האם מטחנת EUREKA משתווה לCOMPAK? )(ואיך היא בהשוואה ל GRAF )

פורום מכונות קפה ידניות (לא אוטומטיות), ומטחנות קפה
odpr (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 3 פעמים

האם מטחנת EUREKA משתווה לCOMPAK? )(ואיך היא בהשוואה ל GRAF )

נושא שלא נקרא #1 

שלום,
שהייתי בסאפורה הציעו לי את המטחנה של אוריקה, רציתי לדעת כיצד היא משתווה ל קומפק?
והאם היא טובה יותר מהגארף?
במידה וכן יש איזה דגם מומלץ? או שכולם זהים פחות או יותר?

תודה

kohengil
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 22 פעמים
קיבל תודות: 15 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

היי,

אני רואה שאין ממש מישהו שיכול להשוות. גם אני לא.
אני רק יכול להעיד שאני מאד מרוצה מהמטחנה של אוריקה. אחידות, מהירות, דיוק, קלות ניקוי ורמת רעש. מרוצה לחלוטין. אני גם מאד אוהב שהיא קטנה ולא תופסת את כל המקום המטבח. אני אישית בחרתי בדגם הכרום. לא היה אותו בארץ אז הזמנתי מאיטליה.
היא קצת מגיישת אם זה מהווה עבורך שיקול.

aviadrub
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 62 פעמים
קיבל תודות: 11 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

ראיתי ש- ROCKET הוציאו מטחנה חדשה בשם FAUSTINO, שווה בדיקה.

שוקל בחיוב לרכוש אותה.

RuslanAbramov
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
שם מלא: Ruslan Abramov
נתן תודות: 109 פעמים
קיבל תודות: 134 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

על הנייר הקומפאק עדיפה כי הסכינים גדולות יותר בכ8 מילימטרים אבל בעיניי זאת לא אינדיקציה מספיק טובה.
צריך לבדוק את עניין האגירה
את עניין הכיוון לדעתי האוריקה יודעת לנעול את מצב הסכינים ככה שנוח לפרק ולנקות אותה מבלי לאבד את הכיוון.

אאאאריאל
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 27 פעמים
קיבל תודות: 32 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

גם אני לא יכול להשוות רק להעיד בטובת ה Eureka (שאגב קניתי גם בזכות עזרתו של @kohengil תודה !!)
קניתי את דגם ה Specialita ואני מרוצה עד הגג. מעבר לזה שהיא מטחנה פשוט יפהפיה , הטחינה שלה מעולה, עקבית, שקטה יחסית ובדגם שלי אני חושב שפתרו את עניין ההתגיישות. יצא אגב דגם חדש לפני מספר חודשים ששווה לבדוק. קניתי אותה ב Elektros שזו חנות איטלקית. השירות היה מצוין ובזה אני מתכוון ששאלה ששאלתי את Gianni מהחנות זכתה לתשובה מפורטת שעזרה לי בבחירת הדגם הנכון לי.
מאוד ממליץ על המטחנה הזאת. מאוד .
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

ofirbl
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
קיבל תודות: 21 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

לי אישית יש rocket fausto שבמקור מיוצרת ע״י eureka והיא פשוט מטחנה מדהימה! טחינה אחידה ועקבית, אין גיוש, פיצ׳רים שימושיים

Gyp
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #7 

שלום לכולם,

הייתה לי מטחנת גראף CM800 שהפסיקה לעבוד אחרי מספר שנים של שירות טוב.

אחרי סקר מעמיק בחרתי ב-Eureka, הדגם הקלסי. זוהי מכונה בעלת שם ומוכרת באיכותה. אני מסכים עם kohengil: " אחידות, מהירות, דיוק, קלות ניקוי ורמת רעש" וגם קטנה, חזקה ומראה נחמד. לא נתקלתי בבעיה של ההתגיישות.

עד כה, אני מאוד מרוצה ממנה. עם ה-גראף הייתי רוצה לפעמים חצי דרגות של טחינה. ב-Eureka, יש כל הדרגות, למרות שהכפתור קטן ולא הכי קל לדייק. זאת יכולה להיות בעיה מסוימת אם רוצים להשתמש בו בזמן לטחינה לאספרסו ולפילטר למשל. אבל לאספרסו זה מצוין.

