שוחרר: ספריית פייתון ל Switcher 2

SIRI, CORTANA, ALEXA, ECHO, GOOGLE HOME, HOME PAD, שלטים חכמים, KEY PADS, אפליקציות
moti_r
עורך ראשי HTCafe
עורך ראשי HTCafe
נתן תודות: 219 פעמים
קיבל תודות: 682 פעמים

Re: שוחרר: ספריית פייתון ל Switcher 2

נושא שלא נקרא #16 

@SagiLow
לא כתבתי קומפוננט אבל אני יכול לנסות לעזור לך.
לדעתי צריך פשוט לחפש קומפוננט דומה מבחינת הפונקציונאליות ואז רק להחליף את הקוד. זה יהיה הכי פשוט.
לגבי טיימרים - זה כנראה יסתבך שם, אני לא מכיר קומפוננט שתומך בזה (אבל אולי יש).
הייתי משאיר את הטיימרים למודולים אחרים. בגדול הסוויצ'ר הוא פשוט סוויץ', לדעתי. ON/OFF וזהו.
כל ניהול הטיימרים/EVENTים עדיף שיעשה ע"י hass עצמו, כי ככה הוא יהיה הרבה יותר חכם. למשל, אני מעוניין שאורך זמן ההפעלה יהיה תלוי במצב השמש או השעה.

@BuSHari
תודה, זה מעניין ומחדש לי (Y)
אם צריך ספריה חיצונית, מה עושים? אפשר לדאוג ש-hass יתקין אותה בתוך ה-docker?
- שינה היא סימפטום של מחסור בקפאין -

SagiLow (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 5 פעמים

Re: שוחרר: ספריית פייתון ל Switcher 2

נושא שלא נקרא #17 

moti_r כתב:@SagiLow
לא כתבתי קומפוננט אבל אני יכול לנסות לעזור לך.
לדעתי צריך פשוט לחפש קומפוננט דומה מבחינת הפונקציונאליות ואז רק להחליף את הקוד. זה יהיה הכי פשוט.
לגבי טיימרים - זה כנראה יסתבך שם, אני לא מכיר קומפוננט שתומך בזה (אבל אולי יש).
הייתי משאיר את הטיימרים למודולים אחרים. בגדול הסוויצ'ר הוא פשוט סוויץ', לדעתי. ON/OFF וזהו.
כל ניהול הטיימרים/EVENTים עדיף שיעשה ע"י hass עצמו, כי ככה הוא יהיה הרבה יותר חכם. למשל, אני מעוניין שאורך זמן ההפעלה יהיה תלוי במצב השמש או השעה.

@BuSHari
תודה, זה מעניין ומחדש לי (Y)
אם צריך ספריה חיצונית, מה עושים? אפשר לדאוג ש-hass יתקין אותה בתוך ה-docker?
...
תודה רבה, כרגע אני עובד על זה עם מישהו שיצא לו לכתוב, נראה איך נתקדם שם
לגבי הפונקציונליות, אני לא מסכים שהזמנים עדיפים להיות בHA, ריסט אחד או הפסקת חשמל קצרה והכל מתאפס, לעומת זאת, בסוויצ׳ר זה ישאר, אין כמו ניהול עצמי :)
אם אתה רוצה לנהל גם בHA כיבוי והדלקה לפי מצב שמש וכו׳, אין שום בעיה לכבות או להדליק במצבים שתרצה, לא צריך לנהל את הזמן שם בשביל שזה יעבוד..

moti_r
עורך ראשי HTCafe
עורך ראשי HTCafe

נושא שלא נקרא #18 

האמת שאני איתך. כל זמן שיש פונקציונאליות של סוויץ', אז אתה יכול להוסיף עוד ועוד - כל אחד יכול לבחור באיזו רמה להשתמש.

והאמת, שאני לגמרי לא מסכים איתך :lol:
כי מניסיון של שנה עם hass וחצי שנה עם סוויצ'ר, אם יש משהו שאי אפשר לסמוך עליו זה הסוויצ'ר הזה. יורד מהרשת, עולה על הרשת, מפסיק להסתנכרן, אפליקציה מחורבנת לגמרי. hass עובד תמיד. אין דבר כזה "הכל מתאפס". וזה עוד hass. אם מדברים על מערכות יותר פשוטות אבל מוצריות, כמו אלקסה או גוגל הום, אז בכלל אין מה להשוות יציבות מול הסוויצ'ר העילג הזה.

