לדק ולא נתקע בין דרגה לדרגה. אם יש לך מכונה ספציפית בבית, קח את הפורטפילטר שלה ובדוק שהוא יכול להתייצב תחת פתח המטחנה בצורה נוחה.

4. בדוק את הפונקציונאליות המשנית של המטחנה - אם יש לה טיימר, בקש לראות שהטיימר אכן עובד.

5. אם אתה בחור רציני - בדוק ביוטיוב כיצד פותחים את המטחנות על מנת לחשוף את הלהבים, ובדוק שהלהבים תקינים באופן הבא: העבר את האצבע בעדינות על האיזור החד של הלהבים, אם אתה מרגיש "התנגדות", חיכוך, כאילו שאם תלחץ אז האצבע תחתך - הלהבים עדיין חדים. אם זה מרגיש חלק ו"מעוגל" - צריך להחליף להבים. סימן נוסף ללהבים כהים - האור משתקף בחלק החד שלהם בצורה ברורה.

את הסעיף הזה אני מסייג מפני שהסיכויים שתמצא מטחנת K3 או אסקסו מיני שמישהו הספיק לטחון בה כמה מאות קילוגרמים של קפה נראה לי מאוד מאוד מ-א-ו-ד לא סביר, וגם מפני שיכול להיות שהלהבים כהו מספיק כדי לעשות הבדל לרעה, אך לא מספיק כדי שתוכל לשים לב לכך בעין בלתי מזויינת.

6. לבסוף, אם לבחור יש מכונת אספרסו בשלוף (ואם הוא מוכר מטחנה, כנראה שיש לו), בקש ממנו שוט הדגמה מהמכונה וראה אם זה עונה על הציפיות שלך מסוג המטחנה.

נ.ב

אם אתה מוכן לקנות K3, אל תסתכל בכלל על אסקסו לפי דעתי. אין מה להשוות. האסקסו מטחנה מאוד מאכזבת (לעניות דעתי) ורוב האנשים שאני מכיר שרכשו אותה מיהרו אחרי כמה חודשים לקנות אחת יותר טובה גם במחיר גבוה יותר.
נערך לאחרונה על ידי blueshaiku ב 02/01/2017 14:56, נערך פעם 1 בסך הכל.

Engineer
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 133 פעמים
קיבל תודות: 97 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

@blueshaiku
·
כבר 6 שנים יש לי את ה IMINI שעושה עבודתה נאמנה, ואני עדיין משתמש בה (למרות שיש לי גם COMPAK ), לא שוקל למכור אותה, הוא פורקה רק פעם אחת ויחידה בכל חייה הארוכים אצל אינטרפרק לצורך בדיקת תקינות- שעברה בהצלחה כמובן , וסכינים מעולם לא הוחלפו בה.

היא קצת צעצועית ויש טובות ממנה, אבל אמינה ועובדת כמו ביום הראשון שנקנתה אצל CASTELLO, לשעבר....

8)
נערך לאחרונה על ידי Engineer ב 02/01/2017 15:28, נערך פעם 1 בסך הכל.

blueshaiku
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #4 

@Engineer

נשמע לי שהבחור מתעניין במטחנה כמטחנה יחידה. שאל את עצמך את השתי השאלות הבאות:

1. אם מחר הקומפק והאסקסו מתקלקלות בבת אחת - אתה תקנה אסקסו בלבד ותסתפק בה?

2. אם התשובה "כן" - אז מדוע קנית את הקומפק מלכתחילה?

אם התשובה "לא" - אז למה אתה ממליץ לאחרים להסתפק בה כמטחנה יחידה?

בכל מקרה, נחמד לשמוע שאנשים מרוצים מהאסקסו. זה תמיד כיף לגלות מישהו עם ניסיון ש"שובר" את מה שידעת עד עכשיו. עם איזה מכונה אתה עובד?

Engineer
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 133 פעמים
קיבל תודות: 97 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

אני עם סילביה המהוללת.

