בעת נסיעה לחו"ל - שימוש בכרטיס אשראי או במאסטרקאד נטען?

נושאים שאינם קשורים בהכרח לתחום הקולנוע הביתי או האודיו אך עדיין עשויים לעניין את הקהל שלנו.

חשוב שלא לערב נושאים שנויים במחלוקת (פוליטיקה למשל).
vivi
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 897 פעמים
קיבל תודות: 424 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

במקרה שלך, ומאחר ומדובר בטיול חד פעמי באורך שבועיים, הדרך הזולה והיעילה ביותר היא להוציא מזומן, להמיר בציינג' בארץ ליורו וליהנות בחו"ל.
Pixel 4 XL | PS4 | NU8000 | Denon X3000 | Chromecast | Spotify | Partner Fiber | Netflix | FC Barcelona | Google Apps |

Doli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 259 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #17 

vivi כתב:במקרה שלך, ומאחר ומדובר בטיול חד פעמי באורך שבועיים, הדרך הזולה והיעילה ביותר היא להוציא מזומן, להמיר בציינג' בארץ ליורו וליהנות בחו"ל.
...
תודה, אך כפי שרשמתי, לא מעוניין להסתובב עם מזומן.

vivi
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 897 פעמים
קיבל תודות: 424 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

הבנתי. אז פשוט לראות מבין כרטיסי האשראי הקיימים למי יש את העמלה הנמוכה ביותר ולזרום עם זה
לא הייתי פותח חשבון מט"ח במיוחד או מזמין אשראי חדש, זה חד פעמי והעמלות יסתכמו בכמה עשרות שקלים
Pixel 4 XL | PS4 | NU8000 | Denon X3000 | Chromecast | Spotify | Partner Fiber | Netflix | FC Barcelona | Google Apps |

mrraz111
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 34 פעמים
קיבל תודות: 171 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

לכרטיס הייטק זון יש תכונה רעה שהוא מחייב המון זמן אחרי שביצעת את העסקה ש+60
עדיף לטעמי להשתמש בכרטיס שמחייב מייד ולא מספר חודשים אחרי, כשכבר שכחת שהיית בחו"ל.

pixies
אחראי תחום HTPC
אחראי תחום HTPC
נתן תודות: 779 פעמים
קיבל תודות: 2302 פעמים

נושא שלא נקרא #20 

השוטף+60 דווקא נחשב יתרון. למשל, אם אתה טס מטעם העבודה, יש לך מספיק זמן לקבל החזר על ההוצאות בחו"ל עד שתחוייב בפועל.
אבל כן, עלולים גם "לשכוח" מההוצאות שפתאום מחוייבות הרבה זמן אחרי הטיול.

לגבי הכרטיסים השונים שיש אצלך, הייתי מתקשר למוקד החברה של כל אחד מהם ושואל ספציפית מהי עמלת ההמרה.
למי שלא היה בטוח, עמלת ההמרה של 2.3% היא מהשער היציג.
לדוגמא, אם קניתם משהו ב-100 יורו והשער היציג הוא 4.0 ש"ח, תחוייבו ב-409.2 ש"ח. ה-9.2 ש"ח אלו הם ה-2.3%.
יש לזכור שבמשיכת מזומן בכספומט בחו"ל העמלה גבוהה הרבה יותר, ולכן עדיף להכין קצת מזומן מראש בצ'יינג' בארץ או למשוך בכספומט ישראלי של בנק לאומי, הנותן שער ממש טוב וללא עמלות ללקוחות כל הבנקים.
"החלפתי כבל דיגיטלי ונפתח לי הסאונד"

liorp
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 169 פעמים
קיבל תודות: 205 פעמים

נושא שלא נקרא #21 

הכספומט של לאומי לוקח עמלה, הוא לא מוכר בשער יציג, אלא בשער גבוה יותר, אבל זה שער דומה מאוד לזה של החלפנים ברחוב.
הוא נותן את הכסף בשטרות של 50 (אירו/דולר).

עמלות המרה (לא בכספומט) משער יציג:
לאומי קארד 3%
ישראכרט 2.3%
כאל 2.8%

בכרטיס כאל פליי קארד שכל אחד יכול להוציא יש הנחה של 50% בעמלת ההמרה, כלומר היא תצא 1.4%. מצד שני נדמה לי שזה דיינרס עם אופציה למאסטרקארד עם ספרות לא בולטות שהוא לא בטוח בינלאומי. צריך לבדוק עם כאל.

ואחרי הכל חשוב לזכור שהפרש של 1.3% הוא בסך הכל 13 ש"ח על כל 1000 ש"ח.

pixies
אחראי תחום HTPC
אחראי תחום HTPC

נושא שלא נקרא #22 

liorp כתב:הכספומט של לאומי לוקח עמלה, הוא לא מוכר בשער יציג, אלא בשער גבוה יותר, אבל זה שער דומה מאוד לזה של החלפנים ברחוב.
...
עד כמה שידוע לי, השער אכן הוא כמו של הצ'יינג'ים (וזול בכמה אגורות מהדואר, בדקתי עכשיו), אבל אין עמלה נוספת כלשהי - זוהי "שבירת שוק" שהם עשו לפני כשנה בערך. ראה בלינק הראשון. האם יש שקר בפרסום ובכל זאת נגבית עמלה נוספת?

