מה ההבדל בטעם הקפה בין מקינטה בריקה לבין מקינטה רגילה?

פורום מכונות קפה ידניות (לא אוטומטיות), ומטחנות קפה
yoni1990 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 6 פעמים

מה ההבדל בטעם הקפה בין מקינטה בריקה לבין מקינטה רגילה?

נושא שלא נקרא #1 

מישהו יודע להגיד מה ההבדל בטעם הקפה בין מקינטה בריקה למקינטה רגילה?
יש לי את הבריקה 2 כוסות ואני מתעניין לגבי מקינטה עם מספר רב יותר של כוסות (ראיתי שלא ממליצים על בריקה 4 כוסות).
האם במקינטה רגילה הטעם יוצא עדין יותר והקפה פחות חזק? במידה וכן, אני מאמין שאם מוסיפים לו חלב מוקצף אז הטעם של הקפה לא ממש יורגש, בהשוואה לבריקה.

stv
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 10 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

לטעמי הקפה במקינטה אכן יוצא פחות מרוכז לעומת הבריקה אבל יש ניואנסים אחרים של טעם שגם הם מהנים, זה פשוט קפה קצת אחר. מקינטה רגילה לא מאד יקרה, אתה לא חייב ביאלטי אז הנסיון לא יהיה כל כך יקר.
אתה גם יכול פשוט למזוג פחות חלב...

דבוטאנט
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום קפה
אחראי תחום קפה
נתן תודות: 282 פעמים
קיבל תודות: 1130 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

בריקה יותר מזכירה אספרסו אבל זה לא בדיוק אספרסו אז אני מעדיף מקינטה
זה לא בסיסטם שלי (א.פולמן)

yoni1990 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #4 

תודה!
האם במקינטה מתקבל קפה עם פחות גוף מזה שיוצא בבריקה, או שזה לא קשור?
ואם אני צריך מקניטה שתוציא לי 2 מנות דאבל, אני צריך ללכת על מקינטה של 4 כוסות? ראיתי למשל שהמקינטות של גאט מחולקות לכוסות של 3,6,9...
באותה הזדמנות, יש חברה מומלצת? הבנתי שהמקינטות של ביאלטי הן לא כמו שהיו פעם. למרות שאני מרוצה מהבריקה שלי..

katzer
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 13 פעמים
קיבל תודות: 39 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

הביאלטי הרגילה היא סבירה בהחלט.
הייתי אבל הולך על הדגם מנירוסטה 4 כוסות שאפשר לשים במדיח ושלא מקבל את הכתמים במיכל כמו בדגמים מהאלומיניום.

yoni1990 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #6 

אני מתלבט אם לקנות בנוסף ל-4 כוסות, עוד מקינטה של 2 כוסות לצד הבריקה 2-כוסות שיש לי כבר. האם לדעתכם יש היגיון לעבור מבריקה למקינטה רגילה, או שזה ירידה ברמה?
האם דגם ה-Venus של ביאלטי מומלץ?

ozeltzex
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 72 פעמים
קיבל תודות: 402 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

באופן אישי אני הכי אוהב את הטעם של הביאלטי 3 כוסות. גודל מנצח לטעמי.
הבריקה היא סבבה, אבל להגיד שהיא יותר טובה ממקינטה רגילה זה ממש עניין של טעם. אם בא לי אספרסו אני חולט במכונה ואם בא לי קפה עדין יותר אני חולט במקינטה רגילה עם טחינה דקה של אספרסו וככה מקבל שילוב טוב.

אם אתה רוצה, יש לי מקינטה של FOREVER מדגם CONNY בגודל 4 כוסות (מנירוסטה). יש לי אותה שנים והשתמשתי בה פעמיים. אם בא לך, אתה מוזמן לקחת ללא תשלום.

אופיר

yoni1990 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #8 

תודה על העזרה!
אני מבין את ההעדפה של כל בעלי מכונות האספרסו למקינטה רגילה לעומת בריקה, כי בריקה מוציאה מן אספרסו מזוייף, אבל לי עדיין אין מכונת אספרסו ככה שאין לי בדיוק למה להשוות. אבל בכל מקרה, רק בגלל הסקרנות אני חייב לנסות גם את הרגילה.
כמה מ"ל מוציאה מקינטה של 3 כוסות? האם אתה שותה את התוצר שלה בכוס אחת?
אני רוצה שתהיה לי מקינטה שתוציא לי כוס קפה של כ-60 מ"ל (כמו מנת דאבל), ועוד אחת לכמות של שתי כוסות כאלה. אז איזה גדלים יתאימו לי (2-4 או 3-6)?

