התחדשתי ב- 65ks8500 - עדכון

טלוויזיות ומסכים LED, QD, UHD, 4K
gildmor (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

התחדשתי ב- 65ks8500 - עדכון

נושא שלא נקרא #1 

החלטתי לערוך מחדש יותר מסודר.
הטלויזיה הותקנה אתמול וההתרשמות מאוד טובה. התרשמתי אפילו מהגימור מאחורה שבניגוד לישנה הוא חלק ומבריק (וסגור) כך שאין חשש חדירת אבק (לא שמתי לב לזה בחנות).
הכבל הראשי (ONE CONNECT) עם מחברים מאוד גדולים שהיה נראה שיתקשו לעבור בתעלה ומצד שני הכבל חשמל מאוד עדין ולא סטנדרטי ולכן ויתרתי על השחלה בתעלה הקיימת, אמצא פתרון בהמשך.
עידן פלוס קלט אתמול בלי בעיה עם אותה אנטנה קטנה שהייתה מחוברת לממיר החיצוני (היום אין קליטה בשניהם).
ההתרשמות הראשונה של הילדים שהגיעו הייתה שהיא לא כזו גדולה כפי שתיארו לעצמם מהקרטון :) וכנראה גם בגלל המסגרת העבה של הטלויזיה הקודמת. הם גם היו בטוחים שהתמונה בתלת מימד (אפקט המסך הקעור).
בדקתי בקצרה DST ולא היה משהו שניתן להבחין בוודאות, בדקתי גם שידורי כדורגל (מיוטיוב) ולא הבחנתי בשום בעיה.
בצפיה בחושך בדרך כלל בתחילת סרט כשיש כתוביות באמצע המסך אפשר להבחין בעננויות קלות באיזורים שקרובים לפינות שמושפעות מהגדרות בהירות\מצב תמונה ועוצמת LOCAL DIMMING אבל לא נעלם לגמרי משום דבר שניסיתי. מצד שני אם מקפיאים את התמונה זה נעלם מייד ובצילום הכתוביות עצמן יוצרות הילה חזקה כך שלא ניתן להבחין בהם כלל (גם בצילום וידאו), בכל מקרה זה לא נראה משהו מטריד במיוחד וגם לא הובחן בזמן צפיה כללית.

בהרבה ביקורות והמלצות שמתי לב שהדגישו במיוחד את העובדה שהמסך לא טוב לצפיה בחושך, שמחתי להתבדות מהחשש הזה ולפחות לעומת הפלזמה הקודמת לא הבחנתי בשום בעיה. התמונה באופן כללי נראית מעולה, הרבה יותר בהירה בסה"כ לעומת הפלזמה ולדעתי רואים יותר פרטים בסצינות חשוכות אבל קשה לדעת בוודאות כשלא רואים אחד מול אחד.
עוד משהו שבדקתי לגבי חוזה השירות המורחב שקיבלתי מהטכנאי במעמד הרחבת האחריות לא מצאתי שום סעיף שמחריג את הפאנל או כל חלק אחר לעומת האחריות הראשונית של השנה.

מבחינת שמע אחרי הגדרות ובדיקה של החיבורים הצלחתי להגיע למצב שכאשר הרסיבר דלוק השמע עובר במקביל ליציאה האופטית (למרות שבהגדרות היציאה הוא מכוון לרמקול הטלויזיה) הבעיה היא שזה במקביל ואז אם עושים MUTE הסמל של הרמקול מהבהב כל הזמן במסך והאפשרות השניה היא פשוט להנמיך את הטלויזיה למינימום.
מישהו הצליח לעבוד עם ARC עם כבל -HDMI בלבד, ללא אופטי?

מכיוון שאין לי עדיין נגן חיצוני תומך 4K, ניסיתי לעבוד עם הפנימי. אתמול בלילה הצלחתי להזרים סרטי 4K דרך SERVIO אבל הוא מראה רק כתוביות שמוטמעות בתוך הסרט, כתוביות חיצוניות לא עברו בשום מקרה. ב-PLEX הוא אפילו לא הצליח להתחיל לנגן סרטי 4K, מתלונן כל פעם על בעיה מיד בהתחלה וגם PLEX לא הראה שום כתובית חיצונית, התפריט של כתוביות בצד שמאל למעלה בכלל לא מופיע אם אין בסרט כתוביות מוטמעות. בכלל נראה שממשק הנגן עצמו הדי גרוע זהה לחלוטין בין כל האפשרויות. אין אפשרות להמשיך מהמקום הקודם, אפשרויות קפיצה קדימה מאוד איטי וכו...
אשמח לדעת אם DLNA כן תומך בכתוביות חיצוניות או שזה מאמץ סרק לנסות לסדר את זה?
אשמח גם לדעת אם יש אפשרות ניגון יותר מוצלחת עם אפליקציה אחרת?

השרת הוא על מחשב חלונות 10 והתוכן נמצא על דיסק USB שמחובר ישירות אליו.
עוד לא ניסיתי DOK שמחובר ישירות לטלויזיה.
נערך לאחרונה על ידי gildmor ב 15/05/2017 11:31, נערך 2 פעמים בסך הכל.

ADICT
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 70 פעמים
קיבל תודות: 297 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

תתחדש(Y)(~) מחכים לתמונות(b)

Alon_Solo
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 71 פעמים
קיבל תודות: 443 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

תתחדש. פינות מוארות אלה הן זליגות אור / עננות

gildmor (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #4 

@ADICT
·תודה. מסתבר שזה מאוד מאתגר לצלם את התופעה שהיא כנראה עננות. כשיש כתובית באמצע המצלמה יוצרת הילה חזקה סביב כתובית כך שלא רואים את העננות. כשעוצרים את הסרט זה דועך מייד. כרגע מעדיף להנות מהסרט ואנסה מחר עם מצלמה מקצועית ...

