הסאב לא מקבל אות מהרסיבר - נרכש ANTHEM MRX 720

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
Gad007
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 27 פעמים
קיבל תודות: 82 פעמים

נושא שלא נקרא #211 

RanMoyal כתב:
...
...
זה משפט המפתח ויקטור.

העובדה שיש מערכות כיול שהן משמעותיות טובות יותר מ- ARC (והקשבתי גם לגירסה החדשה שלהם, אל מול הישנה) ואני יכול לחשוב על 3 מערכות כאלה, זה לא בהכרח אומר שהן יתפקדו טוב יותר אצלך.

נזרקים כאן הרבה דברים בשירשור, לרבות איזכור של פילטרים דיגיטלים הקיימים במערכות שונות, מבלי להבין את המשמעויות של אותם פילטרים ואת היכולות של המשתמש הממוצע לגשת ולהתעסק באותם פילטרים, אלא סתם מתוך קריאה באיזה שרשור. זה בהחלט לא דבר טריוויאלי.

הרעיון הוא לבחון את המערכות הללו באותו חלל, באותו פרק זמן, עם אותה אלקטרוניקה, עם אותו תוכן והקפדה על אותו ווליום ולא, אין כל ערך "למסקנות" הנטענות, אלא מדובר בסתם עוד חוויה.

רן
...
·

מבחינת R&D, לא חושב שיש מתחרה לחברה שכל עיסוקה זה מערכות כיול כמו DIRAC. למשתמש אין ממש צורך להתעסק עם פילטרים. אצלי אני פשוט הורדתי את הפילטרים המומלצים מאתר NAD, אחד עבור המרקולים והשני עבור הסאבים, וללא שום שינוי בעקומות, התוצאות בדיוק לטעמי. הדגשה של הבאסים ומעט ריסון של הגבוהים. ב NAD אצלי יש 6 סלוטים פנויים לטעינת פילטרי DIRAC שונים. אני כרגע עובד על פילטרים לפי סגנון מוסיקה. למשל מוסיקת רוק קצת לוקה בחסר בתחום הנמוך בהשוואה לבלוז או ג'אז. זה פיצ'ר מאד נוח. אני לא יכול לחכות לגרסת BASS MANAGMENT שאמורה לצאת בסוף השנה לפי מה ש DIRAC הבטיחו. מקווה שיהיה שיפור מורגש שיצדיק את ה 400 דולר שאני הולך להוציא על זה.

בתמונה זה רשימת החברות שעושות שימוש ב DIRAC LIVE במוצרים שלהם. אני מאמין שיום אחד, דנון, או לפחות מרנץ ינטשו את אודיסי לטובת DIRAC. מבחינתי אם ימהה יעשו את זה, זה יהיה מושלם, כי אני מאד אוהב את הסאונד ומצבי ה DSP של ימהה, אבל דיי מאוכזב ממערכת הכיול שלהם, שהם מתעקשים להמשיך איתה.

דנון ומרנץ (שהם אותה חברת אם) יכולים למשך להציע אודיסי XT32 ברסיברי הכניסה שלהם, ולהציע DIRAC ברסיברי הי אנד שלהם, גם אם בצורת אפשרות שדרוג בתשלום. אין בעיה שאותו פרוססור יאפשר תמיכה גם באודיסי וגם בדיראק, רק לא באותו הזמן. עבור דיראק רק צריך מעבד DSP חזק ויותר זכרון פנימי, כי להבדיל מאודיסי שמבססת על פילטרי IIR , דיראק משלבת IIR עם FIR וזה מצריך כוח עיבוד חזק בגלל השהיה גבוהה באות.

מעניין יהיה לדעת איך DIRAC בהשוואה ל ROOMPERFECT או המערכת של TRINOV שגם היא נמכרת בשוק המקצועי לאולפנים.

RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 611 פעמים

נושא שלא נקרא #212 

Gad007 כתב:
...
...
·

מעניין יהיה לדעת איך DIRAC בהשוואה ל ROOMPERFECT או המערכת של TRINOV שגם היא נמכרת בשוק המקצועי לאולפנים.
...
עם Dirac אני משחק כבר הרבה שנים ויצא לי להתנסות עם המערכת שלהם, עם מספר לא מבוטל של מכשירים. כתבתי על זה עוד לפני כ- 4 שנים כאן:
https://www.hometheater.co.il/modules.p ... sc&start=0

ואכן השוויתי בין 3 המערכות של Dirac, Lyngdorf ו- Trinnov אצלי בבית במשך ימים ארוכים אך לא מזמן ויש כאן לא מעט אנשים, אשר שמעו אצלי את ההבדלים בין המערכות השונות.

