בלעדי לכלכליסט אמזון נערכת לכניסה לפעילות מכירות בישראל

פורום לדיון על נושאים הקשורים לפן המסחרי ו/או השירותי של התחום (איפה קונים? כמה עולה? מי הייבואן? המלצות על חנות? ענייני ייבוא/מכס וכו').
starrywolf
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 110 פעמים
קיבל תודות: 87 פעמים

נושא שלא נקרא #46 

הקרנף כתב:@starrywolf

אני לא חי באנגליה ולא ביקרתי שם אף פעם, אז אין לי יכולת אמיתית להתווכח איתך לגבי הנתונים שאתה מביא.
מה שכן, הדוגמאות שלך היו ממש לא נכונות ביחס למחירים בארץ.

כמעט כל המחירים שציינת, לקחת מחיר יקר מאוד, מחנויות יקרות.
חוץ מזה, הבאת דוגמאות ממחירים של מוצרי מזון שאכן באמת יקרים בארץ, מכל מיני סיבות, חלקן גם כשורה לכשרות (ואני בנאדם דתי), אבל לא רק.
אגב מזון, כמה עולה לקנות פירות וירקות באנגליה? ניחוש שלי הרבה יותר יקר מהארץ.
כמה עולה לקנות מוצרי אופנה מיובאים? לא יותר מבארץ (אני לא מדבר על קניונים כי אני בטוח שגם שם הקיונים יקרים).

מעבר לזה, אני בטוח שבאזורים היקרים של לונדון, מחירי המזון עולים בדיוק כמו שמחירי המזון בתל אביב עולים...

קצת דוגמאות כדי להראות שאני לא ממציא:
1. בורג קינג- לא קיימים בארץ, במקדונלד ארוחה רגילה אם אני לא טועה עולה 40 ש"ח.
2. שקדי מרק בחיפוש פשוט באתר רמי לוי- 8.9 ש"ח
3. Nature valy- היום במקרה הייתי בשופרסל וקניתי 2 ב30 ש"ח. מעולם לא ראיתי יותר יקר מ20 ש"ח לאחד.
4. קנקן בריטה- ברמי לוי עולה 79 ש"ח.

כל הנתונים נלקחו כלאחר יד בחיפוש זריז בגוגל, אני בטוח שניתן למצוא גם מחירים יותר זולים...
...
פירות וירקות אכן קצת יותר יקרים מאשר בארץ אבל המחיר הוא לא הגורם היחיד שצריך להתחשב בו - כוח הקנייה הוא גורם חשוב יותר.

לגבי מוצרי אופנה מיובאים האמת היא שאין לי מושג אבל אבדוק.

לגבי האזורים היקרים של לונדון - אני לא חושב שיש הבדל מהותי מבחינת המחיר באזורים השונים של לונדון כמו שיש הבדל מבחינת המקום שאתה קונה בו. ALDI ו-LIDL למשל יהיו זולים יותר כמעט תמיד מאשר נניח WAITROSE או WHOLE FOODS.

לגבי הדוגמאות שהבאת:
1. אתה טועה - כשהייתי בארץ בפעם האחרונה לפני כמה חודשים המחיר היה 48 ש"ח אז אלא אם הורידו אותו (מה שלא נראה לי) זה המחיר לארוחה.
2. אתה צודק, ובכל זאת אני אצטרך לעבוד פחות זמן על מנת לקנות את שקדי המרק למרות שהעלות זהה בלונדון ובישראל.
3. קודם כל זה שאתה חייב לקנות 2 בשביל לקבל אותם ב-30 ש"ח זה כבר מרגיז אבל גם אם יכולת לקנות אחד בלבד ב-15 ש"ח זה עדיין יקר ביותר מפי 3 מאשר בלונדון.
4. ב-79 ש"ח אני יכול לקנות כמעט 2 קנקני בריטה כאן.

אז כפי שאתה רואה לא ממש טעיתי וזה באמת רק כמה דוגמאות על קצה המזלג.

