פרטים לגבי הזמנת מכונה מחו"ל

פורום מכונות קפה ידניות (לא אוטומטיות), ומטחנות קפה
DoronKofler
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

@ozeltzex
·
זה בדיוק העניין. הם פנו אליי לגבי אפשרות הזיכוי במע"מ היות ואספתי את המכונה באיטליה. כבר הייתי מוכן לבצע את ההחזר במע"מ מול הרשויות בשדה התעופה כפי שנהוג לגבי החזרי מע"מ לתיירים. אבל היות והם פנו אליי וסיפקו עם המכונה חשבונית עם מע"מ אפס, על הסכום הנמוך ללא המע"מ הבנתי שהם לא גבו. עכשיו בחיוב הכרטיס אני רואה שגבו.

ozeltzex
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 72 פעמים
קיבל תודות: 402 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

@DoronKofler
·

מציע לך להתקשר לשם ולבקש את קרלו. אין מצב שהוא ינפנף אותך.
קח בחשבון שגם אם ימציא חשבונית חדשה, יכול להיות שמאוחר מדי לקבל זיכוי. שווה לבדוק אפשרות לזיכוי רטרואקטיבי, אבל גם ככה המקומות האלה בקושי מתפקדים כשאתה שם, לא בטוח שמישהו יגיב על זה בכלל. תנסה מה כבר יכול להיות

DoronKofler
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #18 

אז הבטחתי לעדכן.

בהצעתו של אופיר (ozeltzex) התקשרתי אל קרלו שענה כבר בצלצול הראשון. ההסבר הוא כזה, אם אתם רוכשים את המכונה באיטליה תקבלו חשבונית שאינה מציינת את המע"מ. את החשבונית יש להציג לפקיד המכס בשדה התעופה באיטליה שחותם את חותמת הפטור ממע"מ האיטלקי.
לאחר מכן שולחים את החשבונית אליהם והם שולחים זיכוי לאמצעי התשלום. אחרת אין להם שום דרך לדעת שאני לא תושב האיחוד האירופי.
האמת, מאוד הגיוני. אבל מי חשב על זה בכלל.
בכל אופן קיבלתי תשובה שריצתה אותי. אני מרוצה מאוד מהעיסקה. משתלמת מאוד בהתחשב שיצאתי עם קצת יותר מ 40% הנחה.

ilanafri
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 41 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

מניח שאתה לא הזר הראשון שנכנס לחנות ורוכש מהם ואם במהלך הקנייה ציינת שאתה לא תושב איטליה כן הייתי מצפה לשימת לב מצד המוכר ליידע אותך בתהליך זיכוי המע"מ מה שהיה חוסך ממך גם את העלות הזו.

אישית אף פעם לא רכשתי מהם אבל יצא לי להתכתב עם קרלו שענה תמיד בצורה נעימה ומקצועית.

Benzi1
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #20 

DoronKofler כתב:אז הבטחתי לעדכן.

בהצעתו של אופיר (ozeltzex) התקשרתי אל קרלו שענה כבר בצלצול הראשון. ההסבר הוא כזה, אם אתם רוכשים את המכונה באיטליה תקבלו חשבונית שאינה מציינת את המע"מ. את החשבונית יש להציג לפקיד המכס בשדה התעופה באיטליה שחותם את חותמת הפטור ממע"מ האיטלקי.
לאחר מכן שולחים את החשבונית אליהם והם שולחים זיכוי לאמצעי התשלום. אחרת אין להם שום דרך לדעת שאני לא תושב האיחוד האירופי.
האמת, מאוד הגיוני. אבל מי חשב על זה בכלל.
בכל אופן קיבלתי תשובה שריצתה אותי. אני מרוצה מאוד מהעיסקה. משתלמת מאוד בהתחשב שיצאתי עם קצת יותר מ 40% הנחה.
...
מה עם שקלול האחריות\שקט נפשי במחיר אם אתה קונה בארץ? אם תהיה בעיה קשה תתחיל לשלוח לאיטליה תמכשיר?
·

DoronKofler
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #21 

@Benzi1

הרנציליו סילביה שהבאתי היא מכונה שהטכנולוגיה שלה פשוטה יחסית. אין יותר מדי אם בכלל אלקטרוניקה. הסיכוי לתקלה נמוך וגם אם כן ההפרש שווה את המחיר לדעתי.
החברה שרכשתי ממנה הינה חברה ידועה ואני מאמין שבמידה של תקלה נגיע להסדר מסויים. פורסמו כאן מספר מקרים של תקלה והחברות בחו"ל שלחו חלקים וסייעו לקונים בפתרון תקלות.

אבל זה אני, אחריות ושקט עולים כסף ובקטע הזה כל אחד לפי הרגשתו.

שלח תגובה

חזור אל “מכונות קפה ידניות ומטחנות”