יש בין שלושת המערכות הללו הבדלים ניכרים ואני בהחלט מתכוון לכתוב על כך באריכות בימים הקרובים שיהיה לי קצת יותר זמן.

רן

FastandFurious
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 901 פעמים
קיבל תודות: 550 פעמים

נושא שלא נקרא #213 

@RanMoyal
·רן אתה בן אדם נדיר 😊
אני מחכה להתרשמות ולרשמים זה מאוד מעניין אותי

Gad007
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #214 

היום למשל שוב נדהמתי מהשיפור ש DIRAC LIVE בכיול מלא עד ל 20 קילו עושה. האזנתי לשיר RIDERS ON THE STORM של ה DOORS שאני דיי מכיר. בתחילת השיר יש אפקט של גשם ורעם. היום בפעם הראשונה השיר התנגן בבחירה אקראית ולאחר ששדרגתי לגרסת DIRAC המלאה וביצעתי כיול. מיד הרגשתי משהו שונה. אפקט הגשם תמיד נשמע לי כאעש לבן שאני יודע שזה גשם. הפעם הוא נמשע ממש כמו גשם אמיתי שגרם לי לבדוק אם החלון פתוח ויורד מבול בחוץ. להבדיל מללא DIRAC, אני הפעם ממש מסוגל לספור את טיפות הגשם ולא לשמוע רעש לבן שמזכיר גשם... מדהים שזה יוצא מהקלטה משנות ה 60.

הסוד הגדול של DIRAC זה כיול פאזות ברזולוציית תדר גבוהה ומדוייקת. זה מה מביא להפרדת כלים וצלילים מאד מרשימה ונאמנה למקור בנקודצ האזנה שלפיה בוצע הכיול. חבל מאד שאין לי כיול DIRAC רב ערוצי, שכן יש לי רק DAC של NAD שכולל DIRAC לסטריאו שעובד רק על כניסות דיגיטאליות ושירותי מוסיקה פנימיים ומוסיקה מהרשת. יש אפשרות להפעיל DIRAC על כניסה אנלוגית, אבל זה מוסיף השהיה של 100 מילישניות לערוצים הקדמיים, מה שאודיסי לא מסוגל כבר לפצות. ללא ספק אני שוקל בעתיד לרכוש רסיבר קולנוע של חברה שעושה שימוש במערכת DIRAC, מניח שזו תהיה NAD.

בדיוק כמו ההבטחה, DIRAC פשוט מעלים את הרמקולים מהחדר ומשאיר רק צליל מדוייק. הוא גם מאד עוזר עם גמישות במיקום הרמקולים. אפשר לשים אותם בפינות צמוד לקיר, ו DIRAC ייתקן את ההבלטה של התדרים וההחזרים הלא רצויים בנקודת האזנה.

FastandFurious
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #215 

Gad007 כתב:היום למשל שוב נדהמתי מהשיפור ש DIRAC LIVE בכיול מלא עד ל 20 קילו עושה. האזנתי לשיר RIDERS ON THE STORM של ה DOORS שאני דיי מכיר. בתחילת השיר יש אפקט של גשם ורעם. היום בפעם הראשונה השיר התנגן בבחירה אקראית ולאחר ששדרגתי לגרסת DIRAC המלאה וביצעתי כיול. מיד הרגשתי משהו שונה. אפקט הגשם תמיד נשמע לי כאעש לבן שאני יודע שזה גשם. הפעם הוא נמשע ממש כמו גשם אמיתי שגרם לי לבדוק אם החלון פתוח ויורד מבול בחוץ. להבדיל מללא DIRAC, אני הפעם ממש מסוגל לספור את טיפות הגשם ולא לשמוע רעש לבן שמזכיר גשם... מדהים שזה יוצא מהקלטה משנות ה 60.

