זקוק ליעוץ והמלצות עבור רסיבר חדש למערכת קולנוע ביתית

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
FastandFurious
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 899 פעמים
קיבל תודות: 550 פעמים

נושא שלא נקרא #91 

לא משנה:D
Denon X4800H
speakers Klipsch THX
Subwoofer PSA Ev1813
Zidoo Z1000 Pro
Lg C1 83

avihuli
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1376 פעמים
קיבל תודות: 1230 פעמים

נושא שלא נקרא #92 

yaronkle כתב:עדכון: חיים מ- סטריאו סטאר אירח אותי אתמול עבור בדיקת Yamaha 685 וביצוע השוואה ל 6015 Marantz.
למדתי כמה דברים חדשים שלא ידעתי. תודה חיים!

ה- Yamaha מכיל יותר פיצרים מכל שאר הרסיברים. בין היתר יש לו Paragraphic EQ מרשים המאפשר גמישות בתדרים, עוצמות ו- Q.
מצבי DSP רבים כגון Movies - Action, SciFi...
עם רמקולים בהירים הרסיבר נשמע מתכתי ולא נעים. רק לאחר משחק ממושך עם ה- EQ הגעתי לתוצאה סבירה.
כשעברתי ל- Marantz עם אותם רמקולים הבנתי שבזבתי יותר מדי זמן על ה- Yamaha.

נכון לעכשיו ההתלבטות בין Denon X2500H ל- Marantz 5013
...
הי, רק כמה שאלות מכוונות לפני שתקבל החלטה כי מניסיון שלי עם הימהה, התוצאה הייתה מאוד מהירה עבורי אבל כל אחד והחוויה שלו... (Y)

שאתה רושם משחק ממושך, מניח שלא ישבת ימים אלא כמה שעות בודדות בשביל להגיע לתוצאה שרצית. האם מגוון היכולת והפיצ'רים לא מהווה עבורך נקודת זכות נוספת מול רסיברים אחרים שהנ"ל אינו קיים בהם ? זאת כמובן בתמורה לכמה שעות השקעה מצידך להגיע לתוצאה שאתה רוצה עם הרמקולים הנוכחיים...

האם במרנץ, יש את האפשרות "למשחקים" וגמישות שאתה מחפש, במידה ואצלך בבית התוצאה לא תהיה משביעת רצון כמו ששמעת בחנות ?

שואל שוב, מדוע אתה נשאר עם הרמקולים הנוכחיים כאשר יש "פרוצדורה" בשביל להביא אותם למקום שהם נשמעים לך טוב ? לא עדיף להחליף גם את הרמקולים לכאלה שיתקנו לך תוצאה טבעית טובה יותר לאוזנייך באיך שהם נשמעים ישירות מהקופסא ?

ולשאלתך, הייתי לוקח את הרסיבר שנותן לי הכי הרבה תמורה תחת אותו סכום כסף נתון (ואולי משקיע עוד טיפה מאמץ לקנות משהו מעבר לפופיק על מנת שזה יוכל לשרת אותי לא מעט שנים).

תתחדש ואני רואה שאתה נהנה מהמסע... 8)
Main 7.1.2: LG 77C9, Yamaha RX-A2050, Emotiva BasX A-150, Yamaha BD-A1020, Tronsmart Vega S95 Telos, Wii.
SVS ULTRA Bookshelf / Center, Focal Bird, M&K M40T, SVS Prime Elevation, SVS SB-3000.

Bedroom: LG 55EG910Y | Media Room: in progress

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 306 פעמים
קיבל תודות: 636 פעמים

נושא שלא נקרא #93 

avihuli כתב:
...
...
הי, רק כמה שאלות מכוונות לפני שתקבל החלטה כי מניסיון שלי עם הימהה, התוצאה הייתה מאוד מהירה עבורי אבל כל אחד והחוויה שלו... (Y)

שאתה רושם משחק ממושך, מניח שלא ישבת ימים אלא כמה שעות בודדות בשביל להגיע לתוצאה שרצית. האם מגוון היכולת והפיצ'רים לא מהווה עבורך נקודת זכות נוספת מול רסיברים אחרים שהנ"ל אינו קיים בהם ? זאת כמובן בתמורה לכמה שעות השקעה מצידך להגיע לתוצאה שאתה רוצה עם הרמקולים הנוכחיים...