אבל, כאמור, העיקר שיש גם ON/OFF. משם שכל אחד יקח את זה להיכן שהוא רוצה.

אם תצטרך עזרה או מישהו שיבדוק/יעיף מבט - אני כאן ואשמח לעזור.

SagiLow (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #19 

moti_r כתב:האמת שאני איתך. כל זמן שיש פונקציונאליות של סוויץ', אז אתה יכול להוסיף עוד ועוד - כל אחד יכול לבחור באיזו רמה להשתמש.

והאמת, שאני לגמרי לא מסכים איתך :lol:
כי מניסיון של שנה עם hass וחצי שנה עם סוויצ'ר, אם יש משהו שאי אפשר לסמוך עליו זה הסוויצ'ר הזה. יורד מהרשת, עולה על הרשת, מפסיק להסתנכרן, אפליקציה מחורבנת לגמרי. hass עובד תמיד. אין דבר כזה "הכל מתאפס". וזה עוד hass. אם מדברים על מערכות יותר פשוטות אבל מוצריות, כמו אלקסה או גוגל הום, אז בכלל אין מה להשוות יציבות מול הסוויצ'ר העילג הזה.

אבל, כאמור, העיקר שיש גם ON/OFF. משם שכל אחד יקח את זה להיכן שהוא רוצה.

אם תצטרך עזרה או מישהו שיבדוק/יעיף מבט - אני כאן ואשמח לעזור.
...
דווקא אצלי הסוויצ'ר מאד מאד יציב
לפעמים יוצא שאני עושה ריסט יזום ל HA בשביל עדכונים או שינויים שאני מבצע, לא הייתי רוצה להתחיל לבדוק שכל הטיימרים מאופסים וכו' .. בכל מקרה, כמו שאתה אומר, זו רק תוספת של פונקציונליות ..

@BuSHari כתב דף שמסביר בדיוק איך להריץ את החבילה בתוך Docker: (תודה!)
https://github.com/sagilo/pyswitcherv2/ ... -container

אם משהו לא עובד/חסר/לא ברור, תכתבו כדי שאוכל לעדכן :)

SagiLow (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #20 

@BuSHari @moti_r
עדכנתי את הספרייה לגרסה 1.2.9, אם תעשו זאת גם אתם, תוכלו להשתמש כעת ב custom component שכתבתי:
https://github.com/sagilo/pyswitcherv2/ ... -component

אשמח אם תגידו לי אם הכל עובד לכם כמו שצריך

BuSHari
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 7 פעמים

נושא שלא נקרא #21 

תודה רבה, הכל עובד מעולה, אני אעדכן את הוויקי לדוקר

moti_r
עורך ראשי HTCafe
עורך ראשי HTCafe

נושא שלא נקרא #22 

@SagiLow

לקח לי קצת זמן להבין למה זה לא עובד ומה צריך לעשות.
אתה צריך להזיז את שורה 30:

קוד: בחירת הכל

from pyswitcherv2 import switcher as switcherv2
אל שורה 49, כך שתהיה השורה הראשונה בתוך setup_platform

אני לא יודע איך זה עובד ב-home assistant "רגיל", אבל בהתקנה עם hass.io קיבלתי הודעות שהמודול pyswitcherv2 לא נמצא, למרות שהוא ב-REQUIREMENTS שלך באופן תקין. כנראה שב-hass.io ה-import של ה-requirements נעשה אסינכרוני או אחרי שהוא מנסה לטעון את המודול או משהו כזה. ברגע שהעברתי את ה-import אל תוך הקריאה עצמה, הכל הסתדר ואני שולט על הסוויצ'ר באופן תקין.

בדוק את זה גם ב-ha בהתקנה "רגילה", ואם זה עובד אז זה שינוי הכרחי.

אגב - נקודה מינורית: בפעם הראשונה שניסיתי להדליק אותו שום דבר לא קרה. בפעם השניה זה עבד. האפליקציה של סוויצ'ר היתה פתוחה אצלי על האנדרואיד (רציתי לקבל חיווי שאכן נדלק). יש לי תחושה שזה קורה כשמריצים את האפליקציה בו זמנית. אולי הסשן שאתה מייצר מול הסוויצ'ר הולך לך לאיבוד, כי הסוויצ'ר מוגבל רק לסשן אחד בו זמנית והאפליקציה דורסת (היא עושה כל הזמן polling). ברגע שניסיתי שוב זה עבד, כי הספריה הצליחה לייצר סשן ולעבוד מולו. לא בטוח שזה אכן מה שקרה שם, אנסה קצת לשחק עם זה כדי לראות אם אני מצליח לשחזר באופן קונסיסטנטי. סיכוי גבוה שזה קשור לאפליקציה-זו-זמנית ואז זה די מינורי כי הסיכוי שהדלקה של הדוד תתרחש כשהאפליקציה פתוחה על מכשיר הוא מזערי.