ולשאלתך, רציתי שדרוג של האיי מיני (לא בהכרח כי אני באמת צריך , אלא כי רציתי להתפנק), שהסתדרתי איתה יופי, והיא אחלה בתור מטחנה ראשונית, בשימוש עם מכונות ראשוניות, עבור מישהו שלא רוצה לקרוע את הכיס ולקבל מוצר שיעשה את העבודה שלו ,זהו מוצר טוב יחסית למחיר שלו. (ברור ש K3 לא רואה אותה ממטר, כן?)
זוהי דעתי בלבד.

הסיכוי שהקומפאק תתקלקל, שקול לסיכוי שירד מחר שלג בבוקר, ויתחלף בצהריים, לשמש ..

סוס עבודה.

ואם אשאר בלי 2 מטחנות, יש לי את ה-מליטה סולו.

אין כזה דבר שאני נשאר בלי ציוד תקין להכנת אספרסו.

blueshaiku
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #6 

@Engineer

אני חושב שההבדלים במחירי יד2 לא משמעותיים מספיק בין האסקסו ל-K3.זה פשוט יעשה לי כאב לב לראות מישהו "חוסך" לטווח הקצר ויוצא עם מטחנה שאחרי חצי שנה הוא קולט שהוא רוצה למכור ולשדרג, ונאלץ למכור את האסקסו בהפסד של 400 שקל רק כי הוא רצה לחסוך 200 לפני שנה.

אגב, אני זוכר כשאני חיפשתי בזמנו מטחנות ביד2, וראיתי שבכל רגע נתון יש לפחות 3-4 אנשים שרוצים להיפטר מהאסקסו שלהם. K3 יותר קשה למצוא כיד שנייה, ואני לא משוכנע שזה נובע מהשכיחות שלהן ולא מכך שה-K3 נותנת ביותר כסף הרבה הרבה הרבה יותר תמורה.

itamars2
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 242 פעמים
קיבל תודות: 329 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

אני חושב שמיעוט של אנשים שמוכרים מטחנות במיוחד אם אתה הול על המסחריות יבינו מה אתה רוצה מחייהם.

תבדוק חיצונית תמחר החלפת להבים אם זו מטחנה לא ביתית וזהו.

chomergir
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 46 פעמים
קיבל תודות: 69 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

מחזק את איתמר.
אם היית בא אליי לקנות מטחנת ''חובבים'' במחיר של כמה מאות שקלים ומבקש לטחון בשלוש דרגות שונות ועוד לטחון כדי לראות איך האספרסו יוצא, הייתי בועט אותך מכל המדרגות... (בטח אחרי שניקיתי אותה למכירה).

עד לא מזמן הייתה לי אסקסו מיני - חמודה מאוד. עושה את העבודה (בטח במחיר שלה).
בדיוק קניתי גראף 70 יד שניה כמכונה זמנית עד שפרוייקט אובל יסתיים: בדקתי את הפלסטיקה, שכל המכלולים תקינים, בקשתי מבעלת המטחנה לפרק אותה ובדקתי את הלהבים, הרכבה, חיבור לחשמל - עובדת ויאללה בלאגן.
בהנתן שכל התנאים שווים הייתי הולך על הקומפאק, רמה אחת מעל האסקסו.

סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

העניין הוא שדרוג

נושא שלא נקרא #9 

הגראף שיש לי למטחנה טובה יותר שתתאים למכונה שהיא '' קצת'' מעבר למכונת בסיס, אגב כמה להערכתכם אמורה לעלות קומפאק יד שניה
·

danimili
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 148 פעמים
קיבל תודות: 156 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

900-1200 ש"ח

katzer
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 13 פעמים
קיבל תודות: 39 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