Alon_Solo
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 71 פעמים
קיבל תודות: 443 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

אל תבזבז זמן בניסיון לצלם. זה נפוץ במסכי LCD. כל עוד זה לא קיצוני אין לך ברירה אלא לחיות עם זה כמו כולנו. אין ספק שזאת הסיבה מספר אחת להעדיף OLED על פני LED. הבדל של (עננות ב)שמיים וארץ.

gildmor (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #6 

תודה, לטעמי החיסרון הזה הספציפי לא שווה את ההפרש ל-OLED, שגם לה יש חסרונות אחרים כמו רמת תאורה נמוכה יותר שמורגשת כל הזמן ולא רק בתחילת הסרט :-) למזלי אני לא מחפש טלויזיה מושלמת, רק שיהיה שיפור לעומת מה שהיה קודם.

roy007
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 38 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

תתחדש!
יש לך במקרה יס? אתמול ניסיתי לראות תוכן ב4k ולא הצלחתי..
מצאת דרך לראות בטלוויזיה מה הרזולוציה? אם זה 4k או לא..?
איך הגדרת אותה מבחינת התמונה?

gildmor (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #8 

@roy007
·אין לי יס או מקור אחר של 4k חוץ מהאפסקייל של הרסיבר. ואת זה שהוא מוציא 4k רואים גם למעלה כשמעבירים מקור וגם ברסיבר. בנתיים אחרי ששידרגתי את הרסיבר האפסקייל הפך לא יציב והתמונה כל פעם נעלמת אז חזרתי ל FHD. אני חושד בכבלים. אם לא, אנסה לחזור גרסה אחורה.
מצב HDR אין לי מושג איפה רואים כי בדרך כלל יש אפשרות על המקור להפעיל או לכבות אבל זה לכל מקור.

YaronHershkovitz
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 13 פעמים
קיבל תודות: 7 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

תתחדש!
אני עובד עם ARC דרך HDMI, עובד לי בסדר.
איזו בעיה יש לך?

אני רואה כתוביות מסרטים דרך HD חיצוני, תוודא ששם הכתובית זהה לשם הסרט וזה עובד מעולה.
אפשר גם לסנכרנן את הכתוביות דרך הנגן, הוא ממשיך לי מהמקום שהפסיק. אולי עניין של גרסה.

m3csl
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 41 פעמים
קיבל תודות: 20 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

תתחדש
מעניין אם אצל מישהו מהמתחרים הסטרימר כן עובד כמו שצריך ויכול להחליף סטרימר חיצוני על כל המשתמע מכך - תמיכה בכתוביות בעברית, ממשק נוח, תאימות לכל הפורמטים עם יכולת עדכון וכו

מסתבר שמעבר ל 4K זה לא רק טלויזיה .. דורש גם החלפת סטרימר ורסיבר ... עסק יקר...
It's Five O'Clock Somewhere

gildmor (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #11 

YaronHershkovitz כתב:תתחדש!
אני עובד עם ARC דרך HDMI, עובד לי בסדר.
איזו בעיה יש לך?

אני רואה כתוביות מסרטים דרך HD חיצוני, תוודא ששם הכתובית זהה לשם הסרט וזה עובד מעולה.
אפשר גם לסנכרנן את הכתוביות דרך הנגן, הוא ממשיך לי מהמקום שהפסיק. אולי עניין של גרסה.
...
פעם אחת כשהטלויזיה כן זיהתה את הרסיבר בתור אפשרות להוצאת שמע דווקא נגן המדיה שמחובר ישירות לרסיבר לא השמיע כלום וכלום לא עזר עד שהעברתי חזרה לכניסה הרגילה בלי ARC.

YaronHershkovitz
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 13 פעמים
קיבל תודות: 7 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

אז אולי הבעיה בזיהוי הרסיבר.
אצלי היא תמיד מזהה את הרסיבר,
לפעמים זיהתה לפי הדגם ולפעמים רק כרסיבר אבל תמיד הוא מזוהה.
כנ"ל לגבי ה cromecast, תמיד עובד אבל לא תמיד מזוהה כ chromecast.

gildmor (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #13 

תמונות של העננות...רק בשביל לוודא שזה לא מצב קיצוני.
כך זה נראה בעין לפעמים טיפה יותר מורגש. חשיפה 1/60
 כך זה נראה בעין לפעמים טיפה יותר מורגש. חשיפה 1/60
חשיפה ארוכה יותר 1/20
 חשיפה ארוכה יותר 1/20

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #14 

מציע לעלות את התמונות ל-IMGUR. הפורום מקווץ אותן ולא רואים שום דבר.
לפי התמונה השניה בהחלט יש עננות בפינה הימנית העליונה.
ו"עמודות" האור שאתה רואה הן עקב זה שהתאורה במסך נמצאת בתחתית, ויש מנגנון עמעום המחשיך את התאורה באיזורים כהים\שחורים, אך הוא חייב להאיר את כל העמודה ע"מ להציג משהו, אפילו אם זה אובייקט קטן, כמו הדוגמה בתמונות. זה נקרא הילה.

bariko
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1449 פעמים
קיבל תודות: 347 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

gildmor
תתחדש!

לגבי ההמלצה של אלון-
בוא נגיד שעד גודל 65, ההפרש ל-OLED לא כזה דרמטי
(לפחות בהשוואה לדגמי הכניסה של LG ,לצורך העניין)

אך נסה להגיד זאת לאלה , הזקוקים למסך 77 אינטש :lol:

שלח תגובה

חזור אל “טלוויזיות LCD,LED”