SagiLow (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #23 

moti_r כתב:@SagiLow

לקח לי קצת זמן להבין למה זה לא עובד ומה צריך לעשות.
אתה צריך להזיז את שורה 30:
from pyswitcherv2 import switcher as switcherv2

אל שורה 49, כך שתהיה השורה הראשונה בתוך setup_platform

אני לא יודע איך זה עובד ב-home assistant "רגיל", אבל בהתקנה עם hass.io קיבלתי הודעות שהמודול pyswitcherv2 לא נמצא, למרות שהוא ב-REQUIREMENTS שלך באופן תקין. כנראה שב-hass.io ה-import של ה-requirements נעשה אסינכרוני או אחרי שהוא מנסה לטעון את המודול או משהו כזה. ברגע שהעברתי את ה-import אל תוך הקריאה עצמה, הכל הסתדר ואני שולט על הסוויצ'ר באופן תקין.

בדוק את זה גם ב-ha בהתקנה "רגילה", ואם זה עובד אז זה שינוי הכרחי.

אגב - נקודה מינורית: בפעם הראשונה שניסיתי להדליק אותו שום דבר לא קרה. בפעם השניה זה עבד. האפליקציה של סוויצ'ר היתה פתוחה אצלי על האנדרואיד (רציתי לקבל חיווי שאכן נדלק). יש לי תחושה שזה קורה כשמריצים את האפליקציה בו זמנית. אולי הסשן שאתה מייצר מול הסוויצ'ר הולך לך לאיבוד, כי הסוויצ'ר מוגבל רק לסשן אחד בו זמנית והאפליקציה דורסת (היא עושה כל הזמן polling). ברגע שניסיתי שוב זה עבד, כי הספריה הצליחה לייצר סשן ולעבוד מולו. לא בטוח שזה אכן מה שקרה שם, אנסה קצת לשחק עם זה כדי לראות אם אני מצליח לשחזר באופן קונסיסטנטי. סיכוי גבוה שזה קשור לאפליקציה-זו-זמנית ואז זה די מינורי כי הסיכוי שהדלקה של הדוד תתרחש כשהאפליקציה פתוחה על מכשיר הוא מזערי.
...
עדכנתי את השורה. מעניין אם זה באמת עובד ככה, בכל מקרה זה כנראה לא יזיק

בכללי, אתה יכול לראות שיש issue פתוח על סגירה של השרת
יש להם איזו הגנה מוזרה של כמות sessions פתוחים וזה עובד בצורה דבילית
יש בספרייה גם מנגנון retry שמנסה להתמודד עם זה אבל לא תמיד מצליח

תודה רבה על העזרה!

jjj
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: יעקב
נתן תודות: 36 פעמים
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #24 

תודה רבה! אני כבר זמן מה מחפש דוד מים חכם שאוכל לשלוט עליו דרך home assistant.
שמתי לב כי המודול מדבר עם הכתובת IP הפנימית של המכשיר, אך האם מישהו ניסה לבדוק אם שליטה עדיין פועלת גם כאשר למכשיר אין גישה לאינטרנט?
אני מתכנן לחסום למכשיר את הגישה לאינטרנט באופן קבוע.

SagiLow (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #25 

jjj כתב:תודה רבה! אני כבר זמן מה מחפש דוד מים חכם שאוכל לשלוט עליו דרך home assistant.
שמתי לב כי המודול מדבר עם הכתובת IP הפנימית של המכשיר, אך האם מישהו ניסה לבדוק אם שליטה עדיין פועלת גם כאשר למכשיר אין גישה לאינטרנט?
אני מתכנן לחסום למכשיר את הגישה לאינטרנט באופן קבוע.
...
לא ניסיתי, אבל ממה שהצלחתי להבין, המכשיר לא צריך גישה לאינטרנט בשביל שזה יעבוד
נסה לחסום לו את כל הפורטים (הפורטים בתוך הרשת נשארים פתוחים) ולהפעיל את הספרייה

שלח תגובה

חזור אל “עוזרות קוליות, שליטה ובקרה”