הסוד הגדול של DIRAC זה כיול פאזות ברזולוציית תדר גבוהה ומדוייקת. זה מה מביא להפרדת כלים וצלילים מאד מרשימה ונאמנה למקור בנקודצ האזנה שלפיה בוצע הכיול. חבל מאד שאין לי כיול DIRAC רב ערוצי, שכן יש לי רק DAC של NAD שכולל DIRAC לסטריאו שעובד רק על כניסות דיגיטאליות ושירותי מוסיקה פנימיים ומוסיקה מהרשת. יש אפשרות להפעיל DIRAC על כניסה אנלוגית, אבל זה מוסיף השהיה של 100 מילישניות לערוצים הקדמיים, מה שאודיסי לא מסוגל כבר לפצות. ללא ספק אני שוקל בעתיד לרכוש רסיבר קולנוע של חברה שעושה שימוש במערכת DIRAC, מניח שזו תהיה NAD.

בדיוק כמו ההבטחה, DIRAC פשוט מעלים את הרמקולים מהחדר ומשאיר רק צליל מדוייק. הוא גם מאד עוזר עם גמישות במיקום הרמקולים. אפשר לשים אותם בפינות צמוד לקיר, ו DIRAC ייתקן את ההבלטה של התדרים וההחזרים הלא רצויים בנקודת האזנה.
...
·ככול שתחשף לסאונד איכותי יותר בייחס למה שקיים אצלך (אודיסי), לא תאכל לשמוע את מה שקיים אצלך ותרצה להתקדם לאותו הסאונד שמשך וסחף אותך, זה בדיוק מה שקרה לי עם ה ARC, שמעתי את מערכת הכיול הזאת ופשוט לא יכולתי לחזור אחורה.

אפשר להתעלם ממה ששמעת, לחזור הבית למערכת שלך ולנסות להוציא ממנה סאונד דומה למה ששמעת, בערך, ואז לעבוד על עצמך
ולשקר את עצמך ולדחוק את הרצון והחשק, אבל אחרי תקופה קצרה מאוד זה מתפרץ ואז משלימים עם הקיים ומבינים שהשידרוג קרוב :lol:

במקרה שלך זה יותר "גרוע" כי הסאונד שמטריף אותך נמצא כבר אצלך רק בדו ערוצי, ואז אתה עובר לאודיסי ובא לך לזרוק את הרסיבר מהחלון 😂😂.

"סליחה אודיסי"

RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #216 

FastandFurious כתב: אני מחכה להתרשמות ולרשמים זה מאוד מעניין אותי
...
מאמין שאעלה את זה בשבוע-שבועיים הקרובים, פשוט צריך למצוא את הזמן.

רן

guys
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 128 פעמים
קיבל תודות: 65 פעמים

נושא שלא נקרא #217 

@RanMoyal
·

במקום הלינגדורף?

RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #218 

זה כמו לשאול היום את JJ , מי היו ההורים של Rey, כאשר התשובה היא כל כך קרובה....

חכה לפוסט.

רן

Gad007
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #219 

RanMoyal כתב:
...
...
מאמין שאעלה את זה בשבוע-שבועיים הקרובים, פשוט צריך למצוא את הזמן.

רן
...
·

זה נראה קטן, אז אני מניח שמדובר ב ST2 HIFI שמוסיף מערכת RC לסטריאו בלבד. לפני שרכשתי את הקדם DAC-סטרימר של NAD שלי, ה C658, שקלתי לרגע את ה Amethyst שלהם, שזה המקביל של טרינוב ל C658 של NAD, כולל קדם DAC וסטרימר עם כיול טרינוב (להבדיל מכיול DIRAC אצל NAD), אבל לאחר שהבנתי כמה יעלה לי להביא אותו הביתה, ירדתי מהר מהרעיון. ה NAD נותן תמורה מעולה ועולה רק 5900 שח עד הבית או 6000 בארץ. גם המחשבה שבכל מוצר של טרינוב יש לוח אם ATX עם מעבד אינטל, ספק מרעיש אקוסטית ואלקטרונית, קצת מרתיעה אותי. הפתרון של NAD עם DIRAC יותר אלגנטי. הפרוססור שמשמש לכיול לא נמצא בתוך המוצר, אלא במחשב אישי. ויותר מזה, חישוב הפילטרים נעשה בענן בשרתים של DIRAC. טרינוב ממש הכניסו פיזית מחשב PC לתוך כל מוצר שלהם, שזה לא גישה מאד אודיפילית.