בלי קשר לדיון על האסקסו והk3.
כיוון שלקחת למעבדה לבדיקה זה לא תמיד מעשי, אם אין לך את הניסיון הרלוונטי לציוד הספציפי, די קשה להתרשם בוודאות או להסתמך מתשובות לשאלות בפורום. אם לדוגמה הציר של המטחנה לא מאוזן לגמרי כמו שצריך, זה דבר שקשה להתרשם בעין ורק כשאתה טוחן וטועם אפשר לעלות על זה. אלה דברים שרק מוכר שמבין יכול לדעת עליהם. או מה מצב האטמים במכונת אספרסו ואיך תחזקו וכו.
בגלל זה, הרושם שהמוכר עושה הוא שיקול מכריע יותר מהכל. אם המוכר מדבר בקווים כלליים, ולא מסוגל לתת לך הסבר מדוייק ומפורט לגבי המכונה (תהיה מטחנה או כל ציוד אחר) אז זה הימור. וכיוון ובתור אחד שנכווה חזק עם מכונה שהתפרקה לגמרי, יכולתי בדיעבד לזהות את הנורות האדומות שנדלקו אצלי ובחרתי לקחת סיכון ולהתעלם מהן. בתור בונוס - זכיתי לשיחת ספקולציות כיצד יכול להיות שאני במו ידיי גרמתי לנזק. כלומר ברגע שהכסף מחליף ידיים, אי אפשר לצפות לשום דבר, ואפילו לא התנצלות ג׳נטלמנית (שעלולה להתפרש חלילה כנטילת אחריות) מהמוכר הטיפוסי. כבדהו וחשדהו. כיום אני, בעל כורחי, מומחה ללה פבוני, אבל פייר, לא הייתי קונה מכונה אחרת יד שניה אלא אם אני בטוח שהמוכר שמולי (א) יודע בבירור על מה הוא מדבר ו-(ב) הוא בכנות ובתום לב נותן לי את כל הפרטים שהוא יכול היה לדעת לגבי הפריט ולא השמיט דבר. אחרת אני מוותר.

chomergir
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 46 פעמים
קיבל תודות: 69 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

סגרת לי את הפינה השניה בתגובה שלי - התרשמות מהמוכר ותחושת בטן.

אני לא רוצה להכנס לאף אחד לכיס, אבל בסופו של יום מדובר במטחנות יד שניה לשימוש ביתי במאות בודדות של שקלים ולא במטחנות קצה בעלות של אלפי שקלים. צריך לקחת את הדברים בפרופורציה. אם נכווית, קח את הכסף ששילמת כשכר לימוד.

itamars2
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 242 פעמים
קיבל תודות: 329 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

שלא יצטייר כשאלוי אני מזלזל בבדיקות שרשמו מעליי,
אם היית הולך לקנות איזה מאצר פאקר של מטחנה בהחלט מומלץ לעבור על מה שדדי רשם
ואפילו אם יש סימנים למכה רצינית לבדוק אליינמנט,
במטחנות כניסה או ביניים פשוט מיותר.
אם אין לו מכונה זהה לשלך גם הטעימה מיותרת וכנל אם אתה לא מכין אלא אם כבר טחנת וחבל לזרוק.
לא חושב שברמות האלה מישהו יבדיל ברמות הטחינה מה שכן כדאי לראות עד כמה דק טוחנת.
.
נערך לאחרונה על ידי itamars2 ב 03/01/2017 13:30, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

תודה לכולם

נושא שלא נקרא #14 

נרכשה הקומפאק
·

דבוטאנט
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום קפה
אחראי תחום קפה
נתן תודות: 282 פעמים
קיבל תודות: 1130 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

אפשר להוציא שוט מנייקד - אם יש קונוס טוב באמצע אז כנראה שזה בה בסדר. מעבר לזה התרשמות מהמוכר מצב כלללי וכל מה שקשור לקנייה ביד 2 תמיד עובד.
זה לא בסיסטם שלי (א.פולמן)

שלח תגובה

חזור אל “מכונות קפה ידניות ומטחנות”