שערי מט"ח בבנק לאומי:
https://www.leumi.co.il/Campaign/ATM_currency/39492

שערי מט"ח בבנק הדואר:
http://www.israelpost.co.il/postcurrency.nsf

היתרון לעומת הצ'יינג'ים או הדואר הוא שלא צריך להוציא קודם מזומן בשקלים ואז לבוא אליהם, אלא פשוט מושכים ישירות את המט"ח.
גילוי נאות - עוד לא ניסיתי למשוך בעצמי, כי יש ליד הבית שלי כספומט המוציא רק דולרים ולא יורו, ועד עכשיו הייתי צריך רק יורו. יש גם צ'יינג' ליד הבית, אז אני נאלת למשוך שקלים ואז ללכת אליו בשביל יורו.

לגבי העמלות בכרטיסי האשראי, הרשימה שלך נכונה, אבל כאמור, יש כרטיסים מיוחדים של אותן חברות הנותנים שערי המרה נמוכים יותר כמו 1% מהשער היציג של הייטק זון, שהוא כרטיס אשראי המונפק ע"י חברת כ.א.ל.

liorp
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #23 

עמלה מבחינתי זה ההפרש בין השער היציג לבין השער שלאומי מוכרים בו.
אין עמלה נוספת, קניתי בעבר יורו בכספומטח, החסרון לעומת החלפנים, שמקבלים בלאומי רק שטרות גדולים של 50.

ההבדל הוא שלפליי קארד של כאל כל אחד יכול להצטרף, בניגוד להייטקזון.

Doli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #24 

חברים תודה לכם על המידע, אך כפי שכבר רשמתי, השימוש במזומן אינו רלוונטי עבורי כי אני לא מעוניין להתנהל עם מזומנים בחו"ל.
כרטיס הייטק זון- גם לא רלוונטי עבורי מכיוון שאינני עןבד הייטק. הבנק טרם חזר אליי עם תשובות מפורטות לגבי עמלות האשראי בחו"ל / פתיחת חשבון המט"ח, אך נראה שלפחות מבחינת האשראי- אין שום הטבה , בניגוד למה שכמה חבר'ה רשמו פה, שישנה הטבה בעמלת המרה.

Nemesis
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 30 פעמים
קיבל תודות: 453 פעמים

נושא שלא נקרא #25 

מה זאת אומרת אין שום הטבה? לפי איזה שער הם מחליפים?

Doli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #26 

Nemesis כתב:מה זאת אומרת אין שום הטבה? לפי איזה שער הם מחליפים?
...
זה עוד בבדיקה יותר מעמיקה מול הסניף וחברת ישראכרט, אבל ככל הנראה עמלת ההמרה הרגילה של כל כרטיסי ישראכרט - 2.3% על השאר היציג, כפי שאחד החבר'ה הסביר פה בעמוד הראשון. לא ביררתי איתם לפי איזה שער, אני אסמוך על ההסבר שניתן פה, רק שאלתי האם יש הטבה כלשהי באיזשהו היבט בעת רכישה בחו"ל, נאמר לי שככל הנראה שום הטבה Whatsoever.

יש לי הטבה בחשבון "הוט" שהיא פחות רלוונטית עבורי כי אני לא אצטרך מזומן- קנייה של עד 2000$ בשנה ללא עמלות המרה.

pixies
אחראי תחום HTPC
אחראי תחום HTPC

נושא שלא נקרא #27 

זה באמת קצת גלש מהנושא, אבל הכוונה הייתה לקצת מזומן עבור קניות קטנות בדוכנים, טיפים וכו.
ברור שאת רוב הקניות עדיף לעשות בכרטיס האשראי - כזה שנותן שער המרה טוב, כמובן.

Doli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #28 

pixies כתב:זה באמת קצת גלש מהנושא, אבל הכוונה הייתה לקצת מזומן עבור קניות קטנות בדוכנים, טיפים וכו.
ברור שאת רוב הקניות עדיף לעשות בכרטיס האשראי - כזה שנותן שער המרה טוב, כמובן.
...
אני לצורך העניין לא משתמש כלל במזומן בארץ, נמנע ככל שניתן. אני נגד השיטה הזו , לא אוהב אותה וחושב שהיא לא יעילה ורוויות סיכונים. על אחת כמה וכמה בחו"ל, שם יש כייסים וחוסר התמצאות במטבע המקומי מה שיכול לגרום לבלבול ותסבוכת בעת תשלום / קבלת עודף .

liorp
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #29 

Doli כתב:חברים תודה לכם על המידע, אך כפי שכבר רשמתי, השימוש במזומן אינו רלוונטי עבורי כי אני לא מעוניין להתנהל עם מזומנים בחו"ל.
כרטיס הייטק זון- גם לא רלוונטי עבורי מכיוון שאינני עןבד הייטק. הבנק טרם חזר אליי עם תשובות מפורטות לגבי עמלות האשראי בחו"ל / פתיחת חשבון המט"ח, אך נראה שלפחות מבחינת האשראי- אין שום הטבה , בניגוד למה שכמה חבר'ה רשמו פה, שישנה הטבה בעמלת המרה.
...
כרטיס כאל פליי קארד יכול להתאים לך - הוא מיועד לכולם ונותן עמלת המרה של 1.4% על השער היציג. ברר עם כאל.

Doli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #30 

liorp כתב:
...
...
כרטיס כאל פליי קארד יכול להתאים לך - הוא מיועד לכולם ונותן עמלת המרה של 1.4% על השער היציג. ברר עם כאל.
...
אין הרבה מידע באתר, אך ישנה עלות חודשית של 20 שקלים דמי כרטיס- לא נשמע משתלם כ"כ. שנית, הבנתי שיש בעיה בשימוש עם כרטיסים מסוג דיינרס ואמריקן אקספרס, כמו בארץ, לא כולם מכבדים אותם.

שלח תגובה

חזור אל “ללא קשר”