רציתי לשאול גם האם גודל הסלסלה/כמות המים גדלים בהתאם לגודל המקינטה? למשל אם אני שם 15 גרם קפה במקינטה 2-כוסות, אז ב-4-כוסות יש מקום ל-30 גרם קפה? והאם כמות הנוזל גם כפולה?

לגבי הצעתך, זה מאד נחמד מצידך, אבל לא עדיף לך למכור אותה?

ozeltzex
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #9 

הסלסלה משתנה מגודל לגודל, ותמיד את ממלא עד הסוף.
אצלי המוקה 3 כוסות נותנות לי בערך 100 מ"ל משקה (גודל של כפול וחצי).
כשקניתי את המוקה 2 כוסות ,קיבלתי פחות אבל הטעם היה משמעותית פחות טוב (אין לי מושג למה).

katzer
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 13 פעמים
קיבל תודות: 39 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

מסכים עם שנאמר לעיל: מכל המקינטות, ה-3 כוסות הקלאסית היא המנצחת וניסיתי כל מיני.
זה לא רק כמות המים והקפה, יש גם עוד גורמים שמשפיעים על החליטה (טמפ, זמן שתלוי בקצב זרימה שתלוי בלחץ שתלוי במימדי המיכל ובחום שהוא חשוף לו וכו...) וזה פשוט פיקס בגודל הזה הזה.

maladjusted
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 28 פעמים
קיבל תודות: 23 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

אני משתמש בבריקה ומקינטה לסירוגין, כי אני מתעצל לשטוף. עם חלב מוקצף מעדיף בריקה כי במקינטה הטעם טיפה חלש ומימי מדי. בלי חלב מעדיף מקינטה כי הטעם טיפה יותר מעודן. אבל בתכלס לא כל כך משנה, הניואנסים דקים ואני לא אנין.

yoni1990 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #12 

בדיוק איך שחשבתי שיהיה.
אני עכשיו מתלבט רק אם להזמין את המקינטה של ה-3 כוסות שהחברה כאן המליצו או אולי כזאת של 4 ולהתפשר על הטעם (?). אני לא יודע אם כמות המשקה שתצא מ-3 כוסות תהיה מספקת לשני אנשים.
תודה על העזרה.

ozeltzex
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #13 

תקנה ביאלטי 3 כוסות (ליחיד) ו 6 כוסות (לזוג). ממליץ באמאזון אנגליה.
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

yoni1990 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #14 

@ozeltzex אם כך, עדיף לי לקנות רק את ה6, כי בשביל כוס קפה אחת אוכל להסתדר עם הבריקה. אני מעוניין לקנות מקינטה גדולה יותר רק כדי שתספיק ל2 כוסות ולא אחת.
יש מוקה אקספרס גם ב4 כוסות, לא עדיף אותה על ה6? והאם לדעתך ה3 כוסות לא תספק שני אנשים? אני טיפה נוטה אליה בגלל שאמרתם שהטעם שלה הכי טוב, וגם יש אותה במבצע עד מחר בבוקר בלאסטפרייס ב105 ש"ח.

Engineer
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 133 פעמים
קיבל תודות: 97 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

ברכישת מקינטה יש להתחשב בעובדה שיש מקינטות מאלומיניום שקשות לניקוי, וג'יפה מצטברת שם באופן די מהיר ומסיבי (הג'יפה מצטברת בבסיס המקינטה, היכן שנמצאים המים), כך שקשה לנקות אותה ולהוציא את הריח הרע ממנה, ובטח שלא נעים לשתות ממנה לאחר זמן מה של שימוש.
למדתי את זה על בשרי עם הבריקה שקניתי באמזון בזמנו.
לדעתי יותר מומלץ לרכשו מקינטה מפלדת אל חלד שבה לא מצטבר גיפה והיא היגיינית יותר וקלה יותר לניקוי.

שלח תגובה

חזור אל “מכונות קפה ידניות ומטחנות”