ממתין לסקירה שלך על הטרינוב. דבר אחד שמעניין לבדוק זה כמה השהיה המעבד מוסיף לאות כאשר הכיול פעיל? ל DIRAC יש 50 עד 100 מילישניות השהיה, שזה הרבה. אבל כנראה אין מנוס מזה בגלל מורכבות הפילטרים.

RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #220 

אתה כותב המון ולצערי החלק הארי של הדברים שנכתבים בכזו סמכותיות, הם מנותקי מציאות, לא מבוססים והם על סמך דמיונך הפורה.

לא מדובר ב ST2, אלא ב- Altitude עדיף שתמעט לכתוב בתחומים שאין לך הבנה בהם.

רן

FastandFurious
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #221 

@RanMoyal
מדהים... והנה הגעת לטופ!

תתחדש ותהנה ממנו כי איך אפשר שלא :lol:
אתה באמת מבין איכות ויודע איפה לשקיע....

חלומו של כל אודיופיל, פשוט מדהים, אמרתי לך שאתה אדיר? או שזה היה נדיר :wink:

RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #222 

FastandFurious@

תודה ויקטור על המילים החמות, אבל בשום מקום לא כתבתי שקניתי את המכשיר, אלא רק בדקתי אותו במשך כשבועיים ימים..

מצד שני, גם לא כתבתי שלא קניתי אותו, אז לך תדע...

אני מבטיח לכתוב בקרוב על הרשמים שלי, על ההסתבכויות שלי, על תושבי חוץ שמוטסים לכאן במיוחד ..ועוד..

אבל נראה לי שזה הזמן לשחרר את השירשור לנושא שלו...ולא לענייני טרינוב..

רן

FastandFurious
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #223 

@RanMoyal
·האמת אין לי מושג האם רכשת או לא, אני תמיד לפני הכל שמח ומברך ורק אחרי זה חושב 😂😂...

🤘Peace and Love

Gad007
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #224 

RanMoyal כתב:אתה כותב המון ולצערי החלק הארי של הדברים שנכתבים בכזו סמכותיות, הם מנותקי מציאות, לא מבוססים והם על סמך דמיונך הפורה.

לא מדובר ב ST2, אלא ב- Altitude עדיף שתמעט לכתוב בתחומים שאין לך הבנה בהם.

רן
...
·

תאמין לי שיש לי המון ידע והבנה בנושא גם כדי לאתגר אותך. ציינתי שמהזווית שצלמת זה נראה כמו קופסא לא גבוהה במיוחד, אז הנחתי שלקחת לבדיקה אחד ממוצרי ה HI FI שלהם ולא מוצר HT שנראה גדול יותר. עדיין אני לא מתחבר לעובדה שהם עושים שימוש בלוח מחשב PC בתוך ציוד אודיו. זה גם נותן הרגשה של מוצר עשה זאת בעצמך ולא מותג חברה. אבל כנראה שיש להם את הסיבות הטכניות לכך...

avihuli
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1376 פעמים
קיבל תודות: 1230 פעמים

נושא שלא נקרא #225 

@Gad007
רק זורק לאוויר שמה זה משנה מה יש בתוך הקופסא ?
מבחינתי שיהיו שם התפוזים של פריגת במהדורת הפרדס החדשה.
כל עוד הם מצליחים להוציא מהתפוזים משהו שאחרים לא מצליחים ולהבנתי - אין עוררין לגבי המובילות בתחום של טרינוב - אז כל האחרים אולי יכולים ללמוד מזה ? האם יכול להיות שזה מה שצריך לשים ברסיבר בשביל לקבל סאונד איכותי ?
נקודה קטנה למחשבה.

קיצור, נמתין לשרשור של רן בנושא.
ממה שאני יודע ואיך שאנחנו מכירים את הנפשות הפועלות, הוא בוודאות הולך להיות מאוד!! מעניין.
Main 7.1.2: LG 77C9, Yamaha RX-A2050, Emotiva BasX A-150, Yamaha BD-A1020, Tronsmart Vega S95 Telos, Wii.
SVS ULTRA Bookshelf / Center, Focal Bird, M&K M40T, SVS Prime Elevation, SVS SB-3000.

Bedroom: LG 55EG910Y | Media Room: in progress

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”