האם במרנץ, יש את האפשרות "למשחקים" וגמישות שאתה מחפש, במידה ואצלך בבית התוצאה לא תהיה משביעת רצון כמו ששמעת בחנות ?

שואל שוב, מדוע אתה נשאר עם הרמקולים הנוכחיים כאשר יש "פרוצדורה" בשביל להביא אותם למקום שהם נשמעים לך טוב ? לא עדיף להחליף גם את הרמקולים לכאלה שיתקנו לך תוצאה טבעית טובה יותר לאוזנייך באיך שהם נשמעים ישירות מהקופסא ?

ולשאלתך, הייתי לוקח את הרסיבר שנותן לי הכי הרבה תמורה תחת אותו סכום כסף נתון (ואולי משקיע עוד טיפה מאמץ לקנות משהו מעבר לפופיק על מנת שזה יוכל לשרת אותי לא מעט שנים).

תתחדש ואני רואה שאתה נהנה מהמסע... 8)
...
.
אני מניח שעם כל מערכת יש זמן שצריך לקחת כדי להכיר את האפשרויות, יש כאלו שיותר מורכבות ויש פחות. אבל אני חושב שנקודת ההתחלה צריכה להיות טובה, כלומר שבהאזנה הראשונה לפני השיפורים והכיולים אתה אומר לעצמך "זה מה שאני מחפש" .

אם הוא כבר היה מרוצה מהרמקולים שלו עד כה (ונכון שהרמקולים זה העיקר), אולי הפעם זה באמת עניין של התאמה לרסיבר.

מצבי dsp לדעתי זה משהו שדי מיותר היום. לא הייתי נותן נקודות זכות רק בגלל פיצ'ר כזה.

אם מה שחשוב זה upmix מ 2.0 גם דנון עושה את זה.

evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 112 פעמים
קיבל תודות: 305 פעמים

נושא שלא נקרא #94 

yaronkle כתב: עם רמקולים בהירים הרסיבר נשמע מתכתי ולא נעים. רק לאחר משחק ממושך עם ה- EQ הגעתי לתוצאה סבירה.
כשעברתי ל- Marantz עם אותם רמקולים הבנתי שבזבתי יותר מדי זמן על ה- Yamaha.
...
·

הtarget curve הטיפוסי של Audyssey מוריד קצת מהגבוהים ובכך מרכך את הסאונד (הסבר). אז אם לא שמעת את שני הרסיברים במצבי Direct, זה כנראה ההסבר. בכל מקרה, מבחני האזנה לא עיוורים ללא שום בקרות מהסוג שעשית הן בזבוז זמן מוחלט.

yaronkle (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ירון קליין
נתן תודות: 186 פעמים
קיבל תודות: 290 פעמים

נושא שלא נקרא #95 

ביצעתי השבוע Shootout שני בין Marantz SR5013 ל- Denon X2500H ב- Crossover השבוע רכשתי את ה- Marantz SR5013.

מבחינת features הדגמים זהים. כל מה שנשאר לבדוק זה למי אני מתחבר יותר. נבחרה חנות שונה מה- Shootout הקודם. שוב הקפדה על רמקולים Klipsch קרובים לשלי.

