מוצרים מחו"ל ללא הגבלה: רפורמת היבוא האישי אושרה בוועדה

פורום לדיון על נושאים הקשורים לפן המסחרי ו/או השירותי של התחום (איפה קונים? כמה עולה? מי הייבואן? המלצות על חנות? ענייני ייבוא/מכס וכו').
Elwin
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 369 פעמים
קיבל תודות: 107 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

Huber כתב:אני אאמין לזה כשזה יכנס ללפועל רשמית. שבעתי כבר מהבטחות כאלו או אחרות שבפועל כמעט ולא יוצאות לפועל.

ולמי שטען שזה לא עוזר, ניסיתם פעם להכניס לארץ רסיבר? או חס וכרפס ראוטר? או כל מכשיר אחר שיש בו רחמנא לצלן WIFI? כנראה שלא :roll:
...
גם ככה לא יהיה הבדל כל עוד המוצר עובד באחד מהערוצים האסורים לשימוש בארץ (כלומר, כל ראוטר מודרני בערך)

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

Elwin - מזה אני מבין בדיוק הפוך:

"בנוסף, על פי הצעת החוק, כל מצרך המיובא לשימוש פרטי, ושלהחזקתו לא נדרש על פי דין בעל מקצוע, יהיה פטור מחובת עמידה בתקן רשמי. התנאי: שהמזמין אינו עוסק מורשה. עם זאת, הפטור מתקן לא יכול על 3 סוגי מוצרים: מזון, כלי רכב מנועי ומוצר או מכשיר שנועד לשימוש רפואי."

Elwin
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #18 

Huber כתב:Elwin - מזה אני מבין בדיוק הפוך:

"בנוסף, על פי הצעת החוק, כל מצרך המיובא לשימוש פרטי, ושלהחזקתו לא נדרש על פי דין בעל מקצוע, יהיה פטור מחובת עמידה בתקן רשמי. התנאי: שהמזמין אינו עוסק מורשה. עם זאת, הפטור מתקן לא יכול על 3 סוגי מוצרים: מזון, כלי רכב מנועי ומוצר או מכשיר שנועד לשימוש רפואי."
...
אני בטוח למדי שהניסוח בכתבה פשוט לא נכון.

פתאום צה"ל ומשרד הביטחון מוותרים על האיסורים? מסופקני

Elwin
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #19 

Huber כתב:Elwin - מזה אני מבין בדיוק הפוך:

...
ומחיפוש מהיר מצאתי את הכתבה הזו שנשמעת לי מדויקת בהרבה: http://www.sponser.co.il/Article.aspx?ArticleId=88215

מצטט את הקטע הרלוונטי:

"...לאחר הרפורמה יהיו 3 מסלולים חלופיים:

קבוצה של מוצרים (תעשה בחינה בוועדה בינמשרדית לגיבוש רשימה) שתקבל פטור מצורך באישור משרד התקשורת. קבוצה של מוצרים שניתן יהיה לייבא על בסיס הצהרה שהמוצרים עומדים בדרישות משרד התקשורת בהתאם לכללים שייקבעו. קבוצה של מוצרים (כגון רחפנים) שיידרשו לאישור משרד התקשורת כפי שנעשה כיום."

שים לב לקבוצה השנייה - "מוצרים שניתן יהיה לייבא על בסיס הצהרה..שעומדים בדרישות משרד התקשורת בהתאם לכללים שייקבעו". משמע - מי שלא עומד בכללים (ערוצים אסורים...) - עדיין לא יעבור. ככה אני מבין את זה לפחות.

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

נושא שלא נקרא #20 

"קבוצה של מוצרים (תעשה בחינה בוועדה בינמשרדית לגיבוש רשימה) שתקבל פטור מצורך באישור משרד התקשורת. קבוצה של מוצרים שניתן יהיה לייבא על בסיס הצהרה שהמוצרים עומדים בדרישות משרד התקשורת בהתאם לכללים שייקבעו. קבוצה של מוצרים (כגון רחפנים) שיידרשו לאישור משרד התקשורת כפי שנעשה כיום."

בקיצור, עד שלא נדע איזו מוצר שייך לאיזו קבוצה - לא נדע באמת מה שווה החוק הזה. מה שלא שולל (או מאשר) את העובדה שמוצרים בעייתיים כגון ראוטרים, רסיברים וכו כן נוכל להכניס בעתיד.

נמתין ונראה, אם מישהו רואה משהו קונקרטי שיעדכן.

ד"א, זה ממש ממש הצחיק אותי, רואים כמה האנשים שם בכנסת תלושים מהמציאות היומיומית:

"השר אף התייחס לנושא דואר חבילות ואמר כי הוא עבר מהפכה בשנים האחרונות והוא בין הטובים העולם. כמות התלונות ירדה לאין ערוך, ובחצי שנה האחרונה ירדו 90% מהתלונות. מדובר בתחום מתפתח מאד ברמה עולמית וארצית."

Elwin
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #21 

אשרי המאמין. אבחר להישאר סקפטי, ואם ייצא שטעיתי במקרה הזה - מעולה. כנ"ל לגבי כניסת אמזון לישראל.

Gershon99
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 79 פעמים
קיבל תודות: 82 פעמים

נושא שלא נקרא #22 

Huber כתב:"השר אף התייחס לנושא דואר חבילות ואמר כי הוא עבר מהפכה בשנים האחרונות והוא בין הטובים העולם. כמות התלונות ירדה לאין ערוך, ובחצי שנה האחרונה ירדו 90% מהתלונות. מדובר בתחום מתפתח מאד ברמה עולמית וארצית."
...
·עצוב.

שלח תגובה

חזור אל “ייבוא, תמחור ושירות”