הקרנף
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 32 פעמים
קיבל תודות: 50 פעמים

נושא שלא נקרא #47 

starrywolf כתב:
...
...
פירות וירקות אכן קצת יותר יקרים מאשר בארץ אבל המחיר הוא לא הגורם היחיד שצריך להתחשב בו - כוח הקנייה הוא גורם חשוב יותר.

לגבי מוצרי אופנה מיובאים האמת היא שאין לי מושג אבל אבדוק.

לגבי האזורים היקרים של לונדון - אני לא חושב שיש הבדל מהותי מבחינת המחיר באזורים השונים של לונדון כמו שיש הבדל מבחינת המקום שאתה קונה בו. ALDI ו-LIDL למשל יהיו זולים יותר כמעט תמיד מאשר נניח WAITROSE או WHOLE FOODS.

לגבי הדוגמאות שהבאת:
1. אתה טועה - כשהייתי בארץ בפעם האחרונה לפני כמה חודשים המחיר היה 48 ש"ח אז אלא אם הורידו אותו (מה שלא נראה לי) זה המחיר לארוחה.
2. אתה צודק, ובכל זאת אני אצטרך לעבוד פחות זמן על מנת לקנות את שקדי המרק למרות שהעלות זהה בלונדון ובישראל.
3. קודם כל זה שאתה חייב לקנות 2 בשביל לקבל אותם ב-30 ש"ח זה כבר מרגיז אבל גם אם יכולת לקנות אחד בלבד ב-15 ש"ח זה עדיין יקר ביותר מפי 3 מאשר בלונדון.
4. ב-79 ש"ח אני יכול לקנות כמעט 2 קנקני בריטה כאן.

אז כפי שאתה רואה לא ממש טעיתי וזה באמת רק כמה דוגמאות על קצה המזלג.
...
פספסת את כל הפואנטה של התגובה שלי.
לא טענתי שהמחירים בארץ לא יקרים, ברור לי שהמחירים פה מאוד יקרים, בגלל זה אני גולש בפורומים, משווה מחירים וקונה לא מעט באינטרנט.
אני להבדיל ממך לא מנסה לצייר את המציאות בצורה לא נכונה
אני להבדיל ממך ציינתי מאיפה לקחתי את המחירים כשהוכחתי שהמחירים שהבאת (בארץ) היו מופרכים לחלוטין ומנגד אני לא חיפשתי מבצעים מיוחדים או את המקומות הכי זולים.

1. לגבי מקדונלד, לא היה אפשר להיכנס לאתר שלהם לבדוק כשכתבתי את התגובה, אז הסתמכתי על הזכרון שלי (רשמתי אם אני לא טועה). בדקתי עכשיו באתר שלהם, ארוחת מק רויאל עולה 44.5 ש"ח וארוחת ביג מק- 34.5 ש"ח.
2. בושה וחרפה שמוצר שמיוצר בארץ בחו"ל עולה אותו מחיר, אבל זה קשור לעובדה שהרבה מהישראלים פרייארים וחזירות של החברות הגדולות.
3. שוב, פספסת את הפואנטה, במקרה בדיוק קניתי ולכן ציינתי את המחיר, ברגיל ברמי לוי זה עולה 12-15 ש"ח אם אני לא טועה.
4. מניח שאפשר למוצא ביותר זול.

שוב, קשה לי להתווכח איתך לגבי המחירים באנגליה, כשהתחושה שלי שהם לא כל כך זולים כמו שאתה מתאר, כי אני מכיר לא מעט אנשים שהיו באנגליה ולא התלהבו מהמחירים בכלל...
מזכיר לי קצת את כל הפאנטים שטענו שכל כך זול לחיות בברלין (אגב, הייתי שם בדיוק באותה תקופה וממש לא היה זול בחנויות שאני ראיתי).

בכל מקרה, סטינו קצת מנושא השרשור. לדעתי יש בהחלט טווח רחב מאוד של אפשרויות לאמזון ישראל (אם יפתח) להוריד מחירים מצד אחד ומצד שני להרוויח רווחים סבירים, בתוספת השירות המעולה שלהם, הישראלים רק ירוויחו...

Itay_Pollak
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
שם מלא: איתי פולק
נתן תודות: 825 פעמים
קיבל תודות: 878 פעמים

נושא שלא נקרא #48 

החכמה והשאלה היא, אם אני יכול להכנס לכל סופר ולצאת בעגלה במחיר סביר.
יכול להגיד שהייתי בתיאלנד, בבנגקוק, וקניתי ב7/11 המון, וזה פשוט מגוחך. מרכול יקר בתוך עיר יקרה, ואתה לא מתקרב למחירים בארץ.
נכון, פירות וירקות (לרוב) המחיר טוב, בכל השאר? פשוט בדיחה רעה.
מי שלא ראה בכאן על מונופולנד אתמול בלילה על שופרסל - לא יכול להבין.

liorp
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 169 פעמים
קיבל תודות: 205 פעמים

נושא שלא נקרא #49 

אני יכול להעיד על פריז מלפני חודשיים:

נסיעה עירונית באוטובוס/רכבת - 1.5 אירו. יותר יקר מבארץ, אבל מצד שני תחבורה ציבורית הרבה טובה - מטרו, רכבת קלה, רכבת פרברית ואוטובוסים.

ירקות ופירות מאוד יקרים.
מאפים בחלקם זולים.
יין וגבינות איכותיים וזולים.

מנה במסעדות רגילות ("ברסארי") - 11 עד 15 אירו - כמו בארץ.

להשוות את יוקר המחייה בישראל לזה שבארצות המזרח זה לא נראה לי נכון, אם כבר להשוות לאירופה.

starrywolf
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #50 

@הקרנף

מכיוון שאתה כל כך סקפטי הנה כמה הוכחות למה שכתבתי:

מבצעי נובמבר בבורגר קינג (אגב, המבצעים האלה היו גם במשך 3 חודשים רצופים מתחילת יולי עד סוף ספטמבר. מתי היו מבצעים על המבורגרים במקדונלדס בארץ במחירים שמתקרבים לאלה ?)

Nature Valley (אמנם במבצע אבל אל תטעה - אף אחד לא משלם 2.40 פאונד עליהם - מקסימום 2 פאונד ולרוב באזור ה-1.5 פאונד)

שקדי מרק אוסם (מחיר מקסימלי 2 פאונד - כמו בארץ)

קנקן בריטה חדש 3.5 ליטר(מזמין אותך לנסות למצוא מוצר זהה בפחות מ-70 ש"ח בארץ)

אגב, אתה מוזמן לחפש את המוצרים האלה הכי בזול שתמצא ותכתוב כאן בכמה מצאת אותם.

liorp
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #51 

מה לגבי מוצרים יותר בסיסיים? חלב, ביצים, בשר וכו?

הקרנף
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 32 פעמים
קיבל תודות: 50 פעמים

נושא שלא נקרא #52 

starrywolf כתב:@הקרנף

מכיוון שאתה כל כך סקפטי הנה כמה הוכחות למה שכתבתי:

מבצעי נובמבר בבורגר קינג (אגב, המבצעים האלה היו גם במשך 3 חודשים רצופים מתחילת יולי עד סוף ספטמבר. מתי היו מבצעים על המבורגרים במקדונלדס בארץ במחירים שמתקרבים לאלה ?)