בקשר ל-Fausto, אני שמח לקרוא שהיא פועלת מצוין כי מחירה היא בארץ כ-4900₪ לעומת 1900₪ עבור Eureka.

ofirbl
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
קיבל תודות: 21 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

@Gyp
·
המחיר של ה fausto בארץ מאוד מאוד גבוה, תבדוק באתרים האיטלקיים ותראה שאפשר לחסוך מעל ל 1500 שקל בקנייה מחו״ל.
בכל מקרה זו מטחנת פרימיום והמחיר בהתאם

Gyp
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #9 

לא אמרתי שה-Fausto לא שווה את מחירה, רק שזה מחיר יקר, לפחות בארץ.

odpr (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #10 

תודה לכל המייעצים.
האוריקה specilita עושה את דרכה מאיטליה :)
מכאן רק נשאר להגיד שאני מוכר את הגראף שלי שהיא במצב מעולה, כמו חדשה ובשימוש חצי שנה בערך.
מי שמעוניין במחיר של 500 שח.

kohengil
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #11 

איזה כיף לשמוע, שהיה בהצלחה!
אל תשכח לחזור לשרשור הזה ולספר לנו איך אתה מתרשם מהאוריקה שלך.
:wink:

odpr (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #12 

הגיע!
לצערי הרב המכונה שבקה חיים אחרי דקה ובזה תם הסיפור שלה. ( הייתי צריך לשים לב שהיא מיוצרת באיטליה, ומה להם ולאמינות)
מעבר למראה יפה, אין הרבה מה לספר על הדבר הזה.
במקביל בזמן הטחינה (שזה עבד דקה) זה פיזר כמויות של קפה לכל עבר, מזעזע. (לא ברור לי איך אף אחד לא מדבר על זה)
היא אכן שקטה למי שתוהה.

מספר שאלות:

1) איך להתקדם? שלחתי מייל לחנות באיטליה. לא ברור עכשיו מה הנוהל עם המכס? עם המשלוח?
2) יש יבואן בארץ שאפשר לתקן אצלו תחת אחריות עולמית אולי? (שׁזה גם מעצבן כי המוצר חדש לגמרי)
3) וגם נניח אם יחליף לאחת חדשה, לא בטוח שכדאי, עם כזה מפגן ״אמינות״ אולי עדיף לוותר על זה?
4) ומעניין אותי למי שכן משתמש בה איך הוא פותר את הבעיה של הליכלוך של כל השיש בזמן הטחינה? (מעבר ל30% עף לכל עבר, ממש חבל על הקפה...)

אשמח לעזרה כלשהי.
חג שמח :)

kohengil
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #13 

אני מופתע מאד שהמכונה שבקה חיים. פעם ראשונה שאני שומע על כזה מקרה. יכול להיות שזה פיוז?

הקפה המתפזר קשור לחשמל סטטי. המכונה שלך לא מוארקת כראוי. אני מניח שאתה משתמש בכבל המקורי ללא הארקה.
בנוסף יש שיטה שמוסיפים מעט לחות לפולי הקפה, זה מנטרל חשמל סטטי. שים לב, זה לא במקום הארקה, זה בנוסף. חיפוש קצר בפורום ובאינטרנט ותגלה שזה לא רק באוריקה.
דבר עם החנות, עדיף להתקשר, אני משוכנע שימצא פתרון שתהיה מרוצה ממנו. וכן, אם אתה מחזיר את המוצר יש דרך להזדכות על המס.

שמור על החיוך ושיהיה חג שמח :)

bitfield
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 34 פעמים
קיבל תודות: 35 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

@odpr
·מצטער לשמוע על הבעיה במטחנה, מסכים עם קודמי שזה לא סוף פסוק. אצלי המטחנה עובדת כעשר שנים והיא מצויינת. אין סיבה להשמיץ את התוצרת האיטלקית בגלל מקרה אחד.

odpr (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #15 

bitfield כתב:@odpr
·מצטער לשמוע על הבעיה במטחנה, מסכים עם קודמי שזה לא סוף פסוק. אצלי המטחנה עובדת כעשר שנים והיא מצויינת. אין סיבה להשמיץ את התוצרת האיטלקית בגלל מקרה אחד.
...
לצערי הרב התוצרת האיטלקית בעייתית וראיתי את זה לא פעם.
שקניתי את מכונת הקפה שלי, ישר מהקופסה היה חסר גומי של רגלית באחד הצדדים, עד עכשיו המכונה מחליקה מעט על השיש כל פעם שאני סוגר את הפורטפילטר.( מאוד מבאס)
( למרות כל מיני טריקים שעשיתי למזער את זה)

שלח תגובה

חזור אל “מכונות קפה ידניות ומטחנות”