הסברים לגבי הבדיקות שבוצעו בחנויות השונות: המקור היה ה- MiBox שלי שהזרים מ- DOK שלל תכנים בעזרת VLC ו- Kodi. סלקום טיוי Netflix, Amazon TV. התכנים היו מ- DTS-HD, ל סטריאו, אפילו תוכן לא איכותי. אטמוס לא נבדק מכיוון שהסטאפ שלי 5.1 וההשפעה כנראה תהיה מינורית.
בדקתי חדשות, סצנות מסרטים (הסרט המלא הורד מראש), סדרות, סדרות ב- Streaming ועוד.
בכל המקרים התחלתי עם בדיקת Levels לוודא שכל הרמקולים מחוברים והעוצמות תקינות. בחנות אחת הייתה בעיית מגעים באחרת FL ו- FR היו הפוכים.
בכל המקרים התחלתי מ- Flat וכשלא הייתי מרוצה (לפעמים זה היה מיידי) עברתי לכיול עצמי או אוטומטי (לא בכל מקום היה אפשרי).

ב- Shootout האחרון היה גם TVIX וה Setup אפשר ביצוע בדיקות AB בלחיצת כפתור.
התחלתי עם ה- TVIX והרסיברים במצב Pure ועצמת קול זהה. ואחר כך עברתי ל- MiBox.
אהבתי איך שה- Marantz נשמע. יותר בשר וסמכותי לעומת ה- Denon. למראת שקיים הפרש מחירים לא מבוטל בין הרסיברים מה ששמעתי קלע לטעמי. לא יכולתי להתפשר. חשוב לציין שרועי מ- Crossover פנה אלי בפרטי כבר מתחילת השרשור וענה על השאלות בפרטי. כמו כן הוא הציע את המחיר הכי אטרקטיבי .

כשחיברתי את הרסיבר לראשונה בבית הוא נשמע טוב. לאחר כיול, נשמע טוב מאד ולאחר הגברה של 4.5db לאחוריים ו- 1db ל- סנטר, נשמע מצויין.
נכון לעכשיו מאד מרוצה מההחלטה. במסגרת התקציב רכשתי את המוצר שעונה על כל הדרישות ונשמע מצויין בסלון שלי עם הרמקולים שברשותי.
עדיין לומד את היכולות שלו. אעלה רשמים ותובנות בהמשך.

זו ההזדמנות להודות לחנויות המתמחות שביקרתי בהם. החברה בחנויות מקצוענים עם הרבה סבלנות ורצון לעזור.
וכמובן תודה לחברי הפורום שעזרו רבות.

avihuli
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1376 פעמים
קיבל תודות: 1230 פעמים

נושא שלא נקרא #96 

תתחדש !!
Main 7.1.2: LG 77C9, Yamaha RX-A2050, Emotiva BasX A-150, Yamaha BD-A1020, Tronsmart Vega S95 Telos, Wii.
SVS ULTRA Bookshelf / Center, Focal Bird, M&K M40T, SVS Prime Elevation, SVS SB-3000.

Bedroom: LG 55EG910Y | Media Room: in progress

FastandFurious
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 899 פעמים
קיבל תודות: 550 פעמים

נושא שלא נקרא #97 

תתחדש ותהנה אין כמו רכישה מושכלת
Denon X4800H
speakers Klipsch THX
Subwoofer PSA Ev1813
Zidoo Z1000 Pro
Lg C1 83

mescaline
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 57 פעמים
קיבל תודות: 143 פעמים

נושא שלא נקרא #98 

ואת זה אמרתי לפני 7 דפים...

רסיבר טוב ישר מהקופסא ישמע טוב יותר גם אם תהפוך את הצורה של דנון עם הכיול האלוהי שלו

זה לא משנה, אם ההגברה לא איכותית לא תקבל סאונד טוב

yaronkle (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ירון קליין
נתן תודות: 186 פעמים
קיבל תודות: 290 פעמים

נושא שלא נקרא #99 

@mescaline
·
אני לא מסכים עם המשפט שרסיבר טוב יישמע טוב יותר ישר מהקופסא
כאמור, בדקתי את ה Yamaha 685 (המלצת על 485) ולא אהבתי איך שנשמע גם לאחר כיולים.

מי שרוכש צריך לאהוב איך שהרסיבר נשמע ושיהיה חיבור.

turbine
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 23 פעמים

נושא שלא נקרא #100 

רק כדי להתעדכן...איך אף אחד לא הציע אונקיו ?
הם כבר לא פונקציה ?

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”