Nature Valley (אמנם במבצע אבל אל תטעה - אף אחד לא משלם 2.40 פאונד עליהם - מקסימום 2 פאונד ולרוב באזור ה-1.5 פאונד)

שקדי מרק אוסם (מחיר מקסימלי 2 פאונד - כמו בארץ)

קנקן בריטה חדש 3.5 ליטר (מזמין אותך לנסות למצוא מוצר זהה בפחות מ-70 ש"ח בארץ)

אגב, אתה מוזמן לחפש את המוצרים האלה הכי בזול שתמצא ותכתוב כאן בכמה מצאת אותם.
...
אתה משווה חמור ופרה.
ברגר קינג זה לא מקדונלד, מה עוד שאני ציינתי מחיר רגיל (לא במצע) של ארוחה שכוללת שתיה וציפס, במבצע שלך אין שתיה וציפס...
מחיר רגיל למק רויאל וציפס (בודדים) זה 37 ש"ח ולביג מק וציפס - 26 ש"ח.
2 פאונד זה כמעט 10 ש"ח, ממש לא רחוק מהמחיר שציינתי שקניתי בעבר ברמי לוי (12 ש"ח)
קנקן בריטה אמרת שאפשר לקנות 2 ב79 (המחיר שראיתי ברמי לוי) ועכשיו אתה מביא מבצע לאחד ב70.

אגב, מאוד קל להשוות היום את הפאונד לשקל ולטעון שהמחירים ממש זולים, המחירים הזולים שאתה מציג היו ככה גם כשפאונד אחד היה שווה 7 ש"ח?

שוב, אם אני אחפש מבצעים, מאמין שאני אגיע למחירים קרובים יותר למחירים שאתה מביא, אבל זה לא המטרה...

טלHD
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו
נתן תודות: 948 פעמים
קיבל תודות: 1099 פעמים

נושא שלא נקרא #53 

איך הגעתם לדיון של כמה עולה שקדי מרק באנגליה בהשוואה לישראל. :lol:

הלוואי שאמזון יפתחו כאן מרכז לוגיסטי ובעקבותיו גם AMAZON.CO.IL 8)

starrywolf
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #54 

@liorp

אני יכול לענות לך לגבי מה שאני רואה או קונה בדרך כלל (רשימה חלקית מאוד):

חלב סויה של אלפרו: מחיר רגיל - 1.40 פאונד, מחיר מבצע - 1 פאונד, ואני יכול להגיד לך בוודאות שבארץ זה עולה לפחות כפול אם לא יותר.
חלב אחר שהייתי קונה בעבר זה Cravendale שעולה כרגע 1.5 פאונד לבקבוק של -2 ליטר
חלב פשוט יותר אמור לעלות אפילו פחות מזה.

ביצים: 12 ביצי חופש גדולות (מחיר רגיל) 1.75 פאונד ב-Lidl
15 ביצים בסיסיות - 1.09 פאונד באותה רשת

בשר: 2 קילו חזה עוף חתוך ופרוס - 10 פאונד (מבצע) ב-Iceland
קילו ירכיים ושוקיים - 2.80 ב-Sainsbury's (מחיר רגיל - במבצע זה בדרך כלל פאונד או 1.5 פאונד)
בשר טחון 500 גר' 5% שומן - 3.5 פאונד (מחיר רגיל - במבצע זה 2 פאונד) ב-Sainsbury's
סלמון מעושן 150 גרם - 2.5 פאונד ב-Lidl (מחיר רגיל - במבצע זה 1.5 או 2 פאונד)

* בכל רשת יש כמה רמות של אוכל: הכי בסיסית, ממוצעת והכי גבוהה וכמובן שהמחירים בהתאם. אני קונה בדרך כלל ברמה הממוצעת ומעלה.
* שים לב שלא רשמתי את המחירים הכי זולים שקיימים אלא את מה שאני בדרך כלל רואה או קונה בסופרים השונים.

starrywolf
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #55 

הקרנף כתב:
...
...
אתה משווה חמור ופרה.
ברגר קינג זה לא מקדונלד, מה עוד שאני ציינתי מחיר רגיל (לא במצע) של ארוחה שכוללת שתיה וציפס, במבצע שלך אין שתיה וציפס...
מחיר רגיל למק רויאל וציפס (בודדים) זה 37 ש"ח ולביג מק וציפס - 26 ש"ח.
2 פאונד זה כמעט 10 ש"ח, ממש לא רחוק מהמחיר שציינתי שקניתי בעבר ברמי לוי (12 ש"ח)
קנקן בריטה אמרת שאפשר לקנות 2 ב79 (המחיר שראיתי ברמי לוי) ועכשיו אתה מביא מבצע לאחד ב70.

אגב, מאוד קל להשוות היום את הפאונד לשקל ולטעון שהמחירים ממש זולים, המחירים הזולים שאתה מציג היו ככה גם כשפאונד אחד היה שווה 7 ש"ח?

שוב, אם אני אחפש מבצעים, מאמין שאני אגיע למחירים קרובים יותר למחירים שאתה מביא, אבל זה לא המטרה...
...
אוקיי, מחיר רגיל של ארוחה מלאה אחת (המבורגר פלוס צ'יפס פלוס שתייה) בלי מבצע זה 6.40 פאונד שהם 30 ש"ח.
בארץ אמרת שעולה כ-45 ש"ח כלומר אתה משלם 33% יותר.

2 פאונד הם 9.26 ש"ח. אתה קונה ב-12 ש"ח כלומר אתה משלם 25% יותר.

האם הבריטה שראית ברמי לוי היא הבריטה החדשה בקיבולת 3.5 ליטר? הבריטות הישנות עלו אצלנו 10 פאונד בעבר. מה לעשות שהן לא נמכרות כאן יותר ?

לשאלתך התשובה היא כן, גם כשהפאונד היה 7 ש"ח המחירים היו זולים יותר מהסיבה הפשוטה שבגלל צניחת ערך הפאונד בעקבות הברקזיט המחירים בפאונדים עלו.

הדבר העיקרי שאתה מפספס בעניין הזה הוא שאפילו אם תמצא את אותם מוצרים במחירים קרובים ואפילו זהים למחירים שהצגתי - עדיין אתה תצטרך לעבוד יותר שעות לפי שכר מינימום על מנת לקנות את אותם המוצרים וזו בעצם מהות העניין.

בכל מקרה כמו שכתבת אנחנו סוטים מנושא השרשור ולכן אסיים כאן ולא אמשיך לדון עוד בנושא הזה.

zahipan2
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 63 פעמים
קיבל תודות: 28 פעמים

נושא שלא נקרא #56 

למה כוח הקנייה PPP קטן יותר בישראל בהשוואה למדינות מפותחות אחרות? מה הסיבה לכך?

Nunatak
עוסק בתחום
עוסק בתחום
שם מלא: nunatak
נתן תודות: 194 פעמים
קיבל תודות: 212 פעמים

נושא שלא נקרא #57 

@zahipan2
·
אתה היחיד חוץ מהמרצה שלי לכלכלה ששמעתי אותו משתמש במונח, וגם הוא אני לא בטוח שמשתמש בזה מחוץ לכיתה.

l33cher
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 61 פעמים

נושא שלא נקרא #58 

טלHD כתב:איך הגעתם לדיון של כמה עולה שקדי מרק באנגליה בהשוואה לישראל. :lol:

הלוואי שאמזון יפתחו כאן מרכז לוגיסטי ובעקבותיו גם AMAZON.CO.IL 8)
...
·

אנחנו,הישראלים,מומחים בלחטוף שרשורים מהנושא המקורי ולעבור למשהו אחר :lol: :twisted: :P

לעבוד בתור מחסנאי\לוגיסטיקה באמאזון בארץ נשמע לי חלום.. :mrgreen:
th1s 1s my d1st0rt3d r34l1ty

Nunatak
עוסק בתחום
עוסק בתחום
שם מלא: nunatak
נתן תודות: 194 פעמים
קיבל תודות: 212 פעמים

נושא שלא נקרא #59 

אל תהיה כזה בטוח, תגגל קצת על תנאי העבודה באמאזון. אפילו באירופה, אני לא מדבר על הודו או סין.

liorp
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #60 

לא נראה שהגרמנים כל כך נהנים לעבוד שם

שלח תגובה

חזור אל “ייבוא